MRI ברך וטיפול

rsm130d

New member
MRI ברך וטיפול

שלום,
לפני 5 חודשים נפצעתי בברך.
בשבועות הראשונים היו לי כאבים איומים עם נפיחויות ולאט לאט הכול עבר.
מה שלא עבר זה הנזק שנגרם לברך כתוצאה מהמכה.
כול פעילות ספורטיבית, פיזית, פעולות הכי פשוטות של עליה\ירידה ממדרגות ועוד
איני יכול לבצע. אני מרגיש קליקים\ הרגשה של משהו לא יציב בברך ולפעמים זה גם מלוווה בכאבים קלים. זה מגביל אותי בפעולות בסיסיות\ פיזיות. כתוצאה מזה אני לא יכול לעבוד ואני די מושבת בבית.
הלכתי לאורתופד, עשה בדיקה ראשונית ואמר שהוא חושד שיש קרע חלקי ברצועה אבל הוא לא בטוח. ההמלצה שלו היא לעשות MRI.
עשיתי בדיקת MRI ברך ואלה הממצאים:
מודגם קו שבר ללא תזוזה באספקט האחורי של המשטח הטיביאלי באזור אחיזת רצועת ה-LCP עם קונטוזיה לשדית בסמוך.
שאר הרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים.
המניסקוסים בעלי מראה וגבולות שמורים.
המנגנון המיישר מודגם תקין.
סחוס הפיקה שמור.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות פיזיולוגית , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .
לסיכום:שבר ללא תזוזה באזור האחיזה הטיביאלית של רצועת ה-LCP ,להמשך מעקב רנטגני.

1. לפי הממצאים, מה לרוב הטיפול שעושים בשביל החלמה מלאה של הברך, כך שאוכל לחזור לפעילות ספורטיבית\ פיזית כמו בעבר?
2. יש לי מילואים בקרוב, אני נהג משאית והעבודה כרוכה בנהיגה אינטנסיבית ופעילות פיזית.
יש פה עילה לדחיית מילואים עד לטיפול\ החלמה של הברך?

תודה רבה

זכיר

New member
הופנת ל MRI מתוך כוונה שתחזור עם התוצאות לרופא המפנה

לדעתי זה הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות כרגע. לחזור לרופא. עם התוצאות. ואם אני לא טועה, התחלף הסדר של האותיות ומדובר ב PCL, הרצועה הצולבת האחורית.

rsm130d

New member
מה עושים עם הצבא?

הצבא (מילואים) לוחץ עליי שאני אלך לרופא משפחה שהוא יגיד אם אני כשיר\ לא כשיר למילואים הקרובים.
&nbsp
הייתי כבר במוקד חירום וגם אצל רופא משפחה, שניהם אמרו לי שאין להם איך לעזור לי כי רק אורתופד יכול לתת טיפול ולקבוע כשירות לביצוע מילואים.
מוקד חירום אמר שאני אנוח בבית עד שאפגוש אורתופד.
הפגישה איתו זה עוד כ3 שבועות.
&nbsp
מה עושים עם הצבא?
לא נראה לי שהקצינת קישור תחכה 3 שבועות כי היא ממשיכה לשגע אותי לגבי העברת מסמכים לרופא של הבסיס כי דחוף לה לדעת אם אני אוכל לעשות מילואים או שלא. ואין לי מה להעביר לרופא הצבאי מסמך כי יש לי רק מסמך של תוצאות MRI.
&nbsp
&nbsp

ממצאי MRI ברך

מתואר שבר ללא תזוזה בסיס רצועת הPCL. זה מחייב קיבוע בסד צירי עם תמיכה אחורית ל6 שבועות מהשבר. יש לדחות את המילואים ב3 חודשים. שלח לצבא את תוצאות הMRI והרופא שם יבין

rsm130d

New member
לגבי השבר ללא תזוזה

החבלה בברך נגרמה לפני 5 חודשים.
גם אחרי פרק זמן כזה ארוך צריך לקבע בסד כמו שאמרת או שזה צריך ניתוח?
ואם קיבוע בסד, הברך תחלים עד כדי שאוכל לעשות פעילות מלאה ללא הגבלה?
&nbsp
תודה רבה
&nbsp

המשך

אם החבלה מלפני 5 חודשים אין צורך כעת בקיבוע. (הקיבוע מושם מיידית בהתחלה ל6 שבועות). צריך להעריך קלינית (בבדיקת רופא ) את היציבות ולהפנות לפיזיוטראפיה. במידה והברך לא יציבה וטיפול פיזיוטראפי נכשל ניתן לשקול טיפול ניתוחי

rsm130d

New member
ובמצב כמו שאתה מתאר

שאין צורך בקיבוע ורק צריך הרופא להעריך קלינית את הברך בבדיקה שלו + פיזותורפיה
גם במצב הזה הרופא של הבסיס אמור לבטל/ לדחות את המילואים הקרובים בשביל שאוכל לקבל טיפול/ לטפל בברך בהנחיית אורתופד?
&nbsp
תודה רבה דוקטור

למעלה