מה כדאי לי לעשות ?

argamon

Member
מה כדאי לי לעשות ?

שלום לכם: אני מתלבט מה הנכון לעשות: ראשית אציין שלצערי אין לי מושג בפיננסים ואולי השאלות שלי יהיו קצת תמוהות, אבל לשמחתי אתם כאן ואולי תוכלו לייעץ לי:
בעוד מספר חודשים אני מגיע לגיל פנסיה מעל ל-30 שנות עבודה.
קיבלתי הודעה מקרן הפנסיה שנקראה הרבה זמן "מבטחים" והיום נקראת "עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות" שעיקרה כך ועלי לבחור: (אני מקווה שהבנתי נכון מה שכתבו לי)
> אני יכול לקבל פנסיה חודשית.
> אני יכול להוציא את כל הסכום שלא בדרך קצבה וזה אפשרי רק תוך 60 יום מתאריך הזכאות לקבל קצבה.
השאלות שלי:
1. מה עדיף? האם להוציא את כל הכסף ולהעבירו לבנק? וזה במחשבה שאולי ארויח יותר אם הכסף בבנק ומשולמת ריבית, או שההפך נכון וכדאי יותר להשאיר את הכסף בקרן ולקבל פנסיה?
2. למה לדעתכם קיים הרעיון המוזר לדעתי, בו האפשרות להוציא את כל הכסף היא רק עד 60 יום מתאריך הזכאות לקבל פנסיה?
>>> לסיום, אכתוב כאן את עניין ה-60 יום כפי שכתוב בהודעה שקיבלתי כדי שתבדקו ואולי לא הבנתי משהו נכון.
אני מצטט קטע עיקרי ממה שכתבו: " לידיעתך,בהתאם להוראות התקנון,משיכת כספים מהקרן שלא בדרך קצבה אפשרית רק עד 60 יום מתאריך הזכאות לקבל פנסיית זקנה,,,," ( שאר הדברים הם פורמליים וחבל לכתוב כאן )
**** אני מתכוון לקרן שבקישור: http://bit.ly/2lPdjCk
=== בתודה לעזרתכם ===

sharpantie

New member
דעתי האישית תשובה ל 1.

עדיף לקבל את הכסף בקצבה חודשית ולא להוציא את כל הסכום בפעם אחת.
מהסיבה הפשוטה שהריבית היום היא אפסית בכל אפיקי ההשקעה הרגילים
ושום רווח ממשי לא יהיה לך.
בנוסף, כאשר יש ברשותך סכום כסף גדול יש ''פיתוי'' להשתמש בו .אם יגמר הכסף
לא יהיה לך גיבוי כספי לעתיד.
קצבה חודשית מבטיחה לך סכום קבוע לאורך שנים רבות.

argamon

Member
תודה רבה sharpantie ושאלה קטנה:

אתה השלישי שמייעץ לי אותו הדבר והפלוס בהודעה שלך הוא שהסברת לי בצורה ברורה למה כדאי לפי מה שאתה מציע וכנראה אעשה כך.
> יש לי שאלה קטנה באם ידוע לך: האם הכסף במבטחיח ממנו אקבל קצבה, נושא ריבית או רק צמוד למדד?

למעלה