בסוף ציטוט של מישהו, שמים נקודה או פסיק? לדוגמא:

nikki7

New member
בסוף ציטוט של מישהו, שמים נקודה או פסיק? לדוגמא:

"אני רוצה ללכת, אבי". אמר רונן.
או:
"אני רוצה ללכת, אבי", אמר רונן.
נקודה או פסיק אחרי אבי?
הסיפור מלא בציטוטים כאלה, האם בכל המקרים לשים נקודה/פסיק? או שזה תלוי בציטוט, אם לשים פסיק או נקודה בסופו. אם כן, באיזה מקרים? אשמח לפירוט. תודה

nikki7

New member
כבר קראתי שם ולא הבנתי לכן שאלתי כאן. אז לשים פסיק או נקודה?

trilliane

Well-known member
מנהל
כבר כתבתי לך: פסיק. כל הדוגמאות שם (שדומות לשלך) עם פסיק.

זה לא משנה שמדובר בסוף ציטוט, אלא שפועל האמירה מופיע אחרי הציטוט. בכל הדוגמאות בקישור שהבאת לאקדמיה, קל לראות שכשפועל האמירה נמצא אחרי הציטוט, בסוף הציטוט בא תמיד פסיק ולא נקודה. השאלה היא רק אם הפסיק בא בתוך המירכאות או בחוץ, והם מסבירים כל אחת מהאפשרויות הנ"ל.
&nbsp
ואגב, אי אפשר לנחש מה בדקת ומה קראת. לבא, אם כבר חיפשת ובדקת במקורות מידע, כדאי לציין זאת, כדי שנחסוך ממך (ומעצמנו) הפניה לחינם (ואולי גם נוכל להסביר בצורה ממוקדת את מה שלא היה מובן).

nikki7

New member
ראיתי בכמה ספרים שלא שמים גם כלום אחרי הציטוט, האם

האם זה תקין?
"ראיתי אותו שם" אמר אבי.
וכך משפטים שלמים כל הספר, ללא פסיקים או כלום אחרי הציטוט. זאת אפשרות נוספת? או שזה לא תקין כלל להדפסת ספר?

trilliane

Well-known member
מנהל
זה פחות מקובל למיטב ידיעתי ונראה קצת מוזר, אבל הכול אפשר

כללי הפיסוק הם רק המלצה ואנשים מדפיסים ספרים איך שבא להם (או איך שבא להוצאה).

nikki7

New member
כמו כן,האם בסוף כל ציטוט חייבים לרשום "אמרה", "שאל"

האם חיבים לציין בסוף כל ציטוט את "האמרה ושאל" האלה? או שאפשר בחצי מהמקרים להשמיט?

trilliane

Well-known member
מנהל
שוב, לא חייבים כלום. אתה יכול לכתוב ולהוציא ספר איך שבא לך.

אם אתה שואל מה מקובל, בדוק בספרים שאתה מעריך כדי להתרשם. בסופו של דבר התוכן אמור להיות ברור והגיוני. אם מבינים בלי, לא חייבים. אם יש דו-שיח, גם אז בד"כ יש פחות תיאורים תוך כדי. זה נעשה לפי הצורך, ואיש המקצוע להתייעץ איתו בנושא הוא עורך ספרות (אני עורכת לשון ועורכת טקסטים עיוניים/אקדמיים וכו', לא פרוזה).

למעלה