הפרשות לפנסיה עבור עובדת משק בית

הפרשות לפנסיה עבור עובדת משק בית

שלום,

יש אצלי עובדת במשק בית מחודש פברואר השנה (10 חודשים).
בערך מאז שהיא התחילה לעבוד אצלי, אני מנסה להעביר את הכספים המגיעים לה לפנסיה שהיא העבירה לי, ללא הצלחה!
לא הייתה לי דרך התקשרות איתם כי בטלפון שיש באתר אמרו שזה לא המספר הנכון ונתנו לי מספר אחר, ששם המערכת אחרי זמן מה מנתקת את השיחות ולא מאפשרת להגיע למענה אנושי. איכשהו התעקשתי במוקד ה"ראשי" וקיבלתי מייל של בחורה שעזרה לי ושלחה לי את הטפסים שצריך למלא, אבל כששלחתי בחזרה הייתי צריכה לנדנד כמה פעמים במיילים עד שבכלל חזרו אלי. רצו שאתן להם את פרטי האשראי לחיוב בטופס סרוק למייל, כמובן שלא הסכמתי וביקשתי שיתקשרו לקבל את הפרטים בטלפון. אחרי הרבה זמן התקשרו והייתי בטוחה שכבר סיימנו עם הסיפור, אבל כעבור כמה חודשים שמתי לב שהם לא מחייבים אותי. שוב מנסה להשיג אותם, שוב אחרי הרבה זמן שולחים לי את הטופס למילוי פרטי האשראי ולהחזיר במייל, שוב ביקשתי שיתקשרו והם לא מתקשרים....

שאלתי: מה אני יכולה לעשות? למי אני יכולה לפנות?
אין לי את משאבי הזמן האלה והאנרגיות לבזבז בחיפושים ונדנודים, המתנות טלפוניות ארוכות מאוד שבסופן שולחים אותי למספר אחר בו אין מענה, ומשלוח מיילים שוב ושוב בתקווה שאולי הפעם מישהו יראה את המייל ויעזור. זה נראה לי ממש מאמץ לא סביר.
האם אני יכולה לתת לעובדת את הכסף הזה ולבקש שתפקיד בעצמה לפנסיה שהיא בחרה?

אובדת עצות.
תודה רבה

יש לי פחות נסיון עם ביטוח לאומי. אני מכיר את האי אפשרות לתפו

לתפוס מישהו בטלפון. זה בפירוש נורא כאשר את עושה את חובתך האזרחית ואת רוצה לשלם.

נדמה לי שאפשר לשלם באמצעות האינטרנט את הדברים האלה.

אשמח להעביר אותך לפורום ביטוח לאומי - סיוע, שם תוכל לעזור לך אישה נהדרת ושמה אורנה.

http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1435/חוק_ומשפט/ביטוח_לאומי_-_סיוע

בהצלחה

דווקא עם ביטוח לאומי אין בעיה

הבעיה היא עם מנורה, אצלה יש לעובדת חיסכון לפנסיה...
השאלה אם זה בסדר לתת לעובדת את הסכום להפקדה לפנסיה שלה ושהיא כבר תפקיד את זה איפה שהיא רוצה...

תודה רבה!

הייתי ממליץ לך להעביר את הפנסיה / פיטורין שלך מחברת מנורה.

ואז, אם תשלחי מכתב כזה, הם מייד יחזרו אלייך וינסו לעבוד בשבילך.

אפשרות אחרת שחברת ביטוח אחרת תוכל לעשות זאת בצורה יותר יעילה.

אישית אני יכול להמליץ על אלטשולר או על ד"ש . המיסוי על ההפקדות אמנם גבוה , אבל התשואה שלהם שווה .

תודה על ההמלצה

אמליץ זאת לעוזרת הבית שלי.
מקווה שהיא תעשה את זה, כי אחרת אני לא יודעת איך אצליח להפקיד עבורה את מה שמגיע לה לפנסיה....
במידה והיא לא תרצה להעביר את הפנסיה שלה לחברה אחרת, מה אני יכולה לעשות? יש איזה ממונה על חברות הפנסיה או משהו בסגנון....?
תודה!

למעלה