שכר חודשי לעומת שעתי

קמוש1

New member
שכר חודשי לעומת שעתי

היי
אני עבודת במקום עבודה כבר כמעט ארבע שנים
עד עכשיו קיבלתי שכר שעתי 30 שח לשעה (בתחילה פחות אבל קרוב לחצי שנה עם תעריף של 30 שח לשעה) לאחרונה החברה החליטה להעביר את כולם לשכר חודשי. הסכום שקבעו לי הוא 5600 שח.
הם באים בגישה ששום דבר לא השתנה והכל נשאר אותו הדבר אלא שלפי חישובים שעשיתי בשכר השעתי הייתי מקבלת הרבה יותר
בחישוב פשוט 5600 חלקי תעריף לשעה 30 נותן לי 186 שעות בחודש אבל בחודשים שהם 23 ימי עבודה יש יותר שעות בחודש ועדיין בשכר החודשי אני אקבל את הסכום 5600. במידה ואני אעבוד פחות שעות כדי לעשות 186 שעות הם יורידו לי על זה כסף כי מדובר בשעות חוסר כי התקן שלי הוא תשע שעות ביום.
ז״א במידה ויש חודש של 23 ימי עבודה ואני מקבלת סכום של 5600 התעריף לשעה יורד. אני צודקת? האם יש פה הרעת תנאים?
בנוסף לכך במשרד שלי יש בנות שעובדות עד ארבע וחלקן עד חמש
לאלה שעובדות עד חמש התקן שלה הוא 8.60 ולא תשע שעות
בכל השנים הם שילמו על הפסקות , וכך הם גם טוענים היום ש״הם לא מורידים על הפסקה״ אבל מחשיבים אותי כ8.60 ולא תשע שעות אז הם גם לא משלמים לי על הפסקות
דא לאלה שעובדות עד ארבע כן משלמים להם הפסקה בדוח בחילן השעות נוכחות והשעות לשכר דומה ואצלי העמודות שונות.
בנוסף כשהחתימו אותי על החוזה החדש החתימו על 43 שעות שבועיות ולא 45 (9 שעות ביום כפול חמישה ימים בשבוע) ואילו את הבנות שעובדות עד ארבע החתימו על חוזה של 40 שעות שבועיות

אשמח אם מישהו יכול להסביר לי אם עובדים עלינו
אני מרגישה שכן

כדי להסביר לך כיצד הם עובדים עליכם אני צריך לעשות הרבה דוגמא

דוגמאות

אבל באופן רציני , אתם צריכים להגיע אליהם ולומר דבר פשוט. כעת אתם נפגעים משיטת החישוב ואתם הולכים להפגע עד ל 5%-10% מהמשכורת. אני מצפה מהחברה שבה אנו נפגעים לפצות אתכם על הבעיה .
שיעלו לך את החישוב שכר ל 32 ש"ח לשעה?
אם לא אז יתכן שתוכלי להקים שם וועד.
(ואז, כשיפטרו אותך, תוכלי לדרוש מהם הרבה יותר :) )

הם רוצים שתתפטרי. כך הם לא צריכים לשלם לך פיצויי פיטורין

אבל מה שאת צריכה לעשות זה לכתוב מכתב מפורט שמסביר את הקיצוץ בשכר שלך וגם של האחרים ולהביא דוגמאות משלך.
ואז לומר שאת מפסידה בחודש X ואילו בשנה זה הולך לעלות ל Y .
ואז לומר להם שאת נפגעת מכך ואת בשיחות עם עו"ד לעניין תביעה. יתכן שגם עם יותר מעובד נוסף.

אני מניח שאז הם ירצו להפטר ממך מיידית. :)

למעלה