כאבים בכף רגל

loresin1

New member
כאבים בכף רגל

לפני כמה שבועות ביצעתי ריצה ארוכה, לאחר כשנה וחצי שלא רצתי בכלל.
כתוצאה מכך התחלתי לחוש מהיום שאחרי הריצה כאבים חזקים בכף הרגל השמאלית.
לאחר שבוע שהכאבים לא ממש דעכו, ניגשתי לרופאה שרשמה לי וולטרן והפנתה אותי לצילום בשביל לשלול דורבן בעקב.
לאחר כמה ימים בודדים שמרחתי וולטרן על האזור- הכאבים נפסקו לחלוטין.
לכן, החלטתי לוותר על הצילום.

כעת, כשבוע-שבועיים לאחר מכן, אני חש מדי פעם מן כאבים קלים באזור כף הרגל השמאלית ובאופן כללי- התחושה בכף הרגל הזאת שונה מכף הרגל השנייה. מיותר לציין שהכאבים האלה לא מפריעים לי לתפקוד (בניגוד למה שהיה בשבוע שלאחר הריצה).
שאלתי היא האם יש צורך לתת חשיבות לכאבים האלה? וגם, האם באמת יש טעם לבצע צילום לשלילת דורבן בעקב? חשוב לציין שהכאבים שלי מעולם לא היו באזור העקב, אלא יותר באזור אמצע כף הרגל.

כאבי כף רגל שהחלו לאחר מאמץ

במידה ועם הזמן הכאבים חולפים בהדרגה אין חובה להתערב.
לאחר שחלפו ניתן לנסות פעילות קלה בהדרגה.
במידה וללא שיפור או שהכל חוזר בפעילות, אז יש צורך להמשיך בירור.

כאבים בכף הרגל

בתשובה לשאלתך לגבי הדורבן - מרגישים כאבים כאשר קמים בבוקר או אחרי ישיבה ולא אחרי מאמץ.
כנראה שהיה עומס על כף הרגל באזור הקשת.

אני ממליץ לך לעשות מדרסים כדי להוריד את העומס ממקום שהוא רגיש.
מדרסים כשהם עשויים היטב תומכים את רקמות כף הרגל, בולמים זעזועים, עוזרים בהזרמת דם תקינה לחלקי כף הרגל, מתקנים מנח עצמות לא תקין, מחלקים את העומס נכון על כף הרגל ומגבירים את הרגשת הנוחות בעת הדריכה. כמו כן, במאמצים גופניים גדולים כגון מאמצים ספורטיביים, מסייעים בשיפור הביצועים.
כשאדם הולך כאשר בנעליו מידרסים אשר הותאמו לכפות רגליו אישית ובצורה טובה הוא יחוש הפחתה בכאבי רגליים, היעלמות כאבי רגליים, יותר יציבות בעמידה ובתנועה, ירגיש שיציבתו משופרת ושהליכתו קלה יותר.
במקרים מסוימים, השימוש במדרסים אף יפחית כאבי גב ואפילו כאבי צוואר.
בשימוש במדרסים משך זמן העמידה, ההליכה והריצה ללא כאבים מתארך. כאבים שנחשבים לכאבים כרוניים, במידה ומקורם במקור הניתן לתיקון על ידי מדרסים, חולפים בתקופה של עד חודש.

אשמח לעזור.

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה

למעלה