פנסיה רטרואקטיבית

• פותח הנושא d70
  • פורסם בתאריך

d70

Well-known member
פנסיה רטרואקטיבית
שלום רב,

במסגרת גמר חשבון עם עוזר שעובדת כבר 3 שנים (מדווחת לביטוח לאומי,מקבלת הבראה חופשות ,נסיעות וכו'),
התברר שלא שילמנו פנסיה. אנו מעוניינים להפריש את הפנסיה רטרואקטיבית 3 שנים אחורה. האם יש בעיה להפריש לפנסיה על שנים קודמות? אם כן איך משלמים רטרו את הפנסיה? בנוסף,בפנסיה קיים מרכיב שאמורים לנכות משכר העובד. כיצד מתקזזים עם העובד על הסכום הנ"ל?
תודה מראש לעוזרים

או. בדיוק אתמול פרסמתי מסה של 4 עמודים על המקרה. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1934632490195660&id=1631604233831822

אבל לידיעה מפורטת -

עובד שעבר פעם בשבוע צריך לקבל סכום כספי במקום ההפקדה.
לפיכך, ובהנחה שלא פוטר אלא התפטר, הוא צריך לקבל 8.33% לחודש במשך שנתיים וחצי , אם לא היה לו קרן פנסיה פנסיה פעילה.
הסכום שאתם צריכים לשלם הוא חודש בשנה. פחות הזמן שלא היתה לו פנסיה פעילה - חצי שנה.

d70

Well-known member
תודה,אך אך לא מצאתי שם תשובות רלוונטיות
אז אני אמקד את השאלות:
העובדת עבדה ~3 שנים.קיבלה כספים.היא פוטרה.
1) איך אני מפקיד עבור העוזרת רטרו 3 שנים פנסיה? להבנתי חברות ביטוח לא מאפשרות הפקדות על שנים קודמות.מה עושים? מזומן והחתמה על מסמך שמתעד את ההעברה?
2)תשלום פנסיה אמור לכלול (בנוסף לחלק פיצויים וחלק של המעסיק) מרכיב שיורד משכר העובד לטובת הפנסיה,אני אמור לשלם במרוכז פנסיה של 3 שנים ,איך וממה מקזזים את העלות שאמורה היתה לרדת משכר העובדת?

תודה מראש :)

איש יקר. אתה לא יכול להפקיד עבר העובדת רטרואקטיבית פנסיה.
אתה יכול לשלם לה את הכסף. לאור העובדה כי לא נוכה ממנה ה חלק שלה, הרי שאתה תוכל לקחת את את החלק שלך בפנסיה, ולהעביר אליה צ'ק על הסכום .

למעלה