כאב בברכיים בעת הליכה בירידה

הנסיך.

New member
כאב בברכיים בעת הליכה בירידה

אני מקווה שזה הפורום הרלוונטי, במידה ולא - מוזמנים למחוק את השאלה:
אני בן 35, כושר בינוני מינוס, לא מתעמל סדיר, לא עושה כושר סדיר, אבל מידי פעם (פעם פעמיים בחודש) רץ (2-3 ק"מ) או רוכב על אופניים
אינני שמן או סובל ממחלות בדרך כלל

בסופ"ש האחרון יצאתי לטרק עם חברים בהרים, בסוף היום הראשון, אחרי הליכה בשטח של כעשר ק"מ, (הלכתי עם תיק של כ20 קילו על הגב) התחיל לי כאב בברך שמאל (הרגל החלשה יותר שלי) שהורגש בעיקר בעת ירידה.
בזמן הליכה במישור או בטיפוס בעליה הכאב היה נסבל לגמרי או לא מורגש, בעת ירידה, הכאב התעצם עד לרמה שביום השני של הטיול (הליכה של 25 ק"מ, בערך שני שליש בירידה) הקצב שלי היה מאוד איטי (סביב ה5-6 קמ"ש)

מאז אני די במנוחה, חזרתי לשגרה, אבל אתמול, כשירדתי במדרגות שוב חזרתי להרגיש את הכאב הזה.

השאלה שלי -
1. מה יכול לגרום לכאב כזה? מה מהותו? אופיו?
2. האם יש איזה פעילות שאוכל לעשות כדי לבנות סבילות או לשפר את היכולת שלי כך שכאב כזה לא יישנה? שהמצב לא יחזור על עצמו?

אני מאוד אוהב לטייל, לא הייתי רוצה שהדבר הזה יתחיל להגביל אותי

כאבי ברך בירידה

אתה מתאר מצב של טיול ארוך בהרים עם עומס מוגבר בבת אחת על הברכיים. בזמן ירידה העומס מוגבר ואם האזור כבר מגורה או מעט שחוק מהמאמץ יהיה כאב.
התחל בקצת מנוחה. המנעות מירידות. לאחר מכן צריך לבנות סרגל מאמצים. במידה ומפריע רק בטיולים ניתן להשתמש עם ברכיות. במידה ולא הוטב פנה להבדק.

הנסיך.

New member
תודה על התגובה, כמה שאלות המשך

ברכיות - אני מנחש שמדובר בשרוולים האלה שמלבישים על הברך, יש דגם מומלץ? חברה מומלצת?

לגבי סרגל מאמצים או יצירות "עמידות" לכאב או חיזוק הברך, האם יש תרגילים שיכולים לעזור לזה?

תודה מראש

למעלה