שלילת כספי תגמולי מעסיק - התייעצות לפני חתימת חוזה

blue1233

New member
שלילת כספי תגמולי מעסיק - התייעצות לפני חתימת חוזה

שלום רב,
אני לפני חתימת חוזה עבודה במקום חדש.
הסעיף המתייחס למימוש הפיצויים והתגמולים במקרה של הפסקת עבודה קצת לא ברור לי. הנה ציטוט:

36 .הבעלות על כל כספי המעסיק בקופות הגמל (תגמולים ופיצויים) תהיה בידי החברה במהלך כל תקופת עבודתו של העובד. במועד סיום יחסי העבודה החברה תעביר לעובד את הבעלות בכל כספי המעסיק בקופות הגמל (תגמולים ופיצויים, קרן ורווחים). הכספים שיצברו לזכות העובד בקופות הגמל בגין ההפקדות לפיצויים יבואו על חשבון פיצויי פיטורים לפי חוק.

37 .על אף האמור לעיל, במקרה בו הסתיימה העבודה בנסיבות בהן עובד מפוטר אינו זכאי עפ"י דין ו/או הסכם זה לפיצויי פיטורים, כולם או חלקם, ישוחררו לזכות העובד הסכומים שנצברו בגין חלק העובד בתגמולים בלבד, והכספים שנצברו בגין חלק המעסיק בתגמולים ובחשבון הפיצויים יוחזרו לחברה.

מה בעצם קורה פה?
מותר להם "להחזיק" גם את כספי התגמולים ולא להעביר לי אותם בסיום ההעסקה?
האם זה סטנדרטי או לא?

אודה מאד לחוות דעתכם..

מדובר בהסכם מקובל. יכולת החברה לקבל את הפקדות שלה מפיצויים-

במידה וביצעת עבירה פלילית או במידה וגנבת מהחברה - היא קשה. לפיכך הם רוצים להשאיר את הסכומים בבעלותם ולא להעביר אותם אליך.
אבל, אתה אמור לקבל את הסכום שהופקד לך לפנסיה בכל מקרה.
את הסכום של הפיצויי פיטורין , אם תפ]וטר, תוכל לקבל.
הנסיבות בהן העובד מפוטר ללא פיצויי פיטורין או חלקם הן אלא של ביצוי עבירות כלפי החברה. זה נדיר מאד.

blue1233

New member
ואם אני מתפטר?

האם הסעיפים הנל משאירים את הפיצויים בחזקתי גם אם אתפטר מיוזמתי?
&nbsp
והפריע לי בעיקר שהם משאירים אצלם לא רק את הפיצויים אלא גם את התגמולים של הפנסיה. זה חוקי? אני מכיר שכל הסנקציה יכולה לבוא רק על פיצויי הפיטורים

מר שטויות במישמיש , הוא גם צריך לדרוש לקבל עוד 10000 בתשלום

ולהיות מנהל העסק.
הרי ברור לך שהמעמד שלו לא מאפשר לו לבקש ולדרוש דברים.

אני שמח שאתה מייעץ ביחד איתי אבל תעשה זאת כשצריך או כשאתה חושב שאני טועה.
כך סתם לומר לאדם שיהרוס את הסיכוי למצא עבודה טובה זה עשוי לפגוע בו. אני הייתי נזהר מלעשות את מה שהצעת.
אלא אם כן מדובר במנכל או סמנכל, שאז צריכים אותו יותר ממה שהוא צריך אותם..

סלח לי , מר שטויות במיץ מישמיש, אבל ההצעה מסוכנת בעבור הלקוח

שלנו. כעת, (ואני מסכים שאתה יודע מצויין דיני עבודה), אבל האי הזדהות שלך יכולה לגרום לאיש לעשות כמצוותך, אבל לא לעמוד בפני התוצאות..
לכן, אם יורשה לי להציע, כנס בדמותך האמיתית . אני אשמח לחברתך :)

אני מודה על המחמאה

על השואל יהיה ליטול את הסיכון הנובע מעצם בחירתו לשאול בפורום בו לפחות חלק מהעונים אינו מזדהה.
גם לו הייתי מזדהה עדיין עצתי לא הייתה מאפשרת לו לזכות בתביעה נגדי אותי (אם הייתה מתבררת כלא נכונה).
עצתי הינה עצה שגורה ויותר מלגיטימית.
מסיבות השמורות עמי (שאינן נובעות מחשש לטעות בתשובותיי) החלטתי לפני כמה שנים שלא להזדהות וכך יישאר הדבר עד אשר אשנה את החלטתי.

למעלה