לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88358,835 עוקבים אודות עסקים

פורום משפחות שכולות

``לפעמים את יודעתרק הבכי מזמן לזמןבא מתוך געגוע ישן...``לפעמים הגעגועים חונקים, מתישים, מטריפים את הדעת. נזכרים ומתגעגעים, לוקחים נשימה ארוכה, נשענים אחורה, מאבדים קצת תחושת זמן ומקום, עוצמים עיניים ודומעים, או בוכים, או צועקים. לפעמים שואלים למה. לפעמים רוצים לשתף, לפרוק, להתפרק, לספר, להתנחם, לחבק ולקבל חיבוק בחזרה. כאן זה המקום. הערה: הפורום אינו בא במקום טיפול כזה או אחר. תפקידו להשלים ולנסות ליצור קבוצת תמיכה לאנשים שעוברים וחווים את השכול והאובדן.

אודות הפורום משפחות שכולות

``לפעמים את יודעתרק הבכי מזמן לזמןבא מתוך געגוע ישן...``לפעמים הגעגועים חונקים, מתישים, מטריפים את הדעת. נזכרים ומתגעגעים, לוקחים נשימה ארוכה, נשענים אחורה, מאבדים קצת תחושת זמן ומקום, עוצמים עיניים ודומעים, או בוכים, או צועקים. לפעמים שואלים למה. לפעמים רוצים לשתף, לפרוק, להתפרק, לספר, להתנחם, לחבק ולקבל חיבוק בחזרה. כאן זה המקום. הערה: הפורום אינו בא במקום טיפול כזה או אחר. תפקידו להשלים ולנסות ליצור קבוצת תמיכה לאנשים שעוברים וחווים את השכול והאובדן.

לצפיה ב-' מנואלה דבירי מתארחת אצלנו '
מנואלה דבירי מתארחת אצלנו
<< ההודעה הנוכחית
25/11/2002 | 20:12
53
150

מנואלה דבירי-עיתונאית, סופרת וממקימות תנועת "ארבע אמהות" מגיעה לפורום שלנו להתארח ולענות על שאלותיכם/ן ביום שלישי, 26/11, בשעה 17:00.

אפשר לשרשר שאלות לכאן.

שיהיה לנו אירוח נעים, מעניין ומרתק.
רויטל.

משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'ארבע אמהות והאינתיפאדה.....'
ארבע אמהות והאינתיפאדה.....
25/11/2002 | 23:35
9
16
הרבה זמן לא כתבתי וכנראה לא אכתוב לאור הזמנתה של הגברת הלא נכבדה (לדעתי) לפורום, שכן הזמנה זו הקפיצה אותי - להביא לפורום גורם פוליטי (ואל תספרו לי שארבע אמהות זה לא פוליטי), גורם שמזוהה יותר מכל עם המנוסה המבוהלת מלבנון, מנוסה שהביאה עלינו את האינתיפאדה...

עכשיו נותר רק להביא מישהו ממרץ, ומישהו משלום עכשיו ונא לעשות זאת קצת יותר מהר שהרי הבחירות בשער וצריך להשפיע על היהודים לצאת... לברוח... כמו מלבנון - אולי נקבל עוד אינתיפאדה בדרך...

שיהיה רק טוב...

אני לא אכנס מחר לאתר הזה, ואולי גם בכלל לא... אותי אנשים שמזוהים פוליטית לא מעניינים, גם אם הם הורים שכולים. לא בפורום הזה.

מצטער, אבל הפעם לכלכת רויטל.

שלום.

אברהם
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'מזדהה אקי'
מזדהה אקי
26/11/2002 | 07:01
8
לצפיה ב-'ליכלכתה.'
ליכלכתה.
26/11/2002 | 10:17
1
14
אני פונה אליך באופן אישי על מנת שאודה שקיבלתה תגובה.
ראשית תיקון קל. גב. דבירי לא היתה ממיסדי ארבע אמאות אלה פעילה בו.
שנית. עד כמה שאני מבין את רויטל גב. מאירי הוזמנה כאם שכולה אשר מתמודדת בדרכה על אובדן בנה. אני בכל אופן רואה זאת כך.
שלישית. היחידי עד כה שהכניס פוליטיקה לפורום הזה הוא אתה. לכן לפני שאתה קופץ אנא ממך בדוק עצמך.
ולסיום.
ישנו הויכוח הישן בנושא השכול. "עד כמה מותר להשתמש בשכול" האישי ו/או הציבורי לשם הבעת דעה".
אם יפתח שרשור מיוחד עבור זה באישור המנהלת אשמח להביע דעתי. עד אז בנושא זה אני שומר על זכות השתיקה.
שלך

משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
26/11/2002 | 17:17
20

כפי שאמרתי לאקי, אני חושבת שאדם שכול הוא גם אדם ומותר לו להביע את דעתו בכל מקום ובכל זמן כמו כל אזרח אחר במדינת ישראל. גם בפורומים. את האפשרות לדבר ולהתווכח נשאיר לעצמנו. לפחות את זה.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום לאקי'
שלום לאקי
26/11/2002 | 17:09
5
14

אני מרשה לעצמי לענות לך בחופשיות, כיוון שאין לי ספק שלא תקרא את תשובתי.
אקי היקר, תגובתך למשמע שמי םוליטית לא פחות ממני. אנחנו לא רק הורים שכולים, אנחנו גם בני אדם. וכבני אדם מותר לנו להביע את דעותינו. מעבר לזה, אני לא מועמדת מטעם שום מפלגה. אבל מעבר לכל, צר לי על התוקפנות ועל סגירת הדלתות שלך. חשבתי שלפחות בינינו תמיד אפשר יהיה לדבר.

משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'למנואלה שלום רב!'
למנואלה שלום רב!
26/11/2002 | 17:18
3
20
כפי שידעו רבים אתם ארגון ארבע אמהות בעד יציאה מכל שטח צבאי שהוא (שהיה בשליטת צה"ל) והחזרתו/הבאתו לארגנו טרור וזאת בכדי לשמור על מדינת ישראל.
שאלתי היא:
האם אתם מאמינים כי יציאה מיש"ע תביא לקץ הסיכסוך? האם טרנספר היהודים מבתיהם שביש"ע יביא לשלום שקט ובריא? הרי על בשרינו אנו חשנו את טעות השלום עם מצרים שהחזרנו את חצי האי סיני האם נחזור עוד פעם על הטעות?

שלום רב! בועז
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'לבועז, שלום'
לבועז, שלום
26/11/2002 | 17:26
2
21
אני מבינה שחסר לך הים של שארם. אבל ביש"ע אין ים, נראה לי שאפשר להסתדר בלי השטחים. מי שרוצה להשאר-שיהנה.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'אם כך את מתייחס אז שיהיה לך יום טוב'
אם כך את מתייחס אז שיהיה לך יום טוב
26/11/2002 | 17:53
1
12
לצפיה ב-'תודה. אני אשתדל.'
תודה. אני אשתדל.
26/11/2002 | 18:29
12
לצפיה ב-'שכול'
שכול
01/01/2003 | 09:16
8
מנואלה. ניסיתי לייצור קשר אתך מיד לאחר אסון המסוקים. דיברתי עם בעלך שכנראה (אולי) לא מסר לך את ההודעה שלי. חשבתי שבנך לא נפל לשווא אך חוסר התגובה מצדך מורה לי ולנו שילדים כמו שלך ימשיכו לההרג, לשווא.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'נו ו........'
נו ו........
26/11/2002 | 00:59
5
10
יצאנו מלבנון.
מאיפה תוציאו אותנו אחר כך?
ואחר כך.
ואחר כך.
ובסוף???

מה לא עושים בשביל להרוג את השיעמום של גיל המעבר בחברה נובורישית.
עולם חדש מופלא, לא הבאתם עלינו.
אז בשביל מה לעזזל בשביל מה?
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'עד.... מתי.......'
עד.... מתי.......
26/11/2002 | 14:42
13
עד מתי התבוסתנות שלכם הובילה את ממשלת ברק לברוח מלבנון{לא לצאת } והיבאה עלינו את האינתפאדה החדשה עם מאות הרוגים וקטסטרופה כלכלית . הגיע הזמן לפתוח את העניים ולהפסיק עם החלומות .
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'חמוד יקר'
חמוד יקר
26/11/2002 | 17:13
3
17

כמה שאתה צודק. השלב הבא הוא באמת לצאת מהשטחים. טוב שהזכרת לי.
בסוף אני מקווה שנשאר במדינה יהודית ודמוקרטית ואפילו, סליחה שאני מרשה לעצמי, אפילו די נורמלית.
לגבי השעמום של גיל המעבר:
א. טרם הגעתי לגיל המעבר, תודה לאל.
ב. לא משעמם לי.

לגבי הנובורישיות: טעות. יש לי כסף ישן, אני יורשת עשירה. חבל שלא הזדהית, אולי הייתי עוזרת לך.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-''
26/11/2002 | 17:34
2

ו-

ו-

ו-זהו.

ערב נעים
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'טוב שהזכרת לי להשאר...'
טוב שהזכרת לי להשאר...
28/11/2002 | 20:59
5
אז נצא !!!
יופייהיי....
ובסוף אולי את תישארי במדינה מוסלמית, לא דמוקרטית ולא נורמאלית
- מדינת פלסטין !!!
טוב שהזכרת לי להישאר !!!
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'לדבירי'
לדבירי
01/01/2003 | 09:20
4
תקראי את ההודעה של זילבר
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום למנואלה'
שלום למנואלה
26/11/2002 | 15:13
4
8

קודם כל, הייתי רוצה שתספרי קצת על עצמך מלבד התקציר הקצרצר שהעלתי כאן לקראת בואך.

דבר שני, כאם שכולה (או כפי שגיל ריבה תאר אותך באחת מתוכניותיו "סלבריטאית שכול"), מאיפה את מוצאת את הכוחות? אני מכירה אמהות שכולות (ביניהן אמא שלי) שמהיום שבו ילדם/ן מת/ה, אין להן אף שמינית ממה שאת מקרינה. "החור הזה" שכולם מדברים עליו תמיד בהקשר לשכול ואובדן, איך את ממלאה אותו?

דבר שלישי, מעניין אותי לדעת אם את מאמינה בגלגול נשמות או בעולם הבא. האם יש לך תיאוריה משלך על מה קורה לנו אחרי שאנחנו מתים?

תודה,
רויטל.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'לתשומת לבך מנואלה'
לתשומת לבך מנואלה
26/11/2002 | 15:44
1
12
שירתתי במוצב "כרכום" כשנתיים אחרי שנפל בו יוני,בנך.תמיד כיבדתי את זכרו ואני מלא הערכה לאנשים כמוהו.אכן,"מנשרים קלו,מאריות גברו" וגם אני בעצמי איבדתי חבר שנהרג מחוץ למוצב.
אבל תנועת "ארבע אמהות" עושה מעשה מסוכן בעצם השפעתה על שיקולים צבאיים ובכללן האם לצאת או להישאר בלבנון.שיקולים אלה צריכים להישאר בידי הצבא בלבד(גם לא בידי מדינאים) ואכן רוב מוחץ של הקצונה בצ"הל גרס שיציאה מלבנון תוביל לנזקים עתידיים עצומים ותאפשר את התעצמות החיזבאללה-ואנו עדים בימים אלה שזה אכן קורה.מוטב לתנועת "ארבע אימהות" להשאיר שיקולים כאלו בידי הצבא בלבד,עם כל הכבוד לכל האמהות.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום שלומי'
שלום שלומי
26/11/2002 | 17:30
16

אם לא שמת לב, כבר יצאנו מלבנון לפני כשנתיים וחצי. כיוןן ששירתת בכרכום ודאי שמת לב, שלמושב זרעית שלום ושקט הרבה יותר ממה שהיה בתקופה שבה ישבנו בלבנון. בכלל, הצפון הוא האיזור היחידי בארץ שפורח ומשגשג בימים אלה של מיתון.
אם אתה באמת מתכוון שרק שיקולים צבאיים ולא פוליטים יקבעו את הגורל שלך ואת שלי, אתה באמת קצת תמים. הצבא זה רק בני אדם ולא כולם הכי חכמים, אם לומר בעדינות, ותפקידם לבצע הוראות ותו לאו.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
26/11/2002 | 17:23
1
12

כוחות זה גם עניין גנטי. אני בת לאמא מאוד חזקה. כוח זה גם שאלה של החלטה. אני החלטתי שבמשפחה שלי מספיק בן אדם אחד מת. אני לא אמות גם. כי אפשר לחיות ולהיות מת חי ולאמלל את עצמי ואת הסביבה. כיוון שבני היה באמת מתוק ונחמד אליי ביותר, אני בטוחה שהוא היה מאוד כועס עליי אם הייתי מתנהגת אחרת. הוא לא גרם לי לשום סבל בחייו, אני יכולה לפחות להשתדל שגם מותו יפתח עבורי חלונות חדשים וכוחות חדשים. זה מה שקרה למעשה אצלי. אני אדם יותר חכם, פתוח, פעיל ויצירתי ממה שהייתי קודם. ובאופן פרדוקסלי, אני חייבת זאת לבני. מעבר לזה, גם עשייה למען אחרים מאוד עוזרת. הכתיבה או כל דרך אמנותית אחרת גם.

לגבי גלגול נשמות, לא התעמקתי בזה אף פעם, אבל אם כבר,בני התגלגל בי והוא איתי עכשיו. אז הוא קצת חי דרכי.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום לך מנואלה'
שלום לך מנואלה
27/11/2002 | 01:11
8
מזמן שלא יצא לי, אם בכלל, להפגש במלים כל כך טובות וחזקות.
מדי פעם, מתנהל פה דיון על המשמעות של לבחור בחיים.
תמיד אני מסתבכת עם המלים כשמנסה לדבר על הצמיחה והתובנות.
ואיך כן אפשר לחיות טוב אחרי.
והנה.. כתבת.
על המתנה שהם השאירו לנו.. שמי שרוצה לוקח.

תודה לך
וסליחה אם חלק מהתגובות היו.. הממ..
זה חלק ממדיניות הבית, לאפשר להגיד פה הכל, ולכל מי שבא. גם אם לא תמיד זה כיף גדול לקרוא.
שמחתי לקרוא ולהרגיש את החיוך שממנו ענית. חושבת שהוא בא מאותו מקום..

מאחלת לך הרבה טוב
אחת מהצד
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שאלה למנואלה'
שאלה למנואלה
26/11/2002 | 15:20
1
13
ברוכה הבאה לפורום.
תודה על הזמן שאת מקדישה לנו במענה על שאלות
השאלה שלי מתיחסת לחברים של בנך...
את בקשר איתם? איך את מרגישה כשאת פוגשת מישהו מהם?
ובכלל איך את מרגישה כלפי האנשים שמזכירים לך אותו.
האם את מתרחקת מהם, מתקרבת, שואלת שאלות...

תודה לך מראש על התשובה.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום למיאו '
שלום למיאו
26/11/2002 | 17:33
13

אני בקשר איתם כל הזמן(עם אלה שאני אוהבת, כמובן). אחד מהם גר אצלנו בבית. לא קשה לי לפגוש אותם. הפעם הראשונה היתה הכי קשה. החתונה הראשונה, התינוק הראשון, אני גם בקשר עם מירי, החברה של יוני ועם החבר שלה. בסך הכל ליוני היה טעם טוב גם בחבריו וגם בבחורות.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
26/11/2002 | 15:30
1
9

ארבע אמהות היתה תנועה פוליטית לכל הדעות
האם היית מוכנה לזה נפשית בכלל? מה את עושה היום? את עדיין דמות פוליטית? אני מבינה שיש לך דעות יוניות מובהקות(יציאה מלבנון), האם את מתכוונת להמשיך בדרך פוליטית או להשאר כמו שאת, מי שאת(לא שזה לא מספיק...).
שיהיה בהצלחה.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום לסיסי'
שלום לסיסי
26/11/2002 | 17:38
8

אני כותבת בכמה עיתונים, כולל עיתון איטלקי והדעות שלי הן אותן הדעות. אני חושבת שעברתי את הגיל ועבר לי גם החשק, לעסוק בפוליטיקה פעילה כמו למשל לרוץ לפריימריס או דברים כאלה, שממש לא מתאימים לי. לעמות זאת, כתבתי מחזה על הסכסוך שיועלה באיטליה באביב ואני עובדת עכשיו על תרגומו לעברית ועל כתיבת מחזה נוסף שמי יודע, אולי יהפוך לספר?
בנוסף, אני עובדת עם קבוצת תיאטרון מדהימה של חרשים-עיוורים ואני מזמינה כל מי שמעוניין לראות איתם לפנות אליי דרך רויטל, מנהלת הפורום.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'למנואלה'
למנואלה
26/11/2002 | 15:35
1
6

קראתי פעם כתבה עלייך ועל בעלך והבנתי שאתם לא בדיוק חולקים את אותם הדיעות. איך חיים בבית אחד עם גבר אחד שלא אוחז באותם דיעות שלך ועוד יש את כל העניין הזה של השכול שהוא כמו ענן מעל לכל. האם הוא תמך בך בכל מה שקשור לפעילותך בארבע אמהות?<
הילדים הנוספים שלך, שיבדלו לחיים ארוכים, האם הם תומכים או תמכו בפעילות הפוליטית שלך בזסמנו?
מה את עונה לאנשים שאומרים שלצאת מלבנון היתה טעות והמיטה עלינו אסון בטחוני, אלה שמקשרים את היציאה מלבנון לאינתיפאדה שיש לנו היום?
אפשר לשאול למי את מתכוונת להצביע?
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום לדני'
שלום לדני
26/11/2002 | 17:45
9

בעלי לא תמך בי במיוחד והילדים שלי היו עסוקים בשלהם, הם כבר מספיק מבוגרים כדי שיהיו להם חיים משלהם. יש דבר אחד שבכל זאת מחבר ביני לבין בן זוגי וקוראים לזה כנראה אהבה או משהו כזה. אנחנו ביחד כבר 34 שנים, אז אם זה לא אהבה, מזמן היינו הורגים אחד את השני.
לגבי כל אלה ששואלים אותי את השאלה שאתה שואל על הקשר בין לבנון לאינתיפאדה, אני עונה שהכל קשור בכל, ובעיקרון לא היה צריך אז לאחוז בלבנון ולא בשטחים, וחבל שיצאנו רק מלבנון והלוואי שלא נצטרך לצאת מהשטחים במצב הרבה יותר גרוע ממה שאפשר עכשיו.
למי אני אצביע? נראה. מצנע נראה מאוד נחמד ומשכנע, אבל מצנע או לא מצנע, בני יהיה מועמד במפלגת "ישראל אחרת" ואין ספק שהוא גאון מקסים, יפה, חכם והכי מתוק שיש שם וחייבים להצביע בשבילו.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'מנואלה שלום!'
מנואלה שלום!
26/11/2002 | 15:41
1
10
שמעתי שהוצאת לאור ספר סיפורים קצרים וטרם קראתי אותו. רציתי לדעת האם יש קשר בין היותך אם שכולה לבין תוכנם של הסיפורים הקצרים?
הם נכתבו לפני האסון הפרטי שלך או לאחריו?
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום למומה'
שלום למומה
26/11/2002 | 17:47
11

קודם כל הולכים וקונים את הספר "ביצה של שוקלוד" בהוצאת פרוזה של ידיעות אחרונות. זה במבצע (צריך גם לחיות, לא?)

ועכשיו על הספר: הספר נכתב אחרי ויש איזכורים לשכול, אבל הוא לא רק ספר של שכול, כפי שאני לא רק אם שכולה.
תהני!
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'למנואלה'
למנואלה
26/11/2002 | 16:01
1
14
כולי הערכה והוקרה על הדרך שבה את מתמודדת עם השכול. וכפי שאני מבינה, גם עם הדעות השונות בביתך פנימה (עידוד גם לחושבים אחרת ומקבלים אותך) את ענקית!
היתה תקופה שקראתי את רשימותיך (החלפתי מאז את העיתון היומי שלי) ומאד נהניתי. סיפורי ילדותך באיטליה מ-ד-ה-י-מ-י-ם עד שכמעט ואינם נשמעים אמיתיים.
האם לפני האסון גם כתבת?
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'איזה כיף לקבל מחמאה '
איזה כיף לקבל מחמאה
26/11/2002 | 17:50
12

האימייל שלי בבית מלא השמצות וקללות מהארץ ומאיטליה. איזה כיף שמישהו אומר שאני ענקית. אני אפילו נוטה להאמין לך לרגע. זהו, הרגע עבר.

לא כתבתי לפני שיוני נהרג, אבל מצאתי בבית הוריי תעודה על החיבור הכי מוצלח בכיתה ד´ אז כנראה שידעתי לכתוב תמיד. הייתי עצלנית פשוט, ועסוקה בשטויות לפני כן. עכשיו יש לי פחות זמן לשטויות.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'מנואלה דבירי שלום רב.'
מנואלה דבירי שלום רב.
26/11/2002 | 16:24
1
12
שמי יואב לוי ואני חייל משוחרר בן 22, ששירת גם בלבנון.
ראשית כל, הרשי לי לומר כי אני נמצא עם האצבע על הדופק, לגבי הנעשה במדינתנו, ואני מאוד מעריך אותך ואת פועלך החשוב כל כך. מי ייתן ותנחלי הצלחות רבות, שיהיו גם הצלחותינו שלנו.
שאלתי היא כזאת - זה ידוע כי כשאדם חווה על בשרו, אירוע כה טראומתי, הוא נוטה כאינסטינקט בלתי ניתן לעצירה כמעט, אל דרך הרצון לנקמה וזעם. נהוג לומר על כך כי האמוציונליות מכריעה בלא חשיבה את רצון האדם, ולכן הדרך השכלתנית היא הנכונה. אבל מצד שני, קורה גם לא מעט (אמנם פחות) שאנשים שנפגעים, דווקא נוטים לחזק את עמדותיהם לצד השני, השכלתני. האם עצם ההשפעה של אובדן אישי, משפיע באותה העצמה אל שני הכיוונים לדעתך? והאם אינך חושבת שאדם אשר חווה אירוע שכזה (נפגע בפיגוע, איבד קרוב לו..) מאבד את היכולת הפנימית האמיתית לראות את האמת?

אני שם לב ומודע לכך שהשאלה שלי מורכבת מדי, ואני מקווה שבכל זאת תוכלי לענות לי על השאלה. מאוד מעניין אותי לשמוע מה דעתך.

תודה רבה, יואב.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'יואב היקר'
יואב היקר
26/11/2002 | 17:59
11

נתחיל מהסוף: אני חושבת שטראומה, אם מעבדים אותה נכון, היא נותנת אפשרות לראות את האמת ביתר בהירות. היא מאפשרת להבדיל בין עיקר לטפל. לגביי, אני לא יודעת אם אני בן אדם משונה במיוחד, אבל אני לא שונאת. אין לי את זה. את מי אני אמורה לשנוא? איזה לוחם חיזבאללה שתפקידו היה להרוג חיילים או לההירג על ידי חיילים? ולמזלו, הוא הרג ולא נהרג...
שאני אשנא את ראשי הממשלה והפוליטיקאים? לא נראה לי. אני בזה להם, אם כבר. אבל לא אבזבז עליהם אנרגיה.
השכול נופל על בני אדם שנשארים אותם בני אדם שהיו קודם. רק יותר לכל כיוון, לפעמים יותר שכלתנים ממה שהיו קודם ואם היו רגשניים, אז יותר רגשניים. לא נהיים יותר טובים או יותר רעים, פשוט נהיים יותר. וגם פה אין כללים. יש כאלה שממשיכים לחיות אבל למעשה הם מתים.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'עוד שאלות'
עוד שאלות
26/11/2002 | 16:25
2
8
לפני חודשיים וחצי התארח אצלנו בפורום רוביק רוזנטל, והתייחסנו פה ושם לספרים שלו שעוסקים בשכול.
הובא לכאן הציטוט הבא: "לכאורה יש יתרון לאב שבנו מת במלחמה על פני אב שבנו מת בתאונת אופנוע, במחלה או בטיול במזרח הרחוק"(מתוך "האם השכול מת?"). מה דעתך על הציטוט הזה?

מה דעתך על הקשר בין השכול הפרטי לשכול הלאומי בהקשר למותו של בנך בדרום לבנון? איך את חיה עם הקשר הזה?

מה דעתך על ההיסטריה שאוחזת בתקשורת המשודרת(טלויזיה, עיתונות, רדיו) בכל מה שקשור לשכול? האם לדעתך יש מקום לביקורת על דחיפת מקרופונים ומצלמות לפרצופם של אבלים "טריים" בין אם זה בבתי החולים, אבו כביר או בתי קברות? האם התקהינו, לדעתך, בעקבות ליבוי הרגשות שנגרם כתוצאה ממערכות חדשות אינטנסיביות ואובססיביות?

שאלה אחרונה(מבטיחה): קצת על האחים והאחיות. לדעתי, אחים/ות שכולים/ות נדחקים בדרך כלל לצד והדגש באופן כללי מושם דווקא על ההורים, על הילדים(אם התייתמו) או על בני/ות זוג. את יכולה לספר קצת על הקשר שלך עם ילדייך? על ההתמודדות המשפחתית עם המוות של בנך, ועל ההתמודדות של בנך ובתך כאחים שכולים?

ושוב,
תודה.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/11/2002 | 18:13
1
9

אני חושבת שהציטוט הוא נכון. יותר קל להיות אם שכולה של חייל. יש לי חברה שבנה נהרג בחו"ל וקשה לה יותר. מוזר, אבל ככה זה עובד, כנראה. אחרי הכל, אנחנו חיים במדינת ישראל ולא בחלל ריק.

לגבי דחיפת מקרופונים, בדרך כלל ההורים שמחים לענות ולדבר אפילו ברגעים הכי קשים. זה מין צורך להגיד פעם אחת לכל העולם "איזה ילד מקסים היה לי ואיננו עוד". ההורים בסיבלם לא הופכים לאדיוטים ואם הם לא רוצים לענות הם לא יענו. לא צריך לדאוג. במדינתנו הם יודעים שלמחרת תהיה סחורה חדשה של הורים שכולים והם לא יעניינו כבר אף אחד. בגלל זה אני חושבת הם מדברים. לגבי הרגישות של העיתונאים זו כבר שאלה אחרת. לפעמים זה מגיע לדרגות של גועל נפש ממש, אבל בכלל עיתונות זה גועל נפש לפעמים. כל המדינה הפכה לקהת חושים כדי לשרוד. עצוב, אבל ככה זה. העיתונאים, כדי לעורר את הקוראים, לפעמים כותבים יותר צהוב ממה שצריך, או משדרים כותרות יותר צהובות ממה שצריך.

קשה לי לדבר על הילדים שלי, אין ספק שהם נפגעו, אבל אני יכולה לדבר על עצמי ולא עליהם. צריך לשאול אותם.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'בעניין השכול הלאומי'
בעניין השכול הלאומי
26/11/2002 | 18:28
16

השכול הלאומי הוא מאוד בעייתי במדינת ישראל. כל הטקסים וההתייחסויות הממלכתיות באות במקום טיפול אמיתי בשכול עצמו ובמניעת שכול. השכול הפך במדינת ישראל לדבר רגיל, נורמלי ויומיומי כמו ההודעה על פיגוע בטלויזיה או ברדיו. כל הממשלות במדינת ישראל קיבלו את השכול כתופעת טבע כמו גשם בחורף ושמש בקיץ. built in עם מדינה. זה לא חייב להיות ככה. כל יוזמה שמגיעה ממקום אחר, מהרוסים למשל, או מהאירופאים, נדחית באופן אוטומטי, כאילו פחד נוראי אוחז במקבלי ההחלטות שאולי אולי הם יטעו ויהיה גרוע יותר וכך הם לא מחליטים ומעדיפים לעסוק בשכול הלאומי.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'איפה מנואלה?'
איפה מנואלה?
26/11/2002 | 17:08
1
7
לצפיה ב-'אני כאן ואני עונה לפי סדר השאלות.'
אני כאן ואני עונה לפי סדר השאלות.
26/11/2002 | 17:14
8
לצפיה ב-'שאלה....'
שאלה....
26/11/2002 | 17:11
1
6
שלום למנואלה,
סתם עניין אותי האם לדעתה האובדן גרם לקרבה חזקה יותר
בין שאר בני משפחתה ?
האם הצטרפותה לתנועה מהווה איזו שהוא טיפול עבורה ?
האם עצם ההתעסקות היום יומית עם השכול ולא רק מתוך בית, לא מהווה אולי
מכשול בסגירת דברים והתמודדות עמם ?

מ.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'שלום למלכיהו'
שלום למלכיהו
8

שכול לא גורם לקרבה. שכול מרחיק, אם כבר. כל אחד מבני המשפחה מתמודד בדרכו ומרגיז את השני שמתמודד אחרת. לגבי הפעילות שלי, בסופו של דבר היא עזרה לי להתמודד ולהתפתח, אבל לא התכוונתי שזה מה שיקרה לי, אולי זאת הסיבה שזה עזר, בסופו של דבר.
אם עושים בשביל להתמודד-זה לא עוזר, אבל אם פשוט עושים, זה עוזר.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'מנואלה שלום'
מנואלה שלום
26/11/2002 | 17:27
5
3
מה עושים? מה היית מייעצת לממשלה כדי להפסיק עם כל השכול הזה, כדי שנוכל ללכת ברחוב בלי לחשוש וכדי שנוכל לשבת בבית בלי לחשוש לחייהם של יקירינו וכדי.....שנוכל לחיות את חיינו בלי הפחד התהומי הזה שמנקר בכולנו?
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'הי מנואלה'
הי מנואלה
26/11/2002 | 17:28
2
לצפיה ב-' דווקא בשאלה שלי יש טלפון? B-'
דווקא בשאלה שלי יש טלפון? B-
26/11/2002 | 18:03
2
לצפיה ב-'שלום דינו'
שלום דינו
26/11/2002 | 18:04
2
6

הייתי מייעצת לממשלה, אבל מי היה מקשיב לי, אני לא יודעת...
להכריז על תאריך של יציאה מהשטחים, הייתי מארגנת במהירות הבזק דיור חלופי לתושבי השטחים בתוך הארץ, כי הם לא אשמים, בסך הכל. והייתי יוצאת משם, יוצרת גבולות נורמלים ומכריזה שזו המתנה שלנו לעם הפלסטינאי. שבשטח הזה, הם יכולים להקים מדינה עם צבא ומוסדות כמו כל מדינה אחרת בעולם. הייתי מערבת את מדינות ערב המתונות כמו מצרים, ירדן, ערב הסעודית. אין לנו ברירה אחרת. אם רוצים לתת למדינה הזו צ´אנס, צריך להכניס לעצמנו לראש, שאנחנו חיים במזרח התיכון, אנחנו חלק ממנו ושערבים הם 100 מליון, או שנלמד לחיות איתם, או שלא נחיה.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'קצת תמים לחשוב כך, לא?'
קצת תמים לחשוב כך, לא?
26/11/2002 | 18:09
1
3
זה פתרון של "פוס משחק" או "לא משחקים, שברו את הכלים" לא? איך גורמים להם ללמוד לחיות איתנו?
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'אפשר לנסות.'
אפשר לנסות.
26/11/2002 | 18:15
7

עד עכשיו גם את זה לא עשינו.
תמימות זה לא בהכרח דבר רע.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'הקשר בין לבנון לשטחים'
הקשר בין לבנון לשטחים
26/11/2002 | 17:48
2
מנואלה שלום
האם את רואה את הקשר בין הבריחה מלבנון
שהיה לך חלק בה
לבין השאיפות העלימות של הפלסטיניים
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'מנואלה היקרה'
מנואלה היקרה
3
ענית לי כבר קודם. עברתי לראות את התשובה. אני כותבת לך שוב כי רציתי לחזק את ידייך. ליותר מרגע.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'הודעת פרידה'
הודעת פרידה
26/11/2002 | 18:35
4
17

אם יש דבר שאני מאחלת לעצמי ולכולנו, זה שיותר לא יהיו פורומי שכול באינטרנט. שבעצם, לא יהיה שכול חדש ונסגור את מועדון השכול לאלתר. אני מאמינה בכוחנו לשנות מצבים שנראים בלתי ניתנים לשינוי. כשבני נהרג, לכולם היה ברור, שחיי הסתיימו וגם טרחו להסביר לי שחיי הסתיימו, אבל זה לא היה כך. כל אחד מאיתנו מסוגל לבחור את דרכו גם אחרי טראומה ואסון גדול וגם מסוגל לחשוב לא פחות טוב מראש הממשלה ושר הבטחון והרמטכ"ל. ואם כל אחד מאיתנו יאמין שבכוחו לשנות את העולם, אולי היה העולם הקטן שלנו, הנקרא מדינת ישראל, משתנה לטובה.

ובמילים אופטימיות אלה ערב טוב לכולם, בלי פיגועים ובלי מתים.

משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'מצטערת שעליתי לרשת רק עכשיו'
מצטערת שעליתי לרשת רק עכשיו
26/11/2002 | 19:14
3
11
ומתביישת עוד יותר ב"עליהום" שהלך פה...ממש גועל נפש...חוץ מאקי, כל אותם שמות לא מזוהים עם הפורום הנוכחי, שנראה שכל מטרתם היתה לזרוע פה קצת רעש וצילצולים....זה לא המקום המתאים. פה אנחנו נמצאים בשביל להירגע, בשביל למצוא כתף, בשביל לשפוך שעל ליבנו. מתביישת בפני מנואלה באופן אישי ומי שרוצה "להתסבך" איתי עכשיו ולקרוא לי שמאלנית/אוהבת ערבים ועוד...מוזמן בכיף...עוד לא טרפתי אף אחד היום...
שיהיה לכולנו ערב טוב.
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'אדם באשר הוא - אדם. בושה'
אדם באשר הוא - אדם. בושה
26/11/2002 | 20:20
7
אדם בוגר הוא אדם שיודע להאזין ולכבד דעה שנוגדת את שלו!
אני מצטרפת אליך נור בלי שום קשר לדעה פוליטית כי אין לי!
אולי אני לא מסכימה עם דברים שקורים ואולי לא רוצה להיות חלק ממשהו אז אני לא שם! אני לא מגיעה, זורקת פצצה ובורחת. מי שעושה דבר כזה גם לא יודע לתת לעצמו את הכבוד.
אם דברי בכל אופן יגיעו למנואלה - בלי כל קשר להסכמה או אי הסכמה עם דרכה, צר לי שראית צד כל כך מכוער ושכפי שאמרה נור - השמות שהופיעו שם לא מוכרים. אם חלילה הם אנשי פורום שנכנסו בשם בדוי הרי שהבושה כפולה.
יולי
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'היי הייי'
היי הייי
28/11/2002 | 23:02
1
6
שמאלנית אוהבת ערבים
את רוצה מלח ?
חחחחחח
משפחות שכולות >>
לצפיה ב-'....'
....
28/11/2002 | 23:29
3
בשעה זו שמתחיל לו הלילה...אני טורפת הכל
משפחות שכולות >>

הודעות אחרונות

04:53 | 18.03.14 דנה אז
15:16 | 21.02.14 דנה אז
15:22 | 19.02.14 Mikooka Production
21:41 | 16.02.14 אורחים בפורום
21:30 | 07.02.14 דנה אז
15:49 | 31.01.14 דנה אז

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ