לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום ניתוח ופרשנויות שירה

כך כותב נתן זך על השירה.: "שירה מבררת דברים מבוררים, בזהירות היא בוחרתדברים נבחרים, היא מסדרת להפליא דברים מסודרים. לומר זאת אחרתקשה, אם לא בלתי אפשרי."בפורום הזה ננסה לזהות מהם אותם דברים מבוררים, נבחרים ומסודרים בהם עוסקת השירה.נביא טקסטים של שירים וננסה ביחד להבין אותם, לראות ממה הם מורכבים, מה הם אומרים ומה הם עושים לנו.אנחנו מודעים לבעיתיות שבמוגש "ניתוח שירה" ולריחוק שהוא יוצר."שיר שצריך לנתח אותו," אמר פעם אבי קושניר "הוא שיר חולה".אנחנו כאן בשביל להראות שאפשר לעשות את זה גם אחרת, ושכל אחד יכול!עם הרבה אהבה למילה הכתובה, ובעיקר לזאת שכתובה כשיר עברי, נבדוק מהם המרכיבים שבונים את השיר וגורמים לו להחוות אצלנו כפי שהוא נחווה.יחד עם דיונים ממוקדים על שירים מסויימים, יהיה גם מקום לדיונים תיאורטיים על תורת-השיר, תורת-הספרות ותיאוריות סיפרותיות שונות. אנחנו מבקשים מכולם לשמור על רמת דיון נאותה ועל כללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז. בנוגע לפרסום טקסטים שלמים על גבי הפורום, שימו לב, להלן חוו"ד משפטית שקיבלנו:"טיפול הוגן ביצירה לשם לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה או תמצית עיתונאית לא יחשב כפעולה המפירה את זכות היוצרים של היוצר ביצירה"לכן, נבקש לפרסם את מילות השיר במלואן רק אם מדובר בניתוח של ממש, ולא להפר זכויות יוצרים במסווה של "ניתוח". הנהלת הפורום שומרת לעצמה הזכות למחוק תכנים שיועלו שלדעתה אינם חוקיים, בלי התראה קודמת ובשיקולה הבלעדי.גלישה נעימה לכולנו!

אודות הפורום ניתוח ופרשנויות שירה

כך כותב נתן זך על השירה.: "שירה מבררת דברים מבוררים, בזהירות היא בוחרתדברים נבחרים, היא מסדרת להפליא דברים מסודרים. לומר זאת אחרתקשה, אם לא בלתי אפשרי."בפורום הזה ננסה לזהות מהם אותם דברים מבוררים, נבחרים ומסודרים בהם עוסקת השירה.נביא טקסטים של שירים וננסה ביחד להבין אותם, לראות ממה הם מורכבים, מה הם אומרים ומה הם עושים לנו.אנחנו מודעים לבעיתיות שבמוגש "ניתוח שירה" ולריחוק שהוא יוצר."שיר שצריך לנתח אותו," אמר פעם אבי קושניר "הוא שיר חולה".אנחנו כאן בשביל להראות שאפשר לעשות את זה גם אחרת, ושכל אחד יכול!עם הרבה אהבה למילה הכתובה, ובעיקר לזאת שכתובה כשיר עברי, נבדוק מהם המרכיבים שבונים את השיר וגורמים לו להחוות אצלנו כפי שהוא נחווה.יחד עם דיונים ממוקדים על שירים מסויימים, יהיה גם מקום לדיונים תיאורטיים על תורת-השיר, תורת-הספרות ותיאוריות סיפרותיות שונות. אנחנו מבקשים מכולם לשמור על רמת דיון נאותה ועל כללי ההתנהגות הנהוגים בפורומים של תפוז. בנוגע לפרסום טקסטים שלמים על גבי הפורום, שימו לב, להלן חוו"ד משפטית שקיבלנו:"טיפול הוגן ביצירה לשם לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה או תמצית עיתונאית לא יחשב כפעולה המפירה את זכות היוצרים של היוצר ביצירה"לכן, נבקש לפרסם את מילות השיר במלואן רק אם מדובר בניתוח של ממש, ולא להפר זכויות יוצרים במסווה של "ניתוח". הנהלת הפורום שומרת לעצמה הזכות למחוק תכנים שיועלו שלדעתה אינם חוקיים, בלי התראה קודמת ובשיקולה הבלעדי.גלישה נעימה לכולנו!
x
הודעה מהנהלת הפורום

הנהלת הפורום שומרת לעצמה הזכות להסיר כל הודעה שמפרה זכויות יוצרים, ללא התראה ובשיקולה הבלעדי
לפרטים נוספים, אנא עיינו בהודעת המנהל/ת

לכתיבת שירה יוצרת
המשך >>

לצפיה ב-'מחפש שירי סיום - מסיים תיכון...'
מחפש שירי סיום - מסיים תיכון...
<< ההודעה הנוכחית
05/05/2005 | 14:51
6
2038
בגלל שזה אחד מהפורומים אם לא הפורום, שבו מתכנסים אנשים שמבינים מאוד במוזיקה ובשירים אז אני אשמח אם תוכלו לעזור לי.
אני אוטוטו מסיים י"ב  ואני מכין עכשיו סרט/מצגת על השכבה המקסימה שלי.
בכל מקרה אני מחפש את השירים הכי מרגשים/עצובים שמתאימים לדעתכם לסיום תקופה כמו השמינית.
כל שיר בין אם הוא בעברית/לועזית/סתם מנגינה יתקבל בברכה.
ובכלל אפשר להפוך את הנושא הזה לרשימות של שירי פרידה וסיום.

*פורסם במקביל בפורום זיהוי שירים*
ניתוח ופרשנויות שירה >>
לצפיה ב-'בטקס סיום התיכון שלי שרו את'
בטקס סיום התיכון שלי שרו את
05/05/2005 | 16:49
832
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
05/05/2005 | 16:54
2
553
השיר סיום שלנו היה מתוך הפסקול של הסרט "צומת וולקן" שמתחיל ככה: הפנסים החכמים מסנוורים אותי מאד...
הוא קצת עצוב אבל שינינו מילה אחת בפזמון כדי שלא ישמע כאילו אנחנו הולכים למות. חפש בשירונט.

אני רציתי לעשות את שיר סיום של חווה אלברשטיין, אבל החבר'ה לא הסכימו.

אח, איזה כיף היה בשמינית. הייתי עושה אותה עוד פעמיים שלוש.
אבל גם אחר כך כיף.
בכלל כיף בחיים
ניתוח ופרשנויות שירה >>
לצפיה ב-'דייי אני עוד שניה בוכה :('
דייי אני עוד שניה בוכה :(
05/05/2005 | 17:00
1
455
ותודה! יש עוד המלצות?
ניתוח ופרשנויות שירה >>
לצפיה ב-'אולי עוד קיץ - חלב ודבש'
אולי עוד קיץ - חלב ודבש
05/05/2005 | 17:05
397
לצפיה ב-'אצלינו'
אצלינו
05/05/2005 | 17:46
571
שרו את Knoking on heaven`s door בתרגום עברי ששני ילדים מהכיתה שלנו תרגמו במיוחד.
ניתוח ופרשנויות שירה >>
לצפיה ב-'אצלנו היה את...'
אצלנו היה את...
06/05/2005 | 23:14
629
wind of change
נראה לי כי זה פשוט שיר מרגש..

אינ הייתי לוקחת בחשבון,
אם אתם רוצים בעברית
את "מכאן"..
ניתוח ופרשנויות שירה >>

הודעות אחרונות

01:14 | 18.10.12 אורחים בפורום
22:19 | 28.07.12 אורחים בפורום
15:49 | 07.06.12 אורחים בפורום
16:27 | 12.04.10 rotem2107
14:05 | 10.04.10 sn22
21:40 | 09.04.10 רחוב האגס 1
12:19 | 08.04.10 שביל האושר האבוד
23:55 | 06.04.10 לילי879
18:22 | 04.04.10 רחוב האגס 1
00:24 | 03.04.10 רחוב האגס 1
00:13 | 01.04.10 LILU35
14:45 | 28.03.10 החטא והשופטת

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ