לפנה"ס

לפנה"ס

עזרתכם בבקשה: אני כותב טקסט שבו חוזר הר"ת המסורבל לפנה"ס שוב ושוב. זה מפריע לי בעין. אני מקנא בקיצור BC...
יש לכם איזה פתרון אלגנטי?
לא מדובר בטקסט אקדמי שבו זה מחויב.
אם הטקסט כולו מתרחש לפנה"ס (שוב!), האם אפשר מתישהו לוותר ולכתוב פשוט "בסוף האלף השני", "בשנת 1800 פלשו המצרים"?
דעתכם?

אבו זקן

New member
לעניות דעתי

אם זה לא משהו רשמי לחלוטין, ואם מההקשר אפשר להבין שהתאריכים הם לפנה"ס לא הייתי מתעקש על הציון של זה בכל מקום, בטח ובטח אם זה אמור להופיע כמה פעמים באותו משפט. אבל בניגוד למה שאני מבין משאלתך, אני לא הייתי מפסיק לגמרי מנקודה מסוימת בטקסט, אלא הייתי מוסיף את האפיון הזה מדי פעם, מפוזר לאורך הטקסט כולו.
&nbsp
לכל היותר הייתי מוסיף הערת שוליים שמבהירה את זה, קשורה להשמטה הראשונה.

trilliane

Well-known member
מנהל
בחודש האחרון נכחתי בהרצאה בנושא "המלוכה במקרא"

באופן לא מפתיע, כל התאריכים היו לפני הספירה... המרצה (ד"ר נילי ואזנה, מרצה בכירה בחוגים למקרא והיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו) אמרה בתחילת ההרצאה שכל השנים שהיא תציין (למשל "המאה החמישית") יהיו לפני הספירה והיא לא תחזור על כך שוב ושוב.

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, אם אתה מציין את השנה בספרות, הכי פשוט להוסיף מינוס...

הדוגמה אינה מדגימה

שימוש בסימן (-) בתוך טקסט. על ציר מספרים היא אכן פתרון מוצלח

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון, כי זה מה שאני יכולה למצוא בגוגל תוך שניות.

אין לי ספק שיש שימוש גם במינוס (ולא המצאתי אותו...), אבל זה לא משהו שאני מסוגלת לשלוף לך. בד"כ אכן משתמשים במילים ואין בעיה, אבל כתבת שאתה מחפש תחליף כי זה לא מתאים לך, ועוד ציינת שאתה לא כותב טקסט מחייב/אקדמי ומחפש פתרון פשוט, קצר ואלגנטי... זה עונה על דרישותיך, לדעתי. לא מתאים – אל תשתמש.

אף35

New member
תאריך עברי

זה כמו להשתמש במעלות קלווין בפיזיקה. רק חיובי

נראה לי שפשוט צריך לקבל את ה'לפנה"ס' כעובדה ואז הוא על כל

מופעיו נראה טבעי ואיננו מפריע לא לכותב ולא לקורא.
ראה לדוגמא את הערך "תקופת הברונזה המאוחרת בארץ ישראל" בויקיפדיה.

תודה לעונים!

אשמח להתייחסותכם להצעה של טריליאן - הוספת סימן מינוס לפני השנה (לדוג' 2500-)

למעלה