אישיאס

בוזי15

New member
אישיאס

כאבים ברגל שמאל , החל מהירך ועד הקרסול דרך אחורי השוק , כאבי תופת , בצילום רנטגן נימצאו תהליכים ניווניים , האורטופד הגדיר זאת כאישיאס הפסקתי פעילות כמו פילאטיס ושחיה( אמרו לי לת לגוף מנוחה) ומה שנשאר זו הליכה המשחררת את הכאבים ואז אני מתפקדת כמעט עד הערב . לאחרונה התחלתי בטיפול על ידי דיקור והמטפל דורש מנוחה מוחלטת , חלה הטבה מסויימת מאז תחילת הטיפול ועתה חזרתי אחורה , השאלה היא האם האמת לחדול מפעילות ולנוח , האם הרמת נכדתי השוקלת ששה קילו גרמה לנסיגה הנל. זוהי שאלה מאד חשובה לגבי האם יש לבצע בדיקות נוספות על מנת לוודא שאין בעיה אחרת או נוספת המצב נמשך כבר כמה חודשים ואין מרפא. מה עושים.תודה על תשובתך.צרכתי כדורים נגד דלקת בשם קאטאפלם.שוב תודה.

שלום

אישיאס

מדובר בגירוי של העצב הסכיאטי המגיע מעמוד השדרה בגב התחתון דרך העכוז ומעצבב את הרגליים. הטיפולים הראשונים כוללים כדורים נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה, רפואה משלימה ולעיתים זריקות קורטיזון. במידה ואין הטבה לאורך זמן יש לשקול הדמיית עמוד שדרה מותני לבירור פריצת/לחץ דיסקאלי על שורשי העצבים המרכיבים עצב זה גם אם אין כאבי גב ולטפל בהתאם.

בוזי15

New member
אישיאס

תודה ועוד שלוש שאלות בנושא האישיאס .איזה סוג של פיסיוטרפיה ,רצו לעשות לי דיקור מערבי, האם יש עוד סוגי פיסיוטרפיה .
שאלה שנייה אם מוצאים לאחר ההדמייה כי יש הפרעה כפי שכתבת מהו המשך הטיפול עליו אתה מדבר .
אם יש לי c.t עמוד שדרה צווארי האם צריך c.t.נוסף מותני ?
מודה על תשובותיך.

המשך

דיקור זה רפואה משלימה ולא פיזיוטראפיה. לגבי פירוט טיפולים מומלץ לפנות לפורום פיזיוטראפיה.
CT צווארי פחות רלוונטי במקרה זה וצריך הדמיה (CT או MRI) של עמוד שדרה מותני.
הטיפול תלוי בממצאים וינוע מהטיפול שציינתי ועד ניתוחים.

למעלה