האם בעיה בצוואר יכולה להקרין לכאבי ראש?

יעל גגג

New member
האם בעיה בצוואר יכולה להקרין לכאבי ראש?

שלום רב,
במשך שנים רבות סבלתי מבעיות בצוואר שהתבטאו בצוואר תפוס בתדירות מאד גבוהה. בין היתר גם חוויתי תופעות של "קריסה" "איבוד כח", כלומר הרגשה של חולשה מטורפת שלא מאפשרת לי לעמוד למשך מספר שניות.
אחרי טיפול אצל כירופרקט פשוט הבראתי. די שכחתי מצוואר תפוס ובודאי לא תופעות שיותר מכך.
כך חלפו 10 שנים.
לפני שנתיים היתי מעורבת בתאונת דרכים בה הרכב בו נסעתי התהפך ונשארתי תלויה על חגורת הבטיחות.
בצילומים לא נראה דבר חריג.
סבלתי מהצוואר והשכמות אבל היתי בטיפול בדיקור וגם אצל אוסטיאופט והדברים פחות או יותר נפתרו.
מזה כחצי שנה אני סובלת מכאבי ראש שמתבטאים בתחושה כאילו יש לי מלחציים שלוחצות את הפלח העליון של הראש - ממש מסביב ועד העיניים. זה לא כואב ברמה של לקחת כדור נגד כאבים אבל זה ממש מטריד, כמעט במשך כל היום.
במקביל אני "מרגישה את הצוואר ואת השכמה בצד ימין" -בהצקות קלות.
השאלה שלי היא האם כאב הראש המסויים הזה, יכול לנבוע מבעיה בצוואר. לא כי זזה חוליה, חלילה אלא משהו כמו שהיה לפני שנים רבות כאשר גם אז לא נראה דבר בצילום (חוץ מ-"איבוד לוירוזיז פיזיולוגי" - זה היה הממצא של אז).
אורתופד שביקרתי אצלו אמר שכאבי ראש שנובעים מהצוואר נדירים ביותר.

זכיר

New member
לא כל כך נדיר

חפשי מידע עם המונח "Cervicogenic headache".
זה שזה לא נדיר לא אומר שהכאב שלך צווארי. מצד שני, הסיפור שלך לא כולל אינפורמציה שיכולה לשלול בוודאות את הצוואר כמקור לכאב, [בזהירות אכתוב] להיפך.

כאבי צוואר וראש

בהחלט יתכנו כאבי ראש הנובעים על רקע בעית צוואר בעיקר בחלק עורפי של הראש. כאב סביב הראש ועד העיניים לא סביר שנובע מבעיה צווארית. יש לפנות להערכת נוירולוג.

זכיר

New member
סביב הראש,עד ארובות העינים ועד בכלל כן תופס

ראה למשל
Nikolai Bogduk, MD, Jayantilal Govind, MBChB
Cervicogenic headache: an assessment of the evidence on clinical diagnosis, invasive tests, and treatment
The Lancet Neurology, Volume 8, Issue 10, October 2009, Pages 959–968

וללא תשלום אפשר לראות את האיור שמציג כאב מושלך מגירויים בבגבהים שונים בצוואר:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1474442209702091

המשך

כפי שציינתי יתכנו כאבי ראש על רקע בעיה צווארית אך היקף כזה נרחב במיקום שפורט מצריך הערכת נוירולוג. הגורם עלול להיות על רקע בעיות אחרות(ומסוכנות) תוך קרניאליות.

יעל גגג

New member
תודה רבה למגיבים. הסיבה שאני חושדת בצוואר

מעבר להיסטוריה שלי עם הצוואר ולתאונה שעברתי, היא שכל סיפור כאבי הראש החל בבוקר שאחרי תרגיל שביצעתי (התעמלות).
התרגיל - בשכיבה על הגב, להרים את הראש 4 פעמים.
אני בקושי מרימה את הראש, מרגישה כאילו כל הראש הוא משקולת כבדה ומתאמצת עד כדי שכל שרירי הפנים משתתפים במאמץ.
רק אח"כ הבנתי שהמשתתפים האחרים הרימו את הראש די בקלות ורק אצלי זה היה כרוך בכזה מאמץ.
כבר חלפו 3 חודשים מאז. בתוך התקופה הזו נסיתי עוד פעם פעמיים להרים את הראש, ותמיד אותה תחושה.

למעלה