קריסה של כפות הרגליים

arariear

New member
קריסה של כפות הרגליים

שלום רב,

אני בן 27, פעיל ספורטיבית בעיקר בתחום האופניים והריצה.
לפני כשנתיים וחצי התחלתי לסבול מכאבים בשוקיים ובשרירי התאומים לאחר פעילות מאומצת (בעיקר ריצה).

פניתי לארטופד ביחידה והוא הסביר לי שיש לי קריסה של כפות הרגליים כלפי פנים. הדבר גרם לי לשברי ממאץ בשוקיים (אובחן במיפוי עצמות).
ביצעתי 2 סדרות של פיזיאוטרפיה (בתקופות שונות) וקיבלתי מדרסים. המדרסים היו די עלובים(הם גם לא נעשו בהתאמה לכף הרגל שלי אלא פשוט מדרסים מהמדף). במהלך השנתיים חזרתי והפסקתי עם ריצות בעיקר בגלל הכאבים.

בנוסף, ביצעתי בדיקת לחצים (מדורים) בשוקיים והתוצאות היו שאין לחצים גבוהים במיוחד אבל הם גבוהים מהממוצע.

לאחרונה רכשתי מדרסים ביומכאניים (במקום הצבאיים) וחזרתי לרוץ. לצערי הכאבים הופיעו שוב ונראה לי שזה שוב הולך לכיוון של שברי מאמץ.

אשמח לדעת מה הצעדים שכדאי לי לבצע עכשיו ואילו בדיקות עוד אפשר לעשות. אני שוקל לחזור לאורטופד ביחידה אבל חושש שזה מבוי סתום.
אני מבין שהפסקת הפעילות תגרום ללהפסקה בכאבים ומניעת שברי המאמץ אבל זה לא פותר את הבעיה.

תודה מראש.

אריק

שברי מאמץ

שברי מאמץ נובעים מעומס מסוים על העצם. אכן מדרסים יכולים לעזור בתיקון חלוקת העומס. מי שנוטה לפתח שברי מאמץ צריך להקפיד לא להגיע לשלב הזה. רצוי לבצע לפחות חלק מהאימון באופניים/ שחיה שאינם מעמיסים על העצם. כמוכן רצוי כל 3-4 שבועות להפסיק ריצה לשבוע (ניתן להמשיך אופניים וכו). בצורה כזו מאפשרים לתאים בוני העצם להתאושש ולתקן נזקים.

arariear

New member
תודה על התשובה

אני אפסיק את הריצה לתקופה מסויימת ואתחיל באימונים קלים יותר בעוד כחודש, הפעם רק עם המדרסים ובשילוב אופניים.

קריסה של כפות הרגליים

מדרסים אם הם עשויים נכון צריכים לפתור לך את בעית הקריסה .

ללא בדיקה אין אפשרות לעזור לך ולכן כדאי לבדוק את הרגליים וגם נעליים צבאיות וגם נעלי ספורט שאתה משתמש בהם.

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה

למעלה