תביעה קטנה על אי קבלת תלוש שכר

gaya45

New member
תביעה קטנה על אי קבלת תלוש שכר

אני נמצאת בקשרי עבודה כשנה עם כוח אדם ששולח את תלוש השכר בדואר. כל הזמן יש לי עצבים לגבי קבלת התלוש ...בדרך כלל לוקח שבועיים שלושה,אך הפעם מדובר בחודש שאני לא מקבלת את התלוש-פניתי לכוח אדם בכתב התלוננתי וביקשתי שישלחו לי אותו בכל דרך אחרת פקס אימייל - שימצאו דרך לספק לי את התלוש,אך הם לא עונים למכתב שלי. האמת שאני גם ככה מתכננת לסיים את יחסי העבודה עמם ואני חושבת ללכת לתבוע בתביעות קטנות-האם החוק לצידי והאם כדאי לתבוע במקרה זה?

להבנתי הבלתי מומחית, המעסיק עובר על חוק הגנת השכר.

בפרט על תיקון 24, האומר "הרישום בפנקס השכר ומסירת תלוש השכר לעובד ייעשו לא יאוחר מהיום הקובע".

היום נפוץ ששולחים תלוש בדואר אלקטרוני, לדוגמא כקובץ PDF המצריך סיסמא כדי לפתוח אותו.

למיטב הבנתי, צריך לתבוע אותם בבית דין לעבודה, ולא בבית דין לתביעות קטנות.

gaya45

New member
השאלה שלי עם באמת יש רציונל ויש סיכוי

ידוע לי שהם שלחו את התלוש שכר כמו שהם תמיד עושים בדואר וזה תמיד מגיע תוך שבועיים שלושה אך הפעם עבר חודש. פניתי אליהם וביקשתי לקבל בדרך אחרת את התלוש כי אלוהים יודע אולי זה נאבד בדואר. בקיצור הם לא חוזרים לפנייתי ולא עושים שום דבר בנדון. אני חוששת להיכנס לסיפור של תביעה - כי אולי יש להם הוכחת שליחה בדואר למרות שלא קיבלתי את התלוש -אז זה מראה שהיה להם נכונות למסור לי אותו. מצד שני לא קיבלתי את התלוש והם לא מראים שום נכונות לענות לפנייתי ואכן לספק לי את התלוש שכר.אז האם אני במצב טוב לתבוע בבית דין לעבודה זאת אומרת האם החוק לצידי ויש לי יתרון?(הנזק שלי זה בעיקר עוגמת נפש.האם צריך הוכחת נזק בתביעה בבית דין לעבודה או שמספיק שהם לא עמדו בדרישות החוק ולא סיפקו תלוש שכר בזמן?

שוב, למיטב הבנתי הבלתי מומחית...

הוכחה שהם שלחו בדואר זה מכתב רשום, ומכיוון שלא קיבלת אותו, לכל היותר יש להם הוכחה שלא סיפקו לך את התלוש.

נסה לפנות ישירות לחשבת השכר ולבקש ממנה שתדפיס לך מחדש את התלושים ותעביר לך אותם. תציע לשלוח אותם ב email עם PDF מוגן בסיסמה, אולי יצליח לך.

אם בא לך להכנס בהם אשמח לעזור לך

מעסיק חייב לתת לך תלוש שכר ביום התשלום והוא עד ה 9 לחודש.
אם הוא לא עושה זאת הרי שאתה יכול גם להגיש תלונה למזרד הכלכלה (ויש לי את הכתובת);, וגם להגיש תביעה לבית הדין .
הסכום הוא עד כ 5000 שח לכל תלוש.
&nbsp
אבל, גם אם תתבע מנסיוני בבית הדין תקבל רק כ 100 שח לכל תלוש.
&nbsp
אז אני מציע לשסות בו את משרד הכלכלה. ��

למעלה