האם היא מנסה לתבוע את מקום העבודה

crema61

New member
האם היא מנסה לתבוע את מקום העבודה

חברה לשעבר שלי נעדרה ממקום עבודתי במשך חודש.
בהתחלה שמו אותה בסידור כרגיל, אולם בהמשך הפחיתו לה משמרות עד שאחרי חודש בשבוע ה-5 לא שיבצו אותה בכלל..

שמעתי שכל שבוע היא הייתה מתקשרת לבדוק למה לא משבצים אותה . התשובה הייתה להגיע לעבודה ולסדר עניין.
אחריי עוד חודש בהם היא נעדרה כבר שבוע שעבר היא הופיעה.
דיברה עם מנהל 20 דקות ואז נעלמה.
הבנתי שעדיין לא פיטרו אותה והיא באוויר..
היום שלא עבדתי שמעתי שהגיעה עם אבא שלה למשרדים ויצא ממקום עבודה עם מעטפה.
שאלתי בנות אמרו לי שזה תלושי משכורת..
שאלתי גם אחראית אם היא פוטרה והיא ענתה שהיא עזבה לבד, לא קיבלה שימוע ולא פיטורים.
יש לציין שהיא יצאה ממקום העבודה מלאת זעם עם מעטפה ביד שנראה לי תלושי משכורת בפנים.

האם היא יכולה לתבוע את העבודה?
יש לציין שחודש ימים שיבצו והיא לא הופיעה וכשכן שאלה למה לא מופיעה לא התייחסו אליה. רק אמרו להגיע לסדר עניינים. יש לה בפלאפון אני יודעת דבר כזה שנקרא הקלטת שיחות.

האם היא יכולה לתבוע את העבודה?
לפי מה שאני נהספכרתי להכיר את חברתי היא לא תוותר על הפיצויים שלה..
ועוד שאלה לפי מה נחשבים הפיצויים לפי 3 חודשים אחרונים?

אורן19761

New member
תביעה

המשך לשירשור הקודם שחברתך לא הייתה מרוצה ממקום העבודה והחליטה על דעת עצמה להעדר ללא כל הצדקה וכנראה לא עידכנה את המעסיק ביצעה הפרת משמעת חמורה שניתן לשלול את הפיצויים חלקית עד מלאים בהחלטת בית הדין.
לעובד אין את הזכות לעשות כל העולה על רוחו גם אם אינו מרוצה ממקום העבודה צריך לדבר עם המעסיק, ישנם מעסיקים שיתחשבו בעובד.
העובדת זומנה מספר פעמים להגיע לשיחה ולא הגיעה חוסר האמון בן המעסיק לעובדת עורר והוחלט לגרום לה להתפטר, כנראה קיבלה מכתב שההתנהלות אינה הולמת ורואים שהיא התפטרה.
כל עובד רשאי להגיש תביעה בנסיבות מצדיקות, במידה ויפסיד ישלם את ההוצאות.
&nbsp

crema61

New member
אממ..החשש שלי שאם אט

חברה שלי לשעבר ככה שמעתי טענה שהם אלה שלא שיבצו אותה לסידור על אף שהתקשרה. נכון אמרו לה להגיע לסדר עניין והיא הופיעה רק אחרי כמעט חודש פעם אחת שבוע שעבר ופעם אחרונה זה היה אתמול..
היא הייתה במשמרת בוקר כשאני עבדתי ערב, והבנתי שלא הייתה גם נחמדה לעובדים. שאלו לשלומה והיא הייתה עצבנית והתעלמה מקיומם. אחד מהם גם אמר לה שאף אחד לא עשה לה שום דבר רע שככה היא מתנהגת.

אני חשבתי לעצמי ובעצם מה ששמעתי מהעובדים וזה שמועות כי היא לא סיפקה מידע לאף אחד מהעובדים. שמדובר בתלושי משכורת ואם זה תלושי משכורת היא יכולה לתבוע לפי זה נכון..?
חלק אמרו שאולי מדובר במעטפה של 500 שח לחג
ואחת אמרה שאולי באמת זה מכתב התפטרות למקרה שתרצה לחתום אבטלה...

היום אחת הבנות שהיא הייתה בקשר טוב איתה (אני הייתי החברה הכי קרובה שלה עוד לפני שהתחלנו לעבוד שם) סיפרה לי ששבוע שעבר דיברה איתי..שהיא לא רוצה להמשיך, אבל לא יודעת מה לעשות על מנת לגרום להם לפטר אותה. העובדת הזאת המליצה לה להתייעץ עם מישהו מההנהלה שם .

האם יכולים להביא לה מכתב התפטרות?ואם היא רוצה שזה יהיה מכתב פיטורים? פעם בעבודה הקודמת המנהל רצה להחתים אותי על מכתב התפטרות ולא הסכמתייי גרמתי לו לפטר אותיי

אני אומרת לעצמי שאני הגעתי לעבודה כמוהה לפני שנה ו7 חודשים.
יבוא יום אני לא יהיה מרוצה ממקום עבודה ואני ירצה לקבל מכתב פיטורים.
והבנתי שאם נעדרים בצורה מוגזמת מעבודה יכולים למחוק אותי לגמרי מהסידור..כרגע אני לא מעוניינת בשום פיטורים
אותה העובדת שהיא חברה שלה סיפרה לה וגם לנו שביקשה בצורה יפה מהסגנית מכתב פיטורים..והסגנית הסכימה. יש לציין שהסגנית חולה עלייההה ואני למשל לא קרובה ביחסים לאף אחד שם..
אז אני החשש שלי שאם אני אבחר גם לבקש פיטורים בצורה יפה יסרבו ליי
כמובן שעד אז יש עוד מלא זמן..
פשוט בגלל שאני והיא בכסאח עכשיו אין ביכולתי לשאול אותה ישירות מה הלך במשרד ומה היא מתכוונת לעשות. מה אמרו לה..
בעבודה הקודמת היה לנו צוות קטן וכל העדרות ובלאגן היה יכול להביא בקלות למכתב פיטורים. כאן הצוות ענקי וגם אם אני יעדר מלא זמן יסתדרו גם בלעדיי...

אורן19761

New member
תביעה

חשוב לדעת כי ניסיון לגרום לפיטורים איננו מומלץ. פעמים רבות, עובדים מנסים לגרום לפיטוריהם והמהלך נגמר במפח נפש. לעיתים, ניתן לבוא למעביד בכנות ולהסביר את הדברים כפי שהם. לא אחת, המעסיק יעדיף את סיום יחסי העבודה על דרך הפשרה, וזאת על פני המשך העסקת עובד לא מרוצה.
&nbsp

crema61

New member
באמת..?

באמת ישנם מקרים בהם העובדים נכשלתי בלגרום למעסיק לפטר אותם? וגם אם אם עושים בעיות שוללים מהם פיצויים.?

אתמול התיישבתי לי בחדר אוכל ו-2 בנות שישבו סמוך אלי , אחת מהן עובדת במשרדים שאלה אותי אם אני מדברת עם חברה לשעבר עניתי שאנחנו כבר לא בקשר..
היא שאלה למה ומו עניתי לה בקצרה ואז שאלתי אותה מה זאת המעטפה הזאת שהיא החזיקה שיצאה מהסופר..אחת מהן ענתה שלא קשורה למשרדים בטח זה מכתב פיטורים, אולם זאת מהמשרדים ענתה לי שהיא זאת שנתנה לה את השי לחג ואחרי החגים היא תחזור.
לא ידעתי אם להאמין לה או לא..כי חברה לשעבר יצאה בזעם מהסופר, ולא הייתה נחמדה כלל לעובדים.. הייתה לי מחשבה וגם אמרתי לה שנראה לי היא מסתלבטת עליי. החברה שלה אמרה מה נראה לי שהיא תשקר לי אם היא עובדת במשרד..
שאלתי מתי זה אאחרי החגים ולמה לא עכשיו. היא ענתה כי היא צריכה להתאושש..לא הבנתי ממה להתאושש אבל בסדר..ישבה לה חודשיים בבית בכייף.
הבנתי רק שהתוכניות שלה לאילת מחברה שלה בעבודה לגור שם לא יקרו כרגע.
שאלתי מתי אחרי החגים היא אמרה מתי שיחליטו בשבילה ..
אם זה נכון , כנראה חברה שלי החליטה לחזור מחוסר ברירה על מנת שבהמשך יפטרו אותה. היא בטח ממש לא שמחה על כך . אני רק מכירה אותה טוב כי היינו חברות שנתיים. אין מצב שבעולם שהיא תוותר על הזכויות שלה. יתהפך העולם!! היא הייתה אולי בטוחה שאם היא תיעלם הם יסכימו להביא לה את המכתב , אבל כנראה הבינה שזאת לא הייתה הדרך.
שמעתי כבר מחברה שלה שמנהל לא מוכן לתת לה מכתב פיטורים וטוען שהיא זאת שנעלמה להם.
אני חושבת לעצמי שאולי כשיגיע הרגע שלי ימאס לעבוד שם אולי גם לבקש יפה שיביאו לי את המכתב..
יש לציין שכרגע אני לא מעוניינת בפיטורים, אבל כן יודעת שאולי מתישהו יגיע הרגע הזה.

אורן19761

New member
תביעה

מומלץ לפני כל הליך שאת תהי מעוניינת לעשות להתייעץ כדי שלא יגרם לך נזק.
ישנם מקרים שעובד גורם נזק למעסיק והוא עלול להתבע ולשאת בהוצאות.

למעלה