תיאום מס המשתקף בתלושי שכר

תיאום מס המשתקף בתלושי שכר

שלום, אנו עובד אצל שני מעסיקים. בתלוש של המעסיק השני, רשום לי בסעיף 'שכר לתיאום' 7000 ש"ח. בתלוש זה, השכר ברוטו הוא 1000 ש"ח. מס הכנסה 275 ש"ח ב. ל 4 ש"ח דמי בריאות 31 ש"ח השאלה היא האם באמת המעסיק השני מפריש לי בחודש זה 275 ש"ח מס הכנסה? המעסיק הראשון מפריש לי סביבות 130 שח כל חודש, משתנה לפי השכר ברוטו. תודה

GoldenEyes

Well-known member
תגובה

לא שנתת הרבה פרטים על עצמך אבל אנסה להסביר,
לכל עובד במדינת ישראל מגיעות נקודות זכוי
נתחיל ב-2.25 נקודות לרווק , 2.75 לרווקה , וזה משתנה ע"פ נתונים נוספים כגון ילדים וכו'
מתן נקודות הזכוי הוא רק פעם אחת בתלוש שכר אחד, לא ניתן לנצל פעמיים באותו חודש

ע"פ מה שרשמת כאן , במקום עבודתך העיקרי הברוטו הוא 7000 ש"ח , ממנו אתה משלם מס 130 ש"ח לאחר הורדת נקודות הזכוי
המעסיק השני רושם את הברוטו שלו הוא 1000 ש"ח ועל מנת לחשב נכון את המס שלך , הוא מזין ברוטו נוסף של העבודה השניה שהוא 7000 ש"ח
מאחר והברוטו במשכורת הנוכחית הוא 1000 ש"ח , ובמצטבר 8000 ש"ח , חישוב המס שלך הוא לפי 8000 ש"ח , ואז עושים חישוב כמה מס צריכים לשלם על 8000 ש"ח , מפחיתים את שווי נקודות הזכוי שלך , ומפחיתים את המס שכבר שולם במשכורת השניה , נשאר הפרש למס הכנסה , שאותו מורידים מהמשכורת הנוכחית
מקווה שהבנת

תודה, הבהרה בבקשה

ראשית, מס' נתונים:
&nbsp
אני רווק. בשני התלושים רשום שיש לי 2.25 נק זיכוי והמס השולי הוא 14%.
אגב, בתלוש של המעסיק העיקרי, רשום 'לא' בסעיף 'תאום מס'. האם תקין?
&nbsp
לפי מה שמשתקף בתלוש של המעסיק המשני, הוא משלם לי מס הכנסה בסכום של 275 ש"ח על הכנסה של 1000 ברוטו. איך הדבר הגיוני? האם ייתכן שהוא רושם את הסכום כי הוא משקף את שתי המשרות, אבל בפועל מפריש פחות?
&nbsp
לפי הבנתי, על שכר ברוטו של 8,000 ש"ח, אני אמור לשלם 425 ש"ח מס הכנסה (השתמשתי במחשבון באינטרנט). המעסיק העיקרי, על הכנסה ברוטו של 7000, מפריש לי 275 ש"ח בחודש. אני עדיין לא מבין מדוע בתלוש של המעסיק השני רשום שהוא מפריש 275. הוא צריך להפריש פחות למיטב הבנתי.
&nbsp
תודה רבה!
&nbsp
&nbsp

GoldenEyes

Well-known member
תגובה

חייבים לרשום בכל תלוש מה הזיכוי שמגיע לך, אחרת התוכנה לא יודע לחשב את המס נכון.
לגבי תאום מס שרשום לא , זה תקין כי הוא מעסיק ראשון והוא לא עושה לך תיאום, בתלוש השני אמור להיות רשום בתיאום מס "כן"
כפי שהסברתי קודם , את נקודות הזכוי שלך ניצלת בתלוש של המעסיק הראשון, כך שבהחלט יכול להיות של שכר ברוטו 1000 ש"ח תשלום 275 ש"ח מס,
אי אפשר לרשום לך 275 ש"ח מס ובפועל להעביר פחות, רק אם זה עבריין ורמאי ואז הוא חשוף לסנקציות פליליות חמורות ביותר
בדקתי כעת בתוכנת שכר שיש לי , ע"פ 2.25 נקודות זכוי
על שכר ברוטו 7000 יש תשלום מס הכנסה 285 ש"ח
על שכר ברוטו 8000 ש"ח יש תשלום מס הכנסה 425 ש"ח
בעצמך רשמת בהודעה הראשונה "המעסיק הראשון מפריש לי סביבות 130 שח כל חודש, משתנה לפי השכר ברוטו."
אז זה אומר 130 מעסיק ראשון+275 מעסיק שני = 405 ש"ח
סטיה של 20 ש"ח מהחישוב שלי זה לא קריטי :)
בהודעה השניה , שאליה אני מגיב כעת רשמת ששני המעסיקים מנכים לך 275, מה שנראה לי שטעית :)

צודק, טעיתי

המעסיק הראשון (7000 ש"ח ברוטו) מפריש 125 ש"ח. אכן, "אני" צריך לשלם למס הכנסה סך הכל כ- 425 ש"ח, אך מדוע ה"נטל" להפרשה הגדולה הוא על כתפי המעסיק המשני, שמשלם ברוטו 1000?
&nbsp
יש פה עיוות מסוים לא?
&nbsp
בתודה

GoldenEyes

Well-known member
תגובה

אין כאן ענין של נטל :)
כל מעסיק מנכה מעובדיו את ניכויי החובה ומעבירים למוסדות המתאימים
מס הכנסה , בטוח לאומי , תגמולים וכו'.
מה שחשוב הוא השורה האחרונה , והיא , שאתה לא ניזוק

למעלה