מועד תשלום דמי הבראה

be_roo

New member
מועד תשלום דמי הבראה

שלום רב,
ידוע לי שמעביד רשאי להחליט על מועד תשלום דמי ההבראה ושלחקם משלמים כל חודש את החלק היחסי, חלק משלמים פעם בשנה בחודש לבחירתם וכו'.

השאלה היא האם מעביד צריך להחליט מתי הוא משלם את דמי ההבראה ולידע את העובד כדי שזה ידע לצפות מתי הוא יקבל את התשלום ולהתארגן בהתאם? והאם המעביד צריך לדבוק במועד המוחלט בכל שנה או לפחות להודיע על שינוי? או שמא הוא רשאי לשנות את החלטתו כראות עיניו ולא לידע את העובד?

תודה מראש

החוק קובע מועדים לתשלום דמי הבראה - חודשי הקיץ יוני יולי אוג

וספטמבר בכל שנה מעבר לשנה הראשונה .

מותר לחברה לתת את דמי ההבראה בחודש אחד בקיץ, אבל מותר גם לחברה לעשות זאת לאורך השנה.

מן הראוי לקבל דיווח על שינוי תאריך תשלום דמי ההבראה, אבל לא מדובר על משהו אכיף בבית הדין.

be_roo

New member
תודה על התגובה. אם הבנתי נכון יש סייג מאוד כללי למועד

מתוך אתר בנושא:
"דמי ההבראה ישולמו באחד מחודשי הקיץ, מחודש יוני ועד חודש ספטמבר, אלא אם הוסכם או נהוג מועד אחר במקום העבודה"
&nbsp
במקום העבודה הנוכחי שלי אין ממש נוהג, זו חברה שקיימת כמה שנים ומסתבר שבעבר הם בכלל שכחו לשלם (לפני שהתחלתי לעבוד שם בעצמי) ושילמו על כמה שנים בבת אחת. לפי הציטוט נראה שהם יכולים להחליט מה שהם יכולים.
&nbsp
האם זה נכון?

be_roo

New member
אז מה משמעות הסייג "אלא אם הוסכם או נהוג מועד אחר במקום

העבודה"?
&nbsp
"מועד אחר" לא מוגבל בלשון החוק, אז תאורטית ניתן להבין שניתן להסכים על תשלום בפברואר, לא?
&nbsp
האם ב"הוסכם" הכוונה להסכמה בין המעביד לעובד? כל העובדים צריכים להסכים על אותם תנאים או שהמעסיק יכול לסכם עם כל עובד משהו אחר?
&nbsp
סליחה על החפירה, פשוט לא מובן לי עד הסוף הפעם בין לשום החוק לפרשנות בפועל.

למעלה