לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1400514,005 עוקבים אודות עסקים

פורום השפה העברית

ברוכים הבאים לפורום הַשָּׂפָה הָעִבְרִית בתפוז! כאן אנו שואלים, עונים, דנים ומתעדכנים בכל הנוגע לשפה העברית.
מומלץ להיעזר ב"כלים ומידע": קישורים, הודעות נבחרות, שאלות נפוצות, מאמרים ועוד. 
 ¿ מה זה...?  לשימושכם: מילון ספיר, ויקיפדיה, גוגל. לא מצאתם? שאלו אותנו!

תוכני הפורום ומטרותיו
הפורום עוסק בכל הקשור לשפה העברית. ניתן לקבל עזרה בשיעורי הבית בלשון וגם לנהל דיונים מעניינים על שינויים בשפה העברית, מילים חדשות, כללי ניקוד וכדומה. איננו מציגים "אקדמיה חלופית" (שהיא ברוכה וחשובה, ללא כל ספק), אלא מעדיפים את האקדמיה עצמה.

תקנון הפורום
יש לקרוא את התקנון ואת כללי הכתיבה בפורום.

יצירת קשר עם הנהלת הפורום
כל שאלה, בקשה, עצה והערה ניתן להפנות אל מנהלי הפורום במסרים האישיים.

שהייה נעימה בפורום "השפה העברית"!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום השפה העברית

ברוכים הבאים לפורום הַשָּׂפָה הָעִבְרִית בתפוז! כאן אנו שואלים, עונים, דנים ומתעדכנים בכל הנוגע לשפה העברית.
מומלץ להיעזר ב"כלים ומידע": קישורים, הודעות נבחרות, שאלות נפוצות, מאמרים ועוד. 
 ¿ מה זה...?  לשימושכם: מילון ספיר, ויקיפדיה, גוגל. לא מצאתם? שאלו אותנו!

תוכני הפורום ומטרותיו
הפורום עוסק בכל הקשור לשפה העברית. ניתן לקבל עזרה בשיעורי הבית בלשון וגם לנהל דיונים מעניינים על שינויים בשפה העברית, מילים חדשות, כללי ניקוד וכדומה. איננו מציגים "אקדמיה חלופית" (שהיא ברוכה וחשובה, ללא כל ספק), אלא מעדיפים את האקדמיה עצמה.

תקנון הפורום
יש לקרוא את התקנון ואת כללי הכתיבה בפורום.

יצירת קשר עם הנהלת הפורום
כל שאלה, בקשה, עצה והערה ניתן להפנות אל מנהלי הפורום במסרים האישיים.

שהייה נעימה בפורום "השפה העברית"!
x
הודעה מהנהלת הפורום
לפני כתיבת הודעה נא לקרוא את  תקנון הפורום ואת  כללי הכתיבה.  תודה!
מומלץ להיעזר בלשונית "כלים ומידע": קישורים, הודעות נבחרות, שאלות נפוצות, מאמרים ועוד.
¿ מה זה ... ? לשימושכם: מילון ספיר, ויקיפדיה, גוגל. לא מצאתם? שאלו אותנו! :-)
המשך >>

לצפיה ב-'שרשור היכרות >>>קצר<<<'
שרשור היכרות >>>קצר<<<
<< ההודעה הנוכחית
03/01/2008 | 19:43
23
60
רציתי לדעת עם מי אני משוחח

אלו הקטגוריות המבוקשות: (מילאתי את שלי)
שם פרטי: ינון
תחום הידע שלי בשפה העברית: אני תלמיד תיכון ולומד לבגרויות, מעביר שיעורים פרטיים לחברים, קורא ולומד על לשון מכל הבא ליד, (משתדל להיות) פעיל בפורום הזה.
מטרת הלימוד העברי בחיי: הכנה לבגרויות וכמובן - הנאה ועניין! (כאן אתם אמורים להגיד אם אתם עובדים בנושא/חוקרים את הנושא)
השפה העברית >>
לצפיה ב-'אתה מזכיר לי אותי בגילך,'
אתה מזכיר לי אותי בגילך,
03/01/2008 | 21:20
21
כל הכבוד לך על אהבת הלשון!!!

שם: יאיר (כינוי: והילדים באים והילדים)
תחום הידע שלי בלשון העברית: בעל תואר שני בלשון ותואר ראשון בלשון וספרות, כולל תעודת הוראה בלשון
אוהב לשון מכיתה ו' בערך,
כרגע מנהל את פורום לשון עברית ב-ynet, עורך לשון ומעביר שיעורים לכל דורש.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'נעים מאוד, גנגי.'
נעים מאוד, גנגי.
04/01/2008 | 09:23
16
קשישה, פולנייה, מרבת-אנחות, יושבת בחושך, אוהבת לשון עברית (בעיקר פונטיקה) ולא חושבת שרק ללשון התקנית יש מקום.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'ובכן כך'
ובכן כך
04/01/2008 | 09:40
25
שם: ג'ירף
חובב עברית, תועב שגיאות, שׂוֹכל מפה ומשם (בעיקר משם). אה, וסטודנט לתואר ראשון בתלמוד באוניברסיטה העברית.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'השפה העברית-זו השפה הכי יפה!'
השפה העברית-זו השפה הכי יפה!
04/01/2008 | 19:57
20
שם פרטי: עמית
תחום הידע שלי בשפה העברית: סיימתי ללמוד שנה שעברה לשון, אך זה לא מונע ממני להמשיך לאהוב את השפה העברית!!!! אני ידועה בסביבה כאחת ש"מתקנת" כשצריך, ותמיד אוהבת לשמוע עוד ועוד מילים חדשות, או חידושים/גילויים שונים.
אני קוראת בפורום וגם נהנית מהלמידה כאן.
מטרת הלימוד העברי בחיי: אני נהנית מכל רגע !!

השפה העברית >>
לצפיה ב-'בשפה העברית המון חכמה'
בשפה העברית המון חכמה
05/01/2008 | 20:47
15
שם: ניר
מורה(לא ללשון)
חובב לשון, ומשתדל  להתמקצע
ולומד הרבה מהפורום החביב הזה...

השפה העברית >>
לצפיה ב-'אמרתי לעצמי, שרק אם יגיבו לפחות חמישה אחרים'
אמרתי לעצמי, שרק אם יגיבו לפחות חמישה אחרים
06/01/2008 | 00:57
15
אשקול להצטרף.
ובכן...

שם פרטי: ארבע אותיות, נגמר בה"א.
תחום הידע שלי בשפה העברית: תואר שני, התמחות בתחביר ובסמנטיקה, בדגש על עברית מקראית.
לאחר מכן עשיתי הסבה לתוכנה, ובאופן טבעי, פניתי לנישה של עיבוד שפות טבעיות (ניתוח ממוחשב של מבנים לשוניים ליישומים כגון סיווג טקסטים, חיפוש שאילתות, תרגום אוטומטי וכיו"ב). בתחילת דרכי יצא לי לעבוד מעט על עברית, אך בסך הכל, הביקוש לה קטן. אף על פי כן, לא הרחקתי ממנה, ואת רוב נסיוני בתחום צברתי תוך התמודדות עם שפה שמית אחרת - ערבית. אולם לפי פני הדברים היום, נראה שבקרוב המאזן ייטה לטובת האנגלית.
לאחרונה הידע שלי בעברית זוכה לעדנה בשיעור חודשי, המשלב קריאה בתנ"ך ודיונים בסוגיות בלשניות. (זה המקום לציין, שמצטרפים חדשים יתקבלו בברכה בכל עת.)
השפה העברית >>
לצפיה ב-'מה לי ולזה'
מה לי ולזה
06/01/2008 | 10:59
1
27
שמי יעל  ואני לגמרי במקרה כאן. אמנם תמיד   עניינה אותי השפה ותמיד  שאפתי לשפר  הידע וצורת הדיבור ובעיקר לדעת טוב  יותר מאלה החכמולוגים שמתקנים ולא בצדק ( כמו למשל: נידון/נדון, דודים/דוודים, לא מתחילים משפט ב-ו' וכו'). רק אציין שלעיתים מצבי הוויכוח עמם מגיעים לכדי תגרה.

בעבודתי אני עורכת מסמך - דוח שיוצא מדי יום, וכדי לשפר כתיבתי עברתי קורסים של עריכה לשונית והיום אני עורכת גם את עמיתיי. קורסים של  העריכה  היו עם ד"ר אשר שפריר. הם היו מרתקים, האיש  סוחף במידה לא מבוטלת. היום אני כמובן יודעת הרבה יותר אבל יודעת כמה אני לא יודעת ובכל מקרה המילונים כאן ממש לידי נפתחים ללא  הרף, השאלות רבות והסקרנות גדולה.

חוץ מזה  אני אימא של אייל בן שנתיים ובהכשרתי אני גם מורה ליוגה אבל לא עוסקת בזה כעת.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'רק הערה אחת קטנה: את לא משתמשת במילה 'את''
רק הערה אחת קטנה: את לא משתמשת במילה 'את'
08/01/2008 | 13:46
20
למרות רצונו העז של דוד בן-גוריון להפוך את העברית לפולנית, המילה 'את' היא חיונית וחלק מהשפה העברית. לומר: 'לשפר כתיבתי' זאת שגיאה. נכון לומר: לשפר את הידע; לשפר את כתיבתי... וכד'.
השפה העברית >>
לצפיה ב-''
06/01/2008 | 20:42
13
שם: גיא
כיום משתעמם בעיקר מהתחומים שמלמדים בתיכון (במקרה או שלא במקרה) ומשתדל לקרוא כמה שיותר בתחומים שמעניינים אותי.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'טוב נו... '
טוב נו...
06/01/2008 | 20:58
14
שם: אור
המחלה הנוכחית: סטודנט לרפואה בשנה שישית
מה מעניין אותי: עברית עתיקה לכל תקופותיה, ומלחמה כנגד דברים מרגיזים במיוחד כמו תיקוני יותר או הבחנה במבטא בין צירה מלא לחסר... (ועוד כמה דברים).

אבל כרגע מתעסק בעיקר ברפואה פנימית.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'גמני, גמני...'
גמני, גמני...
06/01/2008 | 21:40
2
16
אני יותר קוראת מאשר כותבת ומשתתפת, אבל אני מרשה לעצמי להתפקד פה...

שם: לא היו דברים מעולם
הידע שלי בעברית: אהבה טהורה + כמה קורסים באוניברסיטה + השתתפות במפגש החודשי של זו ששמה מורכב מארבע אותיות, נגמר בה"א
באופן כללי אני אוהבת שפות, ובהשכלתי אני בלשנית. לצערי, אני לא עוסקת בתחום בכלל (אולי בעתיד)
השפה העברית >>
לצפיה ב-' חסרת לנו בשיעור האחרון...'
חסרת לנו בשיעור האחרון...
07/01/2008 | 08:33
1
11
לצפיה ב-''
07/01/2008 | 08:55
9
ושיהיה יום נעים לכולנו!
השפה העברית >>
לצפיה ב-'שמי ראובן'
שמי ראובן
07/01/2008 | 12:40
16
בן 24 (כמעט), סטודנט ללשון עברית (שנה א') באוניברסיטה העברית. מתעניין בפונולוגיה ובמורפולוגיה ההיסטורית של העברית המקראית, ובאופן כללי בהתפתחות של מבנים בלשון.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'עכשיו תורי?'
עכשיו תורי?
07/01/2008 | 13:09
12
שמי אפרת, לא קשה לנחש.
בת 36.
לשון עברית ואני: כשלמדתי מקרא נחשפתי ללשונות שמיות עתיקות בהנאה רבה וגם לעברית מקראית. במקצועי אני לא מפסיקה לדבר מול קהל וחשוב לי לדבר נכון.
ועכשיו סוד: בבגרות בלשון כמעט נכשלתי. (אל תספרו לאף אחד!!)
השפה העברית >>
לצפיה ב-'אמממ'
אמממ
07/01/2008 | 17:39
13
שם פרטי: לאה צחור
לומדת לשון כמקצוע משני לתואר ראשון
השפה העברית >>
לצפיה ב-'באיחור קל'
באיחור קל
08/01/2008 | 12:50
1
15
אורי, בן 33, תלמיד התואר השלישי במחלקה ללשון העברית באוניברסיטת בן-גוריון.
תחומי העניין: עברית, מגדר וחנה מרון.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'מי זו חנה מרון?'
מי זו חנה מרון?
08/01/2008 | 14:43
15
סתם, ידעתי שזה יגרום לך להסתכל
השפה העברית >>
לצפיה ב-'עכשיו תורי'
עכשיו תורי
08/01/2008 | 17:35
10
שלום, שמי אוהד, בן 56.
עוסק בתרגום ואוהב את השפה העברית מאז ומתמיד, בין היתר בגלל אמי ז"ל, שהיתה קנאית לשפה העברית (מזכיר את בן יהודה), מאז העלאתה לארץ בשחר ילדותה.
עד היום כל שגיאת מספרים בעברית, וכמובן "כאילו" או "כזה כאילו" מקפיצים אותי, ולו היו שערות מעטרות את גולגולתי הן היו סומרות .......

השפה העברית >>
לצפיה ב-'קצת עליי'
קצת עליי
08/01/2008 | 19:17
10
שם: יקיר
תחומי עניין: הדקדוק ההיסטורי של השפה העברית בפרט ושל השפות השמיות בכלל.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'עברתי באזור'
עברתי באזור
08/01/2008 | 20:14
13
שם: ניר
מתמחה במשפטים, אבל מתעניין גם במילים. בוגר קורס ניקוד, ובעל ידע מועט בכל השאר, אף על פי שרוצה לדעת יותר.

רוצה מאוד לכתוב בבקשת ערעור מעצר: "בית הדין החצוף שגה בהחלטתו", שכן דיוני מעצר מתקיימים לפני דן יחיד, אך מפחד שלא אובן כראוי.
השפה העברית >>
לצפיה ב-'חידוש מרענן'
חידוש מרענן
09/01/2008 | 19:29
17
גיליתי את הפורום רק לאחרונה, ומאז קורא באדיקות. אמנם כותב כאן מעט, אך לומד הרבה, ומתפעל מתלמידות ותלמידי החכמים והחכמות המשתתפים כאן.

גיל - 28
עיסוק - סטודנט תואר ראשון בתחומים שונים של לימודי היהדות (האוניברסיטה העברית), פעיל במכון לימוד חוץ-אקדמי, ומורה.
לשון עברית - התחלתי להתעניין רק בשנתיים האחרונות, ומאז רק הולך ונשאב לתוך התחום.

השפה העברית >>
לצפיה ב-'השרשור כבר שקע, אבל אולי יזכה לטאג, או משהו'
השרשור כבר שקע, אבל אולי יזכה לטאג, או משהו
10/01/2008 | 01:12
25
שם: עינת (כתוב בכרטיס האישי)
גיל: כתוב בכרטיס האישי. אני לא מתביישת, אני מתכחשת. זה שאני זוכרת בת כמה אני לא אומר שצריך להגיד מספרים כאלה בקול רם. טוב, טוב, בסדר: נולדתי בשנת 1977, תחשבו בלב ותשמרו את התוצאה לעצמכם, תודה.
תחום הידע שלי בשפה העברית: סטודנטית ללשון עברית (ולמוזיקה) באוניברסיטת חיפה, שנה שלישית (בערך, כי יש שביתה, אז הסמסטר יוצא שאני בעצם לומדת קורס בחירה אחד בלשון...)

מטרת הלימוד העברי בחיי: אהבתי לשון עוד מביה"ס היסודי, התענגתי על שיעורי הלשון בתיכון (זה התחיל ונגמר בכיתה יו"ד) אבל כיוון שזה לא היה פרקטי (ולא הייתי מוכנה בשום פנים ואופן להיות מורה), במשך שנים הלכתי לכיוונים אחרים. הפרקטיות הביאה אותי לטכניון, אבל הלימודים שם לא אהבו אותי ואני לא אהבתי אותם... אחרי כמה שנים מבוזבזות שם ועוד כמה שנים שבהן רק עבדתי ושעשעתי את עצמי ונשארתי בחיפה, החלטתי ללמוד משהו באוניברסיטה. לא מצאתי מה ללמוד, ובסוף יצא שבחרתי שוב בפרקטי (מערכות מידע ניהוליות) וכיוון שזה דו חוגי, החלטתי להירשם גם ללשון כדי שיהיה לי כיף. הפער בין הפרקטי לכיף היה בלתי נסבל; למעשה סבלתי נורא במערכות מידע (על אף שהסתדרתי טוב עם החומר), והרגשתי שאני חוזרת שוב על אותה טעות. אחרי הסמסטר הראשון חתכתי חזק למוזיקה, מה שהפך בעצם את הלשון לחוג ה"רציני" שבו אני תולה את עתידי... זה היה קצת מפחיד, אבל הגעתי לשלב בחיים שבו מבינים שהחיים פשוט קצרים מכדי לאמלל את עצמך שוב ושוב. יש גישה שטוענת שאם אתה טוב במשהו, גם אם הוא לא המקצוע המבוקש ביותר, אתה תצליח, אז אני מקווה שהגישה תוכיח את עצמה... (ואני עדיין לא מוכנה להיות מורה, ומסרבת בתוקף לעשות תעודת הוראה, על אף שהציעו לי).
השפה העברית >>

הודעות אחרונות

11:43 | 21.08.19 tomerrose
20:43 | 18.08.19 Assiduous
17:42 | 18.08.19 הקוסמת הורודה
03:01 | 18.08.19 100W
17:51 | 16.08.19 information10
13:28 | 15.08.19 100W
06:49 | 13.08.19 Assiduous
17:39 | 12.08.19 100W
15:59 | 10.08.19 הקוסמת הורודה
15:00 | 10.08.19 VIK האחד

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ