שקיפות ומידע לחולה דמנציה

אייר19

New member
שקיפות ומידע לחולה דמנציה

שלום
אימנו בת 84 עם דמנציה (מחשבות שווא).
עד עכשיו סיפרנו לה שקרים "לבנים" בנוגע להימצאותה בבית אבות במחלקה לתשושי נפש. בעיקר אמרנו שזה לכמה ימים עד שתתפנה דירה בדיור המוגן בו גרה עד עתה.
מתי לדעתכם ניתן לספר לה שהיא נשארת כאן?
היא מספרת שקשים לה המראות של רוב האנשים במחלקה וכל הזמן מציינת שבינתיים היא משתדלת להתעלם כי יודעת שזה רק לכמה ימים.
עצתכם תתקבל בשמחה

אייר19

New member
נשמעת למי שלא מכיר כצלולה להפליא

מתמצאת בזמנים, ארועים, תאריכים, שמות וכו'.
ואז...מגיע גל של דמנציה שבמקרה שלה מתבטא במחשבות שווא- פרנויה.
קנוניות, תצפיות עליה וכו'.
בכל מקרה ,עד עכשיו סיפרנו סיפורים ואני מרגישה שצריך איכשהו ליידע אותה איפה ולמה היא נמצאת ושזה לא ארעי.

הצרכים שלך הם בסדר

אבל הם לא הנושא המרכזי. הם הצרכים שלך, לא בטוח שאלו הצרכים שלה. שיקרתם כדי להקל על עצמכם או עליה?
במקומכם לא הייתי אומרת שזה זמני, כלומר לא הייתי נכנסת בכלל לענין פרקי הזמן כי זה חסר טעם כל עוד לאדם יש תפיסת זמן ומקום. פה יטפלו בך, יבדקו אותך, תנוחי, יטפלו בך, להאיר את הצדדים החיוביים ואת האנשים החיוביים. זהו, זה הכל.

אייר19

New member
זהו שזה כן הצורך שלה

שואלת כל הזמן מתי יוצאת וחוזרת לדיור מוגן לדירה שהובטחה לה לדבריה (להד"ם).
מתוך כבוד לה כאדם שעדיין יש רגעים צלולים חושבת שמגיע לה מידע אמיתי אבל ...שתוכל להתמודד איתו מבלי שתישבר רוחה.

אישפוז מוסדי במחלקה לתשושי - נפש

שלום רב,
מבלי להכיר את הפרטים שאת מוסרת, ומבלי להיכנס לסיפור המחלה והשתלשלות האירועים, לא ניתן לתת ייעוץ אמיתי.
אוכל רק לאמור לך שמהרגע שהתקבלה החלטה על אישפוז גריאטרי במוסד (מחלקה סיעודית או תשושי-נפש), אל לכם "לאכול את הלב"... תהיו שלמים עם ההחלטה מאחר ורגשות האשמה לא יעזרו לכם בטיפול באמא.
המטופל מרגיש פעמים רבות את הסובבים לו, ורגשות האשם אצלכם עשויות "לכרסם" בבטחון שלו במקום.
יחד עם זאת מומלץ לבצע רענון תקופתי של ההחלטה יחד עם אנשי המקצוע במחלקה - רופא, אחות, עו"ס, מרב"ע וכל המטפלים באמא באשר לאפשרות אחרת במידה והנושא עולה על הפרק (בית עם עו"ז).
בהצלחה
רון

אייר19

New member
תודה. מה זה עו"ז? ועוד שאלה קטנה

האם יש למוסד בו מאושפזת אמא ליצור קשר ולקבל מידע מהרופאים שטיפלו בה לפני האישפוז?

ושוב תודה

נקוה שזה סוף השירשור

למעלה