לקראת ט"ו באב:

Ty Cobb

New member
..

אלכסנדר פן - וידוי או "רחוב העצב החד סטרי" של אותו פן: "מי אמר שהדרך אינה נראית לי ? הדרך נראית לי בהחלט, כי את רחוקה וקרוב לי יותר הירח ועל קורקבן תופו הצהוב אתופף לך בשני אגרופי אהבתי את כל הכינויים הרחוביים כל-כך והרכים כל-כך "סודתי התמה, כעורתי היפה, מחמל מילתי, בלי ועם ה"יוד") ,שלא הספקתי לאומרם בהיותך סמוכה לעיני עד כדי אין-היותך עד כדי לראותך מסדקי עיני המצומצמות כמרוחק הסתערותו של המכחול על הבד"

Ty Cobb

New member
ומשהו יותר מודרני, ברשותכם..

סיוון שביט - נשקי אותי: "נשקי אותי חזק נשקי עד שיכאב והשמש לא תשקע את אחת ויחידה אהובתי המופלאה ואני אוהב אותך"

Mנטה

New member
ממלא את כל מנגינותייך במלים

מתי כספי שר, סשה ארגוב מנגן, שם השיר :מחכה עד הקיץ לא זוכרת מי כתב את המלים. שיר מופלא.

zavi1

New member
טוב - כבר אמרו את זה קודם - אבל

מעל הכל שיר השירים, וידוי לאלכסנדר פן, פגישה לאין קץ וניגון עתיק של אלתרמן (בניגון עתיק זו אהבה קצת חולנית אומנם אבל הי - זה אלתרמן - דרמטי ותיאטרלי כהרגלו וטוב שכך....), כמו בלדה לנתן יונתן, אהבה בת 20 לז'אק ברל - שיר מצמרר שירי האהבה הפשוטים והקורעים של רחל ויש עוד המון המון רבים טובים ומרגשים. ואם להיות עדכנית לרגע שירו של עמיר בניון "מזל שיש אותך" פשוט נוגע עמוק בפנים - אני לא כל כך אוהבת אותו בדרך כחח אבל השיר הזה באמת שיר אהבה מרגש והוא כתב אותו לשירה ולמוסיקה אז הוא גם רלוונטי אלינו - אוהבי השירה שבפורום זה.

zavi1

New member
אה- "בשעת ההתבהרות" של יאיר הורביץ

גם שיר אהבה מעלף לדעתי.

zavi1

New member
בבקשה - במיוחד בשבילך../images/Emo140.gif -

"בשעת ההתבהרות"/יאיר הורביץ בשעה שש לשעון האביב לואיס ילדת חלום יד ביד עם אהובה את השדרות תחצה ותדמה, הכל היא תדמה לשמש. ופינת רחוב ראשי של העיר היא בקיוסק קטן תשתה ותדמה לכוס שמש. אבל אם תרחיק בתים מספר אראה ללואיס ילדת חלום את ארץ הצל, אראה לה את ארץ הצל, אראה ללואיס ילדת חלום את אץ הצל בשעת ההתבהרות. מדהים נכון? לא שיר אהבה קלאסי אבל אני מוצאת בו המון. אגב יש לזה לחן של גרוניך - אם אני לא טועה מקסים גם הוא.

קא זו או

New member
../images/Emo24.gifיפה, יפה

מצא חן בעיניי החיבור של העיר עם אהבה, והאופטימיות הבלתי מתפשרת שבאהבה. "תדמה לכוס שמש" - זה דימוי יפה - בא לי ממש לדבר עליו עכשיו בלי סוף [תגובה טיפוסית שלי להתרגשות משיר] תודה

קא זו או

New member
תודה על התיקונים ../images/Emo140.gif

ה- תְּדַמה - הופך את הכל לעוד יותר מעניין. אז נפל "תִּדמה לכוס שמש", ועדיין הצירוף "כוס שמש" בפני עצמו יפה.

zavi2

New member
אכן תדמה - כמו שמקור - הופך הכל

הרבה יותר מעניין. מה שאני אוהבת במיוחד בשיר הוא המימד האמביוולנטי שנתן לייחס לאהבה - האם זה טוב שהוא יראה לה את ארץ הצל ו"יאזן" אותה או שעדיף שיניח לה פשוט להיות ילדת החלום והשמש שהיא? אני בדרך כלל בעד האפשרות השנייה....

zavi1

New member
אכן תדמה - כמו שבמקור הופך הכל

הרבה יותר מעניין. מה שאני אוהבת במיוחד בשיר הוא המימד האמביוולנטי שנתן לייחס לאהבה - האם זה טוב שהוא יראה לה את ארץ הצל ו"יאזן" אותה או שעדיף שיניח לה פשוט להיות ילדת החלום והשמש שהיא? אני בדרך כלל בעד האפשרות השנייה....

קא זו או

New member
אני דווקא ראיתי שבגללה ה"צל" הופך

למשהו אחר, זו האופטימיות הבלתי מתפשרת של האהבה. שיר יפה. יש לך עוד כמה יפים כאלה?

zavi1

New member
כרגע המוח די ריק משירים -כשיהיה לי

אני אביא - מבטיחה!

למעלה