לימודי עריכה לשונית

RogerThat2020

New member
לימודי עריכה לשונית

שלום,

אני מתלבט בין לימודי עריכה לשונית ללימודי תרגום. אני מבין שישנם מספר מסלולים ללימודי עריכה לשונית, שחלקם כרוכים בלימודי תואר ראשון ולאחר מכן תואר שני / לימודי תעודה, וחלקם אינם מחייבים תואר.

ראיתי את הרשימה הזאת, ואני מבקש לדעת האם מישהו יכול לחוות דעה, מנסיונו, על אחד המסלולים המוצעים?

תודה רבה

trilliane

Well-known member
מנהל
השאלה מה למדת עד כה ובמה אתה מעוניין לעסוק...

הרשימה הזאת היא של מוסדות אקדמיים מוכרים ורציניים, ועל כן נראה לי שהבחירה צריכה להיות בעיקר בהתאם ליכולת שלך להתקבל / לשלם / להגיע למקום.
&nbsp
מניסיוני לימודים נותנים לך כלים בסיסיים והעיקר הוא בסופו של דבר הניסיון שאתה צובר והיכולות והידע שאתה מביא איתך למקצוע, ואלה לא דברים שנלמדים באקדמיה.

RogerThat2020

New member
תודה

תודה לך על התשובה המהירה. הקבלה לא צפויה להיות בעיה. גם מבחינת הגעה למוסד אסתדר - אני יכול להעתיק את מקום מגוריי לצורך הלימודים.

ההתלבטות העיקרית היא בין לימודי תעודה ללימודי תואר (וההשלמות שלאחר מכן), ולכן קיוויתי שאנשים שמגיעים מאחד המסלולים האלה יוכלו לשתף בהתרשמות שלהם.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני חוששת שאין כאן כאלה... אולי בפורום תרגום ועריכה

לימודי תעודה הם בד"כ קצרים (וזולים) יותר וזה יתרון, אבל הם גם נחשבים פחות (תלוי איפה ולמה), בעיקר אם אין לך תואר (וכאן אני חוזרת למה שכתבתי קודם בכותרת).

RogerThat2020

New member
אוקיי, שאלתי גם שם

ההשכלה שלי עד כה היא תיכונית בלבד - בגרות מלאה (4 יח"ל לשון והבעה, רק אומר
).

RogerThat2020

New member
מבחינת כיוון תעסוקתי

אני רוצה מאוד להיות פרילנסר, לבצע הגהות וכד'.

trilliane

Well-known member
מנהל
במקרה כזה לא הייתי מוותרת על תואר ראשון בלשון/בלשנות וכיו"ב

אם אתה מחפש להעמיק בתחום. אם אתה רוצה לעבוד בחברות תרגום / תמלול ולהישאר ברמה הבסיסית, כנראה תוכל להתקבל בלי שום תעודה או לימודים מסודרים...
&nbsp
אגב, איזה מסלול יש היום של 4 יחידות עברית? למיטב ידיעתי אין מקצוע עברית מוגבר; זכור לי שבעבר (הרחוק) היו כל מיני מתכונות לבחינות בגרות, חלקן היו מאוחדות (ועל כן קצת מצומצמות) וחלקן מפוצלות יותר.

RogerThat2020

New member
שוב תודה רבה על העזרה שלך

אני אקח בחשבון את מה שאמרת.

לגבי תגבור לשון, אני מהעבר הרחוק . . .
בתיכון שבו למדתי ניתן היה לגשת לבגרות בלשון והבעה ברמה של 4 יח"ל.

trilliane

Well-known member
מנהל
השאלה אם זו באמת הייתה רמה גבוהה יותר של 4 יחידות

ולמדם איזו העשרה מיוחדת, או פשוט פיצול של החומר ליותר מבחנים...

למעלה