דרישות מעובד בפקודה! שלא לפי הסכם העסקתו והעדר ביטוח מקצועי

yalyal3

New member
דרישות מעובד בפקודה! שלא לפי הסכם העסקתו והעדר ביטוח מקצועי

שלום
לא מצאתי פורום ספציפי לביטוחים מקצועיים אך עדיין זה קשור בעבודה.
אני עובד כשרטט במשרד מודדים.
בהשכלתי אני אדריכל ומחזיק ברישיון אך לא נשכרתי ע"י המעסיק כאדריכל והמשרד גם לא עוסק באדריכלות מעבר לשירותי מדידות.
לפני שבועות מספר הגיש המעסיק - מודד,לא אדריכל - הצעת מחיר לרשות מוניציפלית שעיקרה עריכת בקשה להיתר בנייה/התקנת מתקני חוף - מסמך אשר יכול להערך ע"י אדריכל/הנסאי אדריכחות רשוי בלבד.בהצעת המחיר המעסיק טפס עלי טרמפ וציין "יש במשרדי אדריכל רשום שיערוך...ויצרף את שמו,מס' רשיונו וחתימתו"
אפילו לא הביא לידיעתי ולא שאל אותי,אז מה אם אני שכיר,אני לא שפוט שלו.
טענתי בתקיפות שלא נשכרתי ואינני מתוגמל כאדריכל והיותי אדריכל רשום זהו קנייני הפרטי ואין זה מעניינו.(איני עובד בתחום כבר 15 שנה).
המעסיק פתח עלי ג'ורה וקרא לי פחדן ושהשכלתי ורשיוני הם קניין החברה מתוקף היותי עובד שלה.
מעבר לכך אין לי ביטוח מקצועי בחברה ולדעתי אין כאן "אחראיות שילוחית" כאשר אני שם את שמי רשיוני וחתימתי שלא כעובד אלמוני פלמוני שגרם נזק בשוגג או מתוך רשלנות והלקוח אינו מכיר אותו כלל והוא יבוא בתביעה נגד בעל העסק שאותו שכר במישרין לביצוע עבודה.
מה גם שביטוח מקצועי ללא "זנב תביעות" תקף כל עוד הפוליסה מתחדשת ואם תוגש תביעה נגדי אחרי שאפרוש,אחרי שהעסק יסגר?
וגם אם אינני טועה בביטוח מקצועי יש השתתפות עצמית.אז מה,שאני אשא בהוצאות של עשרות אלפי שקלים על עבודה שביצעתי כשרטט זוטר עם משכורת זוטרה.
אם אינני טועה בפוליסה מוגדרים תחומי אחראיות המבוטח עבורן הוא מכוסה.כך שהפוליסה המקצועית של המעסיק שלי שהוא מודד כאמור,איננה ברת כיסוי לתחום אדריכלות.צודק אני?

אודה לתגובה מלומדת.
סופ"ש נעים

היי יהלי. הנושא הזה אינו קשור בדיני עבודה. אנו יכול להפנות א

אותך לדיני חוזים, אבל סביר יותר שתוכל למצא תשובה בפורום שעוזר לאדריכלים. שם, אני מניח, יש עו"ד שמבין בסוג כזה של חוזה ביטוח.

אגב, הוא יכול לרשום "שיש לו אדריכל רשום" אצלו במשרד. לאור העובדה כי אתה לא אדריכל רשום, הרי שהשקר יצא ממנו ואתה לא חייב בעניין הזה.

אגב 2 - תוציא לו מייל שאתה לא אדריכל רשום ולא רצוי לרשום זאת בהצעת מחיר. שמור את המייל הזה לתקופה בה עשויים לתבוע אותך.

למעלה