כמה שאלות בבקשה

ronniway1

New member
כמה שאלות בבקשה

1. בחברת כוח האדם שהתחלתי לעבוד ראיתי שבתלוש המשכורת מנוכה לי ניכוי חובה להסתדרות הלאומית.
נציגת החברה אמרה לי כי לפי החוק עובדי חברות כוח אדם חייבים להיות באירגון עובדים מסוים , ולכן לטענתה הניכוי הוא חוקי.

האם אכן החוק מחייב עובד בחברת כוח אדם להיות חבר הסתדרות ? ואם כן , אפשר בבקשה קישור לסעיף המדובר ?

2 . בחוזה עבודה שחתמתי ( לא בחברת כוח אדם ) במפעל שהתקבלתי אליו הופיע הסעיף הבא :

'' מובהר לעובד כי באם עבד פחות מחודש מלא , 3 ימי העבודה הראשונים לא ישולמו , וזאת מכיוון שמדובר בימים החיוניים להכשרת העובד ולהתאמתו לעבודה. ''

האם הסעיף הזה חוקי ?

3. שאלה לגבי סעיף 14:

באם אינני מעוניין להיות חתום על סעיף זה , האם עליי להודיע זאת למעסיק עם קבלתי לעבודה ?

האם בהסכם קיבוצי מותר לחברה להודיע כי כל העובדים מחוייבים להיות חתומים על סעיף 14 ?

תודה מראש לעונים !

לעניין השאלה הראשונה אתן תשובה מפורטת יותר מהמשרד.

מעשית , באם העובדים בחברה שלך חתומים עם ייצוג משפטי בהסתדרות הרי שגם אם אתה לא חתום על החוזה אתה שייך להם.
מי שחתום צריך לשלם 0.9% מהמשכורת בעוד מי שלא חתום צריך לשלם רק כ 0.5% .

2. ימי הכשרה אתה צריך לקבל בכל מקום שאתה עובד בו. בתשלום. לא. זה לא הסכם חוקי או לפחות הסעיף הזה לא חוקי.

3. אני חושב שסעיף 14 הוא סעיף טוב. אם אתה בוחר להתפטר תקבל בכל מקרה חלק גדול מהכספים המגיעים לך. אם אתה לא רוצה להיות חתום עליו תוכל לומר למנהל שיוכל להפריש אותך משם.

ronniway1

New member
תודה על עזרתך !

ברשותך , אשמח אם תוכל להרחיב לגבי השאלה הראשונה.
אני מתכוון לכך שכבר בחברת כוח האדם , נציגת החברה הביאה לי טופס הצטרפות להסתדרות הלאומית , היא ביקשה ממני לחתום עליו בטענה שלפי החוק היא איננה יכולה לשלוח אותי לעבוד ללא אישור ההצטרפות להסתדרות.
לטענתה , החוק אומר שכל מי שעובד בחברת כוח אדם חייב להיות חבר באירגון עובדים.

אז האם להערכתך יש כאן סעיף אפור ולא ברור שחברות כוח האדם מפרשות אותו אחרת ?
היו חברות כוח אדם אחרות שבהן לא נתבקשתי לחתום על טופס הצטרפות להסתדרות. האם זה אומר שבמקרה שבו לחברת כוח אדם ספציפית יש הסכם עם ההסתדרות ( הלאומית ) אני חייב להיות חבר ?

אודה לך מקרב לב על עזרתך !

היי רון. שים לב להבדל בין תשלום של כמעט אחוז מהמשכורת,

שזו המעורבות שלך , פעילה, בהסתדרות , או שאולי מדובר על כ 0.5% מהמשכורת שזו פעילות "סבילה" בהסתדרותף.
(לצורך השתתפות בישיבות, הצבעות לראש הועד במקומי ועוד)

בינינו, לאור העובדה שאתה בחברת כח אדם , שם סובלים האנשים הכי הרבה מבחינת כח אדם מנוצל, זה בפירוש טוב להיות חבר במסגרת מאוגדת.

השאלה, כמובן, היא האם לכשתעבוד במקום עבודה מסודר, שנתפס בידי הסתדרות אחרת, האם תצטרך לעבור לחברה האחרת אם לאו :)

למעלה