חרוזים.

u r i el

New member
חרוזים.

לקראת מסיבה לחבר בשם בר אני מחפש חרוזים שמתחרזים עם השם " בר ".

הכוונה לחרוז עם "בר " את כל אותיות האלף-בית.
למשל -
יפה תואר
עשיר עבר
.... נגר
אדם נהדר ....
וכן הלאה.

1. האם יש ספר/אתר שניתן למצוא בו הצעות חריזה ?
2. הבעייה הגדולה היא כמובן ליצור שורות מחורזות עם איזה רצף תוכני עליז ומשעשע. אם יש מישהו עם השראה - אשמח מאד.
3. בינתיים נתקעתי באות ' נ ' אין לי חרוז ל'נַר" ( חוץ מ'כּנר' , ' סינר ') , לא חייב 2 הברות ... יש למישהו רעיון ?

תודה מראש.

Assiduous

New member
לא חסרים עזרים לחריזה

יש ספרים המיוחדים למטרה זו ותוכל למצוא אותם בספריות מכובדות כמו בית אריאלה (או ספריית הרמב"ם) או ספריית אונ' בר אילן או לכל הפחות בספריה הלאומית בירושלים. ספר אחד כזה זכור לי במיוחד והוא של איתן אבניאון "חרוזים לכל עת" (או עט). וברשת ישנם כמה אתרים שמסייעים בחריזה, כמו זה למשל.

אם אתה מעוניין ביותר מהברה אחת (בר) יהיו לך כמובן תוצאות כפולות ומכופלות. בהצלחה!

u r i el

New member
חן חן ותודה רבה.

מסתבר שבאמת אין ממש חרוז ראוי ל'נַר' אלא אם כן יש למישהו קישור לאתר אחר עם תוצאות אחרות.

Assiduous

New member
בבקשה

בר, גר, דר, הר, זר, כר, מר, סר, ער, פר, צר, קר, שר, תר. כל אלה מילים היחידות בעברית בעלות הברה אחת שאפשר לצקת לתוכן משמעות.
&nbsp
אם תרצה שתי הברות, תוסיף לכל אחת מהמילים לעיל אות אחת ותקבל משמעויות נוספות ומן הסתם חרוזים נוספים.
א+בר
ב+בר
ג+בר
ד+בר
ה+בר
וכן על זה הדרך את כל האותיות בעברית בכל אחת מהאופציות הנ"ל. אולי תמצא משהו שתאהב ולא תצטרך לשום אתר.

u r i el

New member
כן, תודה ...

פעלתי בדרך זו וכך גם הגעתי לאיזושהי תוצאה מאולצת ולא מוצלחת ביותר.

כפי שהתכוונתי להסביר לעיל, אין כל צורך שהמילה המתחרזת עם 'בר' תהא בעלת הברה אחת אבל רצוי שהיא תהא מלרע, וכאמור הכוונה היא לא להוסיף את אותיות האלף-בית ל'בר' אלא למצוא מילים המתחרזות עם 'בר' עם סיומות של כל האותיות ( ....אר, ....גר,....דר,....הר וכו' ).

trilliane

Well-known member
מנהל
רק אנא, אני שבה ומזכירה לא לכתוב קישורים כמו "זה"

אלא לקרוא לילד בשמו. לא יותר פשוט והגיוני לכתוב "ישנם כמה אתרים שמסייעים בחריזה, כמו מילוג"?
כך ידעו כולם לאן אתה מפנה אותם גם בלי לבדוק (ואולי הגולש כבר מכיר וניסה שם) ואם הקישור ישתנה/יישבר, ניתן יהיה לשחזר.
&nbsp
אגב, יש לי מילון החרוזים של אבניאון, וכיום הוא מוטמע (חלקית...) בתוך "מילון ספיר" בלשונית "חריזה". היא עדיין לא מניבה תוצאות בכל הערכים, אבל שווה לנסות (זה בחינם).

חרוזים למילה נָר

חרוזים למילה נָר:
דִּינָר וֵטֵרִינָר כַּנָּר סִינָר סֵמִינָר

סוֹנָר, קוֹמוּנָר, שֻׁנָּר.

דִּינָר, סִינָר, סֶמִינָר

חרוז ראוי
אָחֶרְנָר, כַּנָּר, סוֹנָר, קוֹמוּנָר, שֻׁנָּר

למעלה