לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2773727,737 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

לצפיה ב-'המעסיק לא משלם משכורת :(. מה עושים?'
המעסיק לא משלם משכורת :(. מה עושים?
24/09/2017 | 20:42
3
34
שלום לכולם.

אני נמצא במקום עבודה שאני מאד אוהב. אוהב את הצוות, אוהב את העבודה, אוהב את המיקום.

הכל התחיל טוב ויפה, במשך החודשים הראשונים שם המשכורת תמיד שולמה בזמן.

החל מחודש אפריל, המעסיק פשוט התחיל לאחר בצורה בוטה בתשלום המשכורת. במקום לשלם אותה ב-10, הוא משלם לי אותה החל מה-20 ולעתים אפילו מאוחר יותר. החודש, למשל, אנחנו כבר ב-24 ועדיין לא שולמה לי משכורת.

מקום העבודה הזה עבורי הוא כמו בית חם, כמובן שאם לא היה אכפת לי ממקום העבודה, כבר בחודש השני או השלישי שהאיחור היה נמשך, הייתי פונה לתביעות קטנות.

הבעיה היא, שלפחות כרגע, קשה לי לעשות זאת. ברור שלתבוע אותו משפטית יביא לסיום היחסים בינינו ועזיבת מקום העבודה, אבל אני תוהה אם יש עוד משהו שאפשר לעשות ... כדי שאקבל את שכרי בזמן.

לעצתכם אודה.

רונן.
דיני עבודה >>
לצפיה ב-'אני יכול לענות לך כעו"ד ואני יכול לענות לך כחבר :)'
אני יכול לענות לך כעו"ד ואני יכול לענות לך כחבר :)
<< ההודעה הנוכחית
25/09/2017 | 11:02
2
33
כעו"ד אני יכול לומר לך שאתה צריך לכתוב לו מכתב במייל ולשלוח אליו ולומר לו שהוא נדרש לשלם לך את הסכום הנקוב עד ליום ה 9 לכל חודש עוקב.... בלה בלה בלה .
אבל בתור חבר אני יכול להציע לך לעשות משהו אחר. דבר עם החברים שלך, תבואו כמה לפגישה מסודרת איתו. תגידו לו שאתם לא רוצים לפגוע במקום העבודה ושאתם אוהבים אותו, אבל קשה לכם להתסתדר עם המשכורת שלכם שלא משולמת בזמן. תשבירו לו שאתם זקוקים לכסף ואתם מבקשים לקבלו בצורה מסודרת. (בתור עו"ד אני חייב להמליץ לך להקליט את השיחה בסתר :)
דיני עבודה >>
לצפיה ב-'תודה. בהמשך לתגובתך...'
תודה. בהמשך לתגובתך...
25/09/2017 | 18:13
1
29
לגבי הפן השיחתי, ניגשתי למשרדו וניהלתי איתו שיחה ארוכה על כך. הסברתי לו בגובה העיניים על הבעייתיות במועד תשלום השכר. הוא הסביר לי שהוא קיבל את העסק במצב כושל ושהוא מנסה להציל אותו, העסק על סף פשיטת רגל ולכן האיחורים במשכורת. הוא אמר לי שאגלה סבלנות לכך שהמשכורת תשולם באיחור של כמה ימים. 

מכיוון שאני אוהב את מקום העבודה, הסכמתי להמתין כמה ימים, אבל מחודש לחודש האיחור במשכורת הופך להיות בוטה יותר ויותר. לדוגמא, היום אנחנו כבר ב-25 לספטמבר ועדיין לא קיבלתי את משכורת אוגוסט.

הוא מבטיח לי הבטחות שווא שהוא ישלם לי, קובע איתי ימים ושעות שאקבל בהם את השכר והוא פשוט לא מגיע ולא משלם. אני מרגיש שגם כבודי נרמס בנוסף לכל. 

מה עוד אפשר לעשות בפן החברי, אם יש בכלל משהו שאפשר לעשות?

האם הדרך היחידה היא "להתגרש" מהם ולדרוש משפטית את שכרי?

דיני עבודה >>
לצפיה ב-'היי רונן. אני יכול לומר לך לאן הדבר הולך. הבחירה שלך .'
היי רונן. אני יכול לומר לך לאן הדבר הולך. הבחירה שלך .
26/09/2017 | 09:41
29
לשלוח אליו מכתב שאומר שאתה צריך לקבל את הכסף שמגיע לך. לא צריך להיות מעו"ד, לא צריך להיות רשמי, אלא מכתב שאומר אם לא תקבל את הכסף שמגיע לך, כבר מה 9 לחודש , אתה תתפטר . תוסיף בהמשך שתצטרך לעזוב את העבודה ולקבל פיצויי פיטורין. 

ואז, אם לא תקבל את הכסף שמגיע לך תוד שבוע תוכל לפרוש כדין מפוטר. 

אגב, אם תרצה תוכל להגיש את הבקשה תוך חודשיים שלשה ולדרוש גם פיצויי הלנת שכר.  
דיני עבודה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. מייעוץ ראשוני ועד ניהול תביעה בבתי הדין לעבודה תוך ניתוח הסיטואציה בראיה משפטית
עוד...

הודעות אחרונות

08:53 | 25.09.18 sher42
16:08 | 24.09.18 קיפiד
15:12 | 20.09.18 s5455
10:48 | 18.09.18 אורחים בפורום
11:14 | 17.09.18 האמיתית
11:14 | 16.09.18 אורחים בפורום
15:14 | 15.09.18 אורחים בפורום
10:41 | 15.09.18 אורחים בפורום
14:57 | 13.09.18 אורחים בפורום
11:44 | 12.09.18 מנהלת5

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ