לקראת ט"ו באב:

zavi1

New member
אז זהו - שלפי דעתי הצל הוא לא ההפך

המוחלט - וגם את הצל יראה לה אהובה או (דמות שלישית בשיר - תלוי איזו פרשנות בוחרים לתת) בשעת ההתבהרות. שעת התבהרות - אבל עדיין לא כוס שמש. נראה לי שהניגודיות של הצל והשמש - של לואיס ושל אהובה מודגשת במספר מקומות - למשל הצזורה של "יד ביד". זה ביטוי שהולך בד"כ יחד אך פה הוא מתחיל בסוף שורה אחת וממשיך בשנייה. שיר מקסים כבר אמרתי?

ורק לשם הרומנטיקה ../images/Emo23.gif

אנחנו נסכים להעלים עין מן העובדה שהשיר של בניון פגום דיקדוקית.

arivederci

New member
בגני נטעתיך

אחד היפים והשמחים של רחל בְּגַנִּי נְטַעְתִּיךָ, בְּגַנִּי הַמֻּצְנָע – בְּלִבִּי. הִשְׂתָּרְגוּ פֹּארוֹתֶיךָ וְעָמְקוּ שָׁרָשֶׁיךָ בִּי. וּמִשַּׁחַר עַד לַיְלָה לֹא יִשְׁקֹט, לֹא יַרְגִּיעַ הַגָּן – זֶה אַתָּה בּוֹ, אַתָּה בּוֹ בְּאַלְפֵי צִפֳּרֶיךָ רָן. וגם "עטור מצחך"/ חלפי "פרוש חלומי כמרבד לרגליך צעדי אהובה על פרחיו פסיעותיך" יש עוד הרבה, ובכל פעם שיר אחר מרגש אותי בלי אזהרה מוקדמת, אבל אלה שניים מהמובילים.

"עטור מצחך" הוא גם אחד מהחביבים עלי

ואני לא יכולה לחשוב עליו בלי להזכר בו זמנית באחד משירי האהבה הכי יפים של נתן זך, מתוך הקובץ "כל החלב והדבש": שמי אבשלום כשאת באה אלי אני שומע מלאכים, אמרו. לא מלאכים, מלאכים דומים למים. כשאנחנו יחד אני שומע פעמונים, אמרו. לא פעמונים. פעמונים קראו גם להרג ולטבח. כשאת בזרועותי - אני בידַיך, אני קרוב ללבדַיך, להיות אחד איתך בגורלך. בגדַי שעל הכיסא מבקשים להשאר שם לעד ליד בגדַיך. עינַיך הן חג לעינַי, ניצחון יחיד על עפרי, תאו דוהר בתוך סוף, אני כסוף כולי כלבנה כשאת מרוחה בשערי, אני אסוף כמו אבשלום באלה, שמי בלבנה, שמי בשלום, שמי אבשלום. הקישור לשיר של חלפי הוא, כמובן, אסוציאטיבי. הם יושבים אצלי באותה מגירה ריטורית, מכיוון ששניהם מדברים על מה שנתכב ומה שעוד לא נכתב בשירים ואיך אפשר לכתוב את זה הכי נכון. הקישור לשירשור שלנו די ברור, נראה לי. אני חושבת שיש פה ביטוי הכי חפץ של אהבה, הכי מתמסר, הכי מתאחד. השורות "כשאת בזרועותי / אני בידיך, אני קרוב ללבדיך, להיות / אחד איתך בגורלך" הן לטעמי תמצית-תמציתו של קשר זוגי. אגב, קא זו הביא לנו לפני כמה ימים מאמר המסביר את ההבדל בין מיטונימיה לסינקדוכה. שימו
כמה יפה משחק כאן זך עם שתי הצורות האלה (עם הידיים ועם הבגדים), באופן שגם ממחיש את ההבדל בין שני האמצעים הללו וגם את התפקיד השונה של כל אחד מהם (אתם מוזמנים לשתף אותנו במחשבות בנושא). יש עוד המון מה לומר על השיר הזה, אבל אני אעצור כאן ואתן לכם גם הזדמנות.

אני מתלבטת בין שלושה

כלומר - אני מתלבטת בין הרבה יותר, אבל הצלחתי לצמצם את זה לשלושה. 1. קטונתי / אהרון אמיר לא אצטט את כולו, כי הוא נורא ארוך, אבל הנה ההיי-לייטס: "הרגיני-נא הרוג אבל אני אדע ידוע כי לא אוכל בכלל לומר לך כמו מה הדבר הזה הכורכני אחריך הכורכני בך הכורכנו יחד האוסרנו זה לזו גם גוף גם נפש לבלי התיר ומוסרותיו רוצעות אותנו שבי. [...] הרגיני נא הרוג אבל אני מודה ומתוודה כי קטונתי מכנות בשם את הדבר הדיבוקי המדבק הזה המדבק אותנו להיות אחדים להיות גוף אחד [...] את הדבר שבקלות-לשון כזו בבטחון חוגג כזה ובתוקף-הכרה את קוראת לו אהבה. בדרך כלל אני לא מתה על שירתו של אהרון אמיר (פעם אולי אסביר גם למה), אבל השיר הזה תמיד תופס אותי חזק-חזק בלב. גם בגלל משחקי-המילים-והצלילים, שלמרות שיש בהם סכנת התפלצנות, הם מצליחים לזרום נורא בטבעיות, וגם בגלל הקושי הזה להגדיר מה זאת האהבה ובכל זאת הניסיון להגדיר אותה, על ידי שימוש במשפטים קצרים ומקוטעים, חזרות, חריזה פנימית ועומס דימויים, אשר בונים אצלי, כקוראת, את אותה תחושת היסוס, בילבול וחוסר-מדוייקות יחד עם השאיפה לסדר ולדיוק כאיזה עיקרון מאחד. (למה עלי אף אחד לא כותב שירים כאלה?
) 2. ויש / נתן זך ויש אדם אוהב אדם אחר באהבה צומחת בלילות אשר לא תפגם לא תחסר גם בעבור ימים אחר לילות יש לב נמשך אל לב קרב באהבה של רוח ולבושה של גוף בה כל אשר אבד מכבר מלב דומה נמצא לפתע באהוב ככה נועדנו לאהוב: כך לא נאהב מפאת כל הקשיים שבדבר אישה, ידיד וילד והורים עד אם היו הם - או אנחנו - לעבר ככה נאהַב ונאָהֵב רק בחלום ובצל הִפיל חלום הוא השיר ראה, בכל אשר תפנה חלום חולם מקום לך, אהוב, חולם גם שיר. למה? כי בשני הבתים הראשונים השיר מתאר אהבה מושלמת, מלאה, אוטופית. אבל אחר כך, בבית השלישי, הוא עוזב את האוטופיה ובועט בנו בעיטת מציאות (שימו לב לשבירה של הריתמוס הבנאלי). אומר לנו שהאהבה הזאת היא בלתי אפשרית. שצריך לוותר עליה. אבל הבית האחרון לוקח אותי למקום אותו אני הכי אוהבת: לשירים. הוא אומר לי שיש אהבה שיש לשאוף אליה, ששיכת לעולם של החלומות, לפנטזייה, אבל שלא צריך לוותר עליה, כי יש מקום נורא אינטימי בו היא יכולה להתממש. שיר, שלכאורה היה צריך להיות מאוד פסימי ומריר, משאיר בי משהו מנוחם ומפוייס. מותיר אותי עם תחושת הפסטורליה בה הוא פתח. 3. המנצח שלי הוא כי איתך זה רק בגלל שאני אוהבת של יונה וולך. שיר קצר. תמציתי. מדוייק. שלמרות שנראה כאילו הוא חוזר על עצמו, הוא הוא בעצם מחדד בכל פעם (4 פעמים בסך הכל) זווית אחרת. האמירה בשיר מציגה בו-זמנית גם פשטות מובנת-מאליה וגם אמת מורכבת מאין-כמוה, שאני חושבת שאין אישה שלא חוותה אותה לפחות כמה פעמים בחיים. עד כאן. (שיואו - זה היה ארוך!) אתם מוזמנים להגיב.

דלבי

New member
אמ..................

"את עוד צבע של הקשת את כמו פרדס אחרי הגשם מילה שלך היא סוף למלחמות"... ממממ...שיר שכתב אביב גפן לאישתו לשעבר....אני במקומה הייתי עולה עליו ! :)) ויש עוד הרבה שירי אהבה יותר יפים ופחות יפים אבל יש !! יום אהבה שמח לכולם !! =]

amorlove

New member
השיר אהבה כמו מים ואש

ישנה חוברת שירים שרכשתי של המשוררת כינרת מחלב,ממש במקרה,בהוצאת טרקלין, שם הספר נקרא לפי אחד מן השירים השיר כך: אהבה כמו מים ואש אהבה כמו ים שגועש אהבה כמו סלע נשבר אהבה תגרש את הטעם המר אהבה כמו גחלת בוערת אהבה כמו רוח סוערת אהבה כמו סוסה שדוהרת אהבה זה אני וזה אתה השיר מראה עד כמה אהבה חזקה,ומצד שני את הניגודיות בין בני הזוג במשך כל השיר אנחנו חשים עד כמה אהבה חזקה, ההלמנטים החזקים,אך מפספסים,את הניגוד בין המים לאש,סלע נשבר הכח החזק של אהבה,ובסוף השיר הפואנטה,שמדובר על ניגוד, אהבה זה אני וזה אתה,לא אני ואתה שיכל לייצג את הקשר.בסוף בית א' ישנה תקווה עם אהבה תגרש את הטעם המר.(הערת ביניים,ישנו האמצעי האומנותי דמוי,על ידי מילת הכמו). אני הבנתי שהשיר מציג דרך תאור האהבה,שבעצם למרות אהבה יש ניגוד,כמו השיר יום חולין ששרה אילנית. בנוסף עם תנסו לתאר בדמיונכם את השיר,אז אני רואה צבע דם,באהבה כמו גחלת בוערת,אש.סממנים שמסגירים לי אובדן,יתכן ואנסתי את השיר,הלוואי והמשוררת היתה מסיימת את השיר בנימה אופטימית,לתאר שאהבה עזה כמוות,ולא המוות שאנחנו נעשים תלויים באהבה.ורב האהבות פשוט נתונות לפרידה. הלוואי והיא היתה מסיימת את השיר באהבה זה אני ואתה. מי שמעונין ישנם שירים נוספים של משוררת אלמונית זו. אני מוכנה לכתוב.

TomAngel

New member
אין ספק בכלל =////

Goo Goo Dolls - Iris השיר הכי מושלם בעולם

amatal

New member
נכון, בעיר של מלאכים

לא בדקתי לעומק אבל בהחלט Goo Goo Dolls - Iris נמצא ב- 10 הטובים ביותר. השיר ממש טוב ואחרי הסרט "עיר של מלאכים - city of angels" הוא מקבל משמעות יותר עמוקה, והוא הופך יפה יותר

t u t a

New member
לדעתי...sacrifice של אלטון ג'ון...

שיר מדהים שתמיד גורם לי לחשוב על אהבה (ועל משמעותה...) בבקשה..: IT´S A HUMAN SIGN WHEN THINGS GO WRONG WHEN THE SCENT OF HER LINGERS AND TEMPTATION´S STRONG INTO THE BOUNDARY OF EACH MARRIED MAN SWEET DECEIT COMES CALLIN´ AND NEGATIVITY LANDS COLD COLD HEART HARD DONE BY YOU SOME THINGS LOOK BETTER BABY JUST PASSIN´THROUGH AND IT´S NO SACRIFICE JUST A SIMPLE WORD IT´S TWO HEARTS LIVING IN TWO SEPARATE WORLDS BUT IT´S NO SACRIFICE NO SACRIFICE IT´S NO SACRIFICE AT ALL MUTUAL MISUNDERSTANDING AFTER THE Fight SENSITIVITY BUILDS A PRISON IN THE FINAL ACT WE LOSE DIRECTION NO STONE UNTURNED NO TEARS TO DAMN YOU WHEN JEALOUSY BURNS COLD COLD HEART HARD DONE BY YOU SOME THINGS LOOK BETTER BABY JUST PASSING THROUGH AND IT´S NO SACRIFICE JUST A SIMPLE WORD...

רעוּת

New member
ברית עולם

"אט לאט נגלה מעט מי אני - מי את ואולי אולי נלמד - לוותר ולתת יותר עד שתיותר רק אהבתנו." (מילים: אהוד מנור לחן: מתי כספי)

שיר אהבה ירח של שלמה ארצי

שלום לכם ביקשתם לבחור את השיר האהבה היפה ביותר בכל הזמנים אז ככה הבחירה הייתה לי די קשה מכוון שיש כל כך הרבה שירים יש לאהבה הזאת הכובשת את ליבנו ומכניסה קצת צבע לחיינו . רבים וטובים אך אתם ביקשתם שיר אחד ואני בחרתי את שלמה ארצי מכוון ששירתו מדברת אלי מאוד יש לו המון שירי אהבה יפים אך מתוכם בחרתי את ירח המנהינה הנוגה והמילים המדהימות והאופטימיות כל כך עושות את כל יופי השיר הזה לקסם בעיני . משפטים כמו הייתה תקופה כזאת שהאושר בא בזעם צחקנו מהכל שרפנו את מה שבא ליד לא נותר לנו אלא לחבק את הצער להגיד אתמול היה טוב ויהיה גם מחר לסיום איניני מנתחת שירים מנוסה אך שיר זה בעיני הוא התבוננות עמוקה על האהבה שלמרות תלאות החיים עוד מאמינים שיהיה טוב חג אהבה שמח בברכה אופליה אחת והיחידה

amatal

New member
בדיקה מהירה מעלה את...

שני השירים הבאים (בנתיים מתחרים בניהם על מקום הראשון) SCORPIONS - BELIEVE IN LOVE Elton John - Your Song האמת לא שמעתי היום רדיו או מזיקה בכלל אז אני צריך עוד לבדוק/להזכר (אני יעדכן אתכם במידת הצורך) *השם מהווה לינק למילים

Tiaya

New member
מה עם קלפטון??

wonderfull tonight - eric clapton השיר סוקר את כל הדברים הקנים שנשים עושות - להסתרק, לבחור שמלה, לנהוג כשהוא שיכור, וכו', כסיבות למה הוא אוהב אותה. הלחן מהמם קלפטון מדהים בעצמו זה שיר שתמיד עושה לי רצון גדול באדם שיאהב אותי ככה. וכמובן - cant help fallinf inlove with you - של אלוויס הגדול...

ProZaC Baby

New member
אם כבר.אז אפשר בבקשה

את המילים לשיר של ביאליק, אייך? תודה:)

למעלה