הכנסייה וריטה - כך היה

mickbit

New member
הכנסייה וריטה - כך היה

היי לכולם. חזרתי כעת מהמופע של הכנסייה וריטה. במילה אחת? היה מדהים. בשתי מילים? סוף-הדרך. אני עייף, אז את כל הפרטים המלאים וכמובן תמונות (והמון) אעלה מחר. לילה טוב (מי שלא היה ה-פ-ס-י-ד!!!)

Dug E

New member
אני לא נמנה בין המעריצים של הכנסייה אבל.....

אני מרגיש צורך לשתף אתכם בביקורת שלי על ההופעה כמו שכתבתי ע"ג פורום ריטה: וואוו! וואו! וואו! באמת שאין לי יותר מידי מה לומר.. אחד הפרוייקטים הכי מוצלחים של ריטה בכל הקריירה לדעתי. ובטח ששיתוף הפעולה הכי טוב. הכל היה מצויין, גם מכנסיית השכל ממש נהנתי שהם הופיעו לבד.. אבל אין ספק שיש שני ביצועים שעשו לי את הערב: שום דבר לא יפגע בי ויותר מכולם - קח שירים. * 'קח שירים' זה השיר היחיד של הלהקה שבאמת הכרתי (אם שמים את כל הלהיטים בצד) וחרשתי עליו.. שנודע לי על המופע הזה ישר התפללתי שהוא יכלל בפלייליסט.... והוא נכלל, נכלל בענק! ביצוע מטורף!! הפן הרוקיסטי של ריטה (והיותר מוצלח לדעתי) מתגלה במלוא הדרו ובצורה הכי איכותית שיש. הפתיחה עם 'הכניסיני' (שממש התגעגתי אליו בהופעות) היה מדהים, פתיחה מצויינת להופעה. * 'האם אתה מאושר' בעיבוד מצויין (בלט בשיר נגן כלי הנשיפה שלהם ששכחתי את שמו.... פשוט מלך!!) * השיר הפרסי מגניב לאללה * 'ציפור זרה' באמת הזכיר למה הם כן היו צריכים ללכת על השת"פ הזה. הבית בפרסית היה השיא בשיר. * 'תנו לי לשתות' - ענק!! * 'ידיים למעלה' מתלבש בול על ריטה, השילוב של השירה שלה עם הקהל יחד איתה הפך את זה להכי מיוחד וריטה שיש * 'ילדים זה שמחה' - לא האמתי שאני אגיד את זה אי פעם, אבל ממש התגעגתי לשיר הזה.. * 'תגידי שטוב' - שיא האנרגיות, חגיגה אמיתית. הכנסייה מצויינים, אף פעם לא התחברתי אליהם יותר מידי למרות שהם משתייכים לז'אנר המועדף עלי. אני שמח שהייתה הופעה מסוג כזה שהם דיברו אלי יותר משום מה
. ריטה הייתה משוחררת, פעלה פחות "לפי הספר", נטו שרה מבלי שיהיה אכפת לה איך היא נשמעת יותר מידי (וככה היא נשמעת הכי טוב שיש לדעתי).. הייתה הכי משוחררת שראיתי אותה אי פעם. הופעה מצויינת ומומלצת ביותר (אני מאמין שתהיה עוד אחת לפחות - אז מומלץ לכל מי שעוד לא היה). רוק ישראלי במיטבו. מוסיקה נטו, בלי יותר מידי דיבורים. ועוד מוסיקה מצויינת עם כל כלי נגינה אפשרי... מה צריך יותר מזה? (תאמת - לא הייתי מתנגן לאיזו בירה וסיגריה בכמה שירים מסויימים
)

oO Barbie Oo

New member
ממש נעים לקרוא את מה שכתבת!

ולנגן כלי נשיפה קוראים יוני דרור

mickbit

New member
המופע הגדול

ובכן, לאחר המתנה מורטת עצבים בתקופה שבין רכישת הכרטיסים למופע עצמו, הגיע שלב הסיכומים. באטפן כללי ניתן לומר שהיה מופע פשוט מהפנט. הביצועים של הכנסייה לשירים של ריטה היו פשוט חוויה בלתי נשכחת. במיוחד הפתיחה של יורם לשיר "הכניסיני תחת כנפך". יורם נתן ביצוע ווקלי שרק מעיד על יכולתיו הבלתי נדלות. בהמשך לצערי זה היה נראה יותר כמו מופע של ריטה שהכנסייה רק מהווה תפאורת רקע. נכון, החלוקה בין השירים היתה שוויונית, 12 שירים של הכנסייה ו-12 שירים של ריטה, אך משום מה הההרגשה היא שריטה גנבה את ההצגה. כבודה של ריטה כזמרת גדולה במקומו מונח ואולי זה הגיוני שכך זה יהיה כאשר הרוב המכריע של הצופים היו מעריציה של הדיווה. ונכון שבלהיטים של הכנסייה הקהל כולו שר ורקד. ולמופע בכללותו: על הבמה היו לא פחות משישה עשר נגנים. הכנסייה (יורם חזן, רן אלמליח, דוד רז, דניאל זייבלט, עמי רייס, יוני דרור וארבעת כלי המיתר) ומהצד של ריטה היו עוד שני גיטריסטים (חשמלית ובס) מתופף (מדהים לראות מופע ובו שני מתופפים בו זמנית) קלידן ועוד נגן כלי נשיפה (אורי מיילס) מכל שורת הנגנים המרשימה חובה לציין את יוני דרור, הנשפן של הכנסייה. איזו וירטואוזיות איזה כישרון וגם איזה ריאות.... ריטה הדהימה בביצוע של השיר "קח שירים". הכנסייה הדהימה לא פחות בשיר "אהובת הספן" לסיכום: היה מופע מדהים (בלשון המעטה) למרות האכזבה "בגניבה" של ריטה. תמונות יובאו בהמשך.

Dug E

New member
בתור אחד שבא מהצד של ריטה

אני הרגשתי ונהנתי מהכנסייה באותה מידה שנהנתי מריטה.. הקהל התחרפן מהם. לא מסכים איתך בעניין הזה.

mickbit

New member
אולי, אבל....?

תראה, בתור אחד שמטורף על הכנסייה אולי זו הרגשה סובייקטיבית. אני הולך לכל (אבל לכל!) מופע של הכנסייה ואולי הצפייה שלי הייתה אחרת. אך עדיין, אינני אומר שריטה העלימה את הכנסייה, אך לא כ"כ אהבתי את החיכוכים של ריטה עם הקהל כאילו זה מופע אישי. שלא תבין לא נכון, אני די אוהב את ריטה ואת השירים שלה, (והייתי במופע של בקיסריה) אבל שוב, אולי זה האישיות הכובשת של ריטה שגורמת לכך שהיא תהא הדומיננטית, אבל אני לא יכול להתעלם מהתחושה שהמופע נראה כמו מופע של ריטה שמארחת את הכנסייה.

Dug E

New member
כשריטה הופיעה לבד היו לה את החיכוכים הקבועים

עם הקהל.. וזה מה שיפה. כשהיא לבד על הבמה אתה באמת אמור להרגיש בהופעה שלה. וככה היה גם עם הכנסייה, שהם היו על הבמה הרגשתי בהופעה שלהם.. נהנתי מהם הרבה יותר מריטה לבד וזה די טבעי, כי את ריטה אני רגיל לראות לבד.. אז בשבילי לא היה בזה שום דבר מיוחד. אל תשכח שלריטה יש גם יותר אופציות לזוז על הבמה.. ליורם אין, הגיטרה עליו כל הזמן. המקסימום שהוא יכול זה ללכת מצד לצד ואולי להעיף קצת את הגיטרה באוויר. אבל אין ספק שלהופיע עם גיטרה זה שואו בפני עצמו (מפי מעריץ מושבע גם של היהודים
). לפעתי יחסי הכוחות בהופעה הזו היו שווים.. וכמו שאמרת, זו הרגשה סובייקטיבית. העיקר כולנו נהננו
.

אני מסכימה עם צחר,

גם אני באה מהצד של ריטה, ישבתי שורה ראשונה ונהנתי גם מריטה וגם מהכנסייה, לא מכחישה שיותר מריטה, אבל פעם ראשונה שאני בהופעה של הכנסייה (בזכות ריטה כנראה) והיה חבל על הזמן!!! ציפיתי להופעה, לראות את השילוב המעניין, היה ערב מדהים לדעתי ולדעת כולם. מי שלא היה נוכח בהופעה הפסיד בענק!! היתה הופעה מעלפת! נהנתי מאוד מהכנסייה, יורם תותח לדעתי, הביצוע של הערב לדעתי היה "קח שירים", שזה היה משהו לא נורמאלי. כל פעם שאני שומעת את הקטע שמע שצחר שם אני צוחקת כי זה הכי לא ריטה והם הוציאו ממנה צד שחשבתי שלא קיים אבל כנראה קרה! הכניסני שיורם פתח היתה הפתעה אדירה בשבילי!!! אולי ההודעה שלי נראת יותר "ריטה" לא מכחישה, אבל אם תהיה להם עוד הופעה של השילוב כמו שישי שעבר תמצאו אותי שוב שורה ראשונה! היה מדהים! הייתי מהופנטת כל רגע! סליחה על איחור של שבוע

למעלה