התפטרות

Happytom

New member
התפטרות

התחלתי לפני חודש וחצי עבודה.
לא נחתם שום הסכם בכתב.

אך יש הסכם לשכר גלובלי, 6 ימים בשבוע עבודה.
בעשירי החודש קיבלתי משכורת על חודש דצמבר כפי שסוכם.

העניין הוא כזה,
קיבלתי לפני כמה ימים סכום כסף... והחלטתי לטוס איתו ולעשות טיול ארוך בחו"ל...

קראתי בדיני עבודה, שעובד שעובד בחברה פחות משנה, מחוייב להודיע מראש על התפטרות יום מראש על כל חודש עבודה.

מה שקורה הוא ככה בסניף שאני עובד בו הוא כזה...
אני החלפתי עובדת שיצאה לחופשת לידה, וכאשר היא תחזור.. המנהל ייעד לי תפקיד שלו.. שהוא יוכל להתפנות לעשות דברים אחרים...

עכשיו אני לא רוצה לצאת מנייאק.. ושלחתי למנהל שלי הודעה שאני עוזב.. אבל אני לא יעזוב לפני שאני אדע שיש לו עזרה בסניף במקומי (הרגשתי קצת רע. כי הוא בנה עליי... והוא העסיק דווקא אותי בגלל שהוא בנה שאני אתפוס תפקד אחר..)

כתבתי לו שיודיע לי דד ליין.. שאני אוכל לסגור כרטיס טיסה..

הוא אמר שנדבר על זה בראשון... חירטט לי שהוא צריך לדבר עם המנכל...

אני מפחד שהוא ימשוך אותי... כעקרון אני יכול לקום וללכת... אבל אני מפחד שאם אני אקום ואלך ככה... אני יוכל להגיד שלום ולהתראות לשבועיים עבודה שנתתי בחינם...

איך אתה מייעץ לי לפעול בעניין?

אורן19761

New member
התפטרות

רשאי לעזוב אחרי הודעת התפטרות ונתינת הודעה מוקדמת כחוק.
ישנם מעסיקים שקשה להם שעובד איכותי עוזב.
מעסיק מחוייב לשלם לך עבור שבועיים עבודה.
במידה והיה הסכם חוזה והיית מפר אותו המעסיק היה תובע אותך לקבלת פיצויים.

התפטרות ותשלום שכר אחרון

ראשית יש להעריך את האחריות שאתה מרגיש כלפי מקום העבודה שלך ואני סבור שכך ראוי.
אומנם יש מעסיקים שקשה להם שעובד מוערך מבקש לעזוב אבל כמובן שזו זכותך והיה ולא תגיעו למועד מוסכם תהיה ראשי להתפטר בכל עת במתן הודעה מוקדמת כחוק.

לעניין תשלום השכר האחרון - חובת המעסיק לשלם לך את תמורת העבודה שביצעת אינה תלויית "רצונו" אלא חובה שבדין.

Happytom

New member
זה נראה

שהוא מתעקש שאני לא יעזוב.
אתמול הוא בא אליי ביציאה כאילו הרצון שלי לעזוב הוא מאין קפריזה זמנית, לא יצא לנו לדבר על זה, והיום הוא לא הגיע לעבודה בגלל מחלה.

אינני מבין את הדבר, אחרי שנכנסתי לעבודה, ראיתי על השולחן שלו מספר קו"ח של עובדות בעל הכשרות רלוונטיות, שלי אין, מה שכן- יש לי נסיון במכירות, אבל הוא גם רואה שאני לא מביא לידי ביטוי את היכולות האלה- זה רק מעלה לי את החשד.

בכל מקרה, החלטתי, להציב לו בעצמי תאריך שאני עוזב, אחד כזה שלדעתי הוא יוכל להסתדר על עזרה.

אבל אני מפחד שהם לא ישלמו לי כ"נקמה", ולי אין מה לעשות נגדם, כי אין לי איתם שום חוזה כתוב וחתום, ואני רוצה לטוס לחול בראש שקט, ולא לדאוג כל הזמן מה עם הכסף שמגיע לי.

מה אני יכול לעשות?

הזכות להתפטר

במצב שאתה מתאר זכותך להודיע על התפטרותך, כפי שציינת בצורה הוגנת ומכובדת.

אין קשר בין קיומו של הסכם עבודה וחובת המעסיק לשלם לך את שכרך במלואו ובמידה ולא ישלמו לך תוכל להגיש תביעה מתאימה לבית הדין.

למעלה