אי חידוש חוזה עבודה לתקופה קצובה

simba212

New member
אי חידוש חוזה עבודה לתקופה קצובה

שלום רב, האם חוזה עבודה שתחום בתאריכים אך יש בו סעיף של "כל צד יהא רשאי להודיע על הפסקת עבודה בכל עת במהלך תקופת המינוי" שולל או שלא את קבלת פיצויי פיטורין כהתפטרות לפי סעיף 9 (2014) לחוק פיצויי פיטורין 1963 במידה ולא התקבלה הודעה של שלושה חודשים מראש על חידוש חוזה העבודה?
תודה!

אתה נשמע לי עורך דין:) . כאשר אתה עובד בחברה בחוזה לתקופה קצ

לתקופה קצובה אתה אמור לקבל את פיצויי הפיטורין בסוף התקופה.
אבל
אם המעסיק מציע לך, במנגנון הקיים בו הוא צריך להמציא לך שלשה חודשים מראש בקשה להמשך העבודה , הרי שאז אם תבחר שלא להמשיך את העבודה תחשב כמתפטר.

שים לב, במנגנון של "כל צד רשאי להודיע על הפסקת פיטורין בכל עת במהלך המינוי" לא רשום אם אתה מתפטר או אם אתה מפוטר.

ומה שחסר לי זה האם אתה עובד על פי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין שאז אתה ממילא הולך לקבל את פיצויי הפיטורין (כמובן, במידה ועברה שנה ולא מעלת בכספי החברה) .

simba212

New member
חידוד השאלה - אודה להתייחסות

לפי הבנתי, חוזה לתקופה קצובה הוא כאשר מוגדרת תקופת העסקה ספיציפית (התחלה וסוף) ושאין בו הוראה המתירה לאחד הצדדים לסיים את החוזה לפני מועד הנקוב מבלי שיחשב להפרת חוזה. אציין כי לא עברתי הכשרה מיוחדת לתפקיד ואין לי סיבה להניח שהמעסיק ינזק מעזיבה מוקדמת.
האם הסעיף שציינתי, (לפיו ניתן להתפטר או להיות מפוטר לפי חוק הודעה מוקדמת) פוגע בזכות לדרוש פיצויי פיטורין בהתפטרות במידה ולא חודש חוזה העבודה כמופיע בסעיף 9 לחוק פיצויי פיטורין?
בנוסף, איך על המעסיק לחדש את חוזה העבודה - האם עליי לחתום על חוזה חדש של הארכת המינוי או לפחות לקבל העתק של הארכת חוזה אוטומטית לידיי לפי 3 חודשים מתום החוזה הנוכחי?

חוזה לתקופה קצובה יכול להיות הוראה המאפשרת לאחד הצדדים

לסגת מקיום החוזה.
אין בעובדה שאם תעזוב טרם סיום החוזה משום הנזקות או אי הנזקות של המעביד. השאלה היא מה המעסיק רשם בחוזה עבודה.
כמובן שאם החוזה הסתיים ומספר החודשים שבו עבדת עולה על 12 חודש (או לפחות מתקרב..) הרי שאתה צריך לקבל פיצויי פיטורין.
עקרונית אתה יכול לקבל גם את הסכום של הפיצויי פיטורין שנצבר בעבורך בפנסיה / פיצויי פיטורין גם אם לא עברה שנה.
וכן. אם המעסיק שלך בוחר להמשיך את עבודתך אתה צריך לקבל מסמך (אם שלשה חודשים טרם ההחלטה על המשך עבודתך, או תאריך אחר.
אבל שי לב, במדינת פרטצ' כמו שלנו הוא יכול לומר לך שבדכ גם ללא חוזב זה תקף.

למעלה