איפה אתם שמים את הדגש שלכם?

GnomeBubble

New member
אני חילוני ../images/Emo13.gif

אני לא עושה לעצמי לא רבנים ולא אברונינים

הרהוט

New member
באב"ש 1965 - מופיע גם מופיע!

בכרך הראשון (א-ט), בערך דָּגֵשׁ (אצלי בעמוד 218, בטור השמאלי באמצע).

הרהוט

New member
גם אני אומר.

ואני אפילו מרחיק לכת: בעיניי, עדיף "אנושי מדיי" מ"מושלם מדיי".

הרהוט

New member
ואם לא היה לו חיסרון -

היה חסר לו החיסרון, ואז בטוח לא היה מושלם. מושלם = מי שיש בו הכול, מעלות וחסרונות כאחד.

אם מושלם = מי שכבר יש בו הכול

איך ניתן להוסיף עליו עוד, עד כדי הפיכתו ל"מושלם יותר מדיי"? כ"כ מעניין איך אתה מגדיר "אנושי" ו"אנושי מדיי".

GnomeBubble

New member
אני שם אותו בתוך קופסה, אבל על השולחן

ולפעמים גם מתחת לשמיכה, כשאני רוצה ללכת לישון עם חלומות חזקים או קלים (בבג"ד-כפ"ת בלבד).

תוכל לפרט?

אמנות טיפוח הדגשים מעניינת אותי במיוחד. האם בקופסה בכל שעות היום, או אתה מוציא אותו לאוורור לפעמים? האם הקופסה שקופה או אטומה או חצי-חצי? האם יש פתחי אוורור? האם יש מצע או פריטים אחרים בקופסה, ואם כן - אילו? למדתי שטיפוח דגשים נחשב ביפן לאמנות גדולה, המצריכה רמה רוחנית גבוהה ומאמנת לקראתה, והוא נחשב לאחד התחומים הגבוהים יותר באסכולות הספיריטואליות של החוגים הגבוהים במנזרי הזן, בצד אמנויות הלחימה ושזירת פרחים. המתמחים באמנות זו משקיעים בזה שעות רבות ביום במשך שנים רבות בחייהם, והמצוינים שבהם מתעלים מעל עצמם, ולפעמים הדגשים שלהם עולים מדרגה ומשמשים אפילו לחולם מלא או חסר, ובמקרים נדירים גם לשי"ן ולשי"ן שמאלית, כפי שלימדנו אלתרמן., אודה על תשובה מהירה ומפורטת, ובייחוד אם תשים את הדגש דרומית-מזרחית למרכז הסוגיה.

GnomeBubble

New member
זאת קופסה (קופסא?) עם פתחי אוורור כמובן

כך אני לא צריך להוציא אותם כל יום. רק פעם בשבוע כדי לעשות צרכים, שהרי אני שם דגש על הצרכים המיוחדים שלהם (לא אלה הרגילים שעושים כל יום, את אלה הם עושים בפנים, על המצע הפוליטי שבבסיס הקופסה). לגבי השקיפות או האטימות, זה לא באמת משנה, אלא אם מדובר בדגש תבניתי: הדגשים האלה הם קפדנים גדולים, והם מעדיפים לחיות בחושך מוחלט. ביפן אכן מושם דגש רב על טיפוח אמנותי ורוחני של דגשים, אבל צריך לזכור שהדגשים ביפן הם מזן שונה לחלוטין מאשר אצלנו, והם נוטים לבלות את רוב שעות היום במדיטציה בישיבה במחיאת כף אחת או בסידור אבנים. לכן אין שום צורך לשים אותם בקופסה.

למעלה