שאל אותי אחד מידידיי, אם ידוע לי על קורס או מסגרת מסודרת

שאל אותי אחד מידידיי, אם ידוע לי על קורס או מסגרת מסודרת

ללימוד ניקוד (לא מסגרת אוניברסיטאית, אלא משהו ספציפי ללימוד ניקוד ותו לא).
האם ידוע לכם על קורס או מסגרת מסודרת כמבוקש?
תודה.

trilliane

Well-known member
מנהל
צר לי, לא מכירה קורס מלבד קורסים אקדמיים

שנלמדים לרוב בחוגים ללשון עברית, מקרא והוראה (לפחות לכיתות הנמוכות).
&nbsp
לדעתי אין צורך בקורס ואפשר ללמוד ולתרגל לבד בעזרת ספר (למשל "הניקוד הלכה למעשה" מאת ניסן נצר) ו/או אתרים שמביאים את עיקרי הדברים (ראה בקישורי הפורום).

Assiduous

New member
חוץ מהאקדמיה קיימת האפשרות של מורים פרטיים או לימוד עצמי

עם קצת רצון טוב אפשר ללמוד גם באופן עצמי את תורת הניקוד. הניקוד של הלשון המדוברת קל ופשוט מלימוד הניקוד של התנ"ך או טקסטים ליטורגיים, מכיון שרבים מהכללים הנהוגים באחרון אינם רלוונטיים לניקוד בן ימינו (למשל אותיות אהו"י לפני בג"ד כפ"ת, ואתי מרחיק וכיו"ב).
&nbsp
ניתן למצוא גם ספרות למטרה זאת של לימוד עצמי. בהצלחה!
&nbsp
http://hebrew-academy.org.il/2013/09/01/עיקרי-תורת-הניקוד/

תודה רבה. לעניין מורים פרטיים ללימוד ניקוד, ערכתי חיפוש

במרשתת, ולא הצלחתי לעלות על משהו מבטיח.
אם ידוע לך על מורים כאלה באזור ת"א, אשמח אם תוכל להעביר לי שם או שמות שלהם (כאן בפורום או במסר אישי). תודה.

Assiduous

New member
בשמחה

בדרך כלל, אותם אלה שמלמדים באוניברסיטאות בדרך כלל מסכימים ללמד גם באופן פרטי. עשיתי את זה בכמה תחומים בעבר אבל לא בניקוד. כדאי לברר מי מעביר את קורסי הניקוד באותן מסגרות אקדמאיות ולפנות אליו באופן אישי.

אבל החלטתי לבדוק בעצמי ומצאתי את זה (מועתק מילה במילה):
"אני אפרת אקשטיין, מנקדת מקצועית וגם עורכת לשון ומגיהה. רבים רוצים לדעת לנקד, ומלבד קורסים רשמיים ומורכבים באוניברסיטאות ובמכללות, אין כיום מקום אחד שמרכז תחתיו את כל הידע ומעביר אותו באופן מסודר וקל, קליט ונגיש.
בעצם, עכשיו יש.

את קורס הניקוד יצרתי ככותבת למען כותבים ומשוררים, לטובת אוהבי העברית, למורים ולכל מי שחושב שידיעת ניקוד צריכה לחזור ולהיות שוב נחלת הכלל."

היא אפילו מציעה קורס ניקוד מקוון (מה יותר טוב מאשר ללמוד בלי לצאת מהבית? ובלי תלות במיקום המורה והתלמיד, ואולי אפילו בשעות שנוחות לתלמיד?). והיא נראית גם מישהי שאוהבת את התחום, שזה המפתח לדעתי לבחירת מורה בכל תחום בחיים.

מספר הטלפון הנייד שלה: 0546713729
https://www.facebook.com/hanekudot/

בהצלחה!

נ.ב. כפי שכתבתי לך לפני מספר ימים, תיבת ההודעות הפרטיות שלי בתפוז אינה פונקציונאלית לצערי (מקבל רק למייל כותרות של הודעות). כדי שתאמין ותבין על מה אני מדבר אני מצרף צילום מסך של תיבת ההודעות המסרבת בכל תוקך לטעון הודעות. לכן כרגע אין לי דרך לנהל דיאלוג שם.

trilliane

Well-known member
מנהל
כמעט כל מורה ללשון יכול ללמד ניקוד, זה לא תחום נבדל או מיוחד

למעלה