שאלה בנושא מטטרסוס חמישי.

tzahi123456789

New member
שאלה בנושא מטטרסוס חמישי.

לאחר בדיקה C.T נימצא כי המבנה הגרמי והמפרקי נראה שמור לרבות המטטרסוס החמישי ברגל הימנית אין פתולוגיה ברקמות הרכות.
רציתי לדעת מה זה אומר התשובה הזאת

physirun

New member
זה אומר שעל פי הצילום אתה בסדר

השאלה למה צולמת, מה אתה מרגיש, האם אתה סובל ממשהו?
אלה השאלות החשובות יותר בד"כ. בצילום CT לא תמיד רואים את התמונה המלאה.

tzahi123456789

New member
שאלה נוספת

יש לי כאבים בצד החיצוני של הרגל הימנית גם בישיבה וגם בעמידה למרות זריקת קורטיזון לא עזר עדין ישנם כאבים עזים

tzahi123456789

New member
המשך

יש לי דלקת חריפה ונוזלים בכף הרגל החיצונית ורציתי לדעת איזה פתרונות ישנם למצב זה אשר אני סובל ממנו תקופה העולה על 4 חודשים

physirun

New member
אני ממליץ שתראה פיזיותרפיסט

ניתן לקבל היום הפניה לפיזיותרפיה דרך רופא המשפחה.
כדי לטפל בדלקת, יש להבין מהו הגורם לדלקת. כיצד זה החל?
האם בעקבות פעילות שביצעת, או סתם כך? האם יש כאבים נוספים?
האם היה לך מקרה דומה בעבר? האם הכאבים החלו ישר כדלקת או ככאב ממקור אחר?
על מנת לשלוט בדלקת, מומלץ להניח כל יום קרח למשך 10 דקות, להרים את הרגל על כרית גבוהה, ולחבוש את הרגל בתחבושת אלסטית..
זריקות קורטיזון לעיתים מפחיתות את התהליך הדלקתי, אך גם מחלישות את המבנים ברגל ועלולות לגרום לנזק נוסף.
בהצלחה לך.

זכיר

New member
תגובה לפיזירן

בדרך כלל משתמשים ב RICE בימים הראשונים לבעיה. כאב של 4 חודשים הוא לא כאב של שבוע ראשון.

החלק של התגובה שלך שהציע להגיע לבדיקה הוא מדוייק יותר.

tzahi123456789

New member
שאלה

למרות ההסבר המפורט עדין לא הבנתי מהיכן מגיעים הכאבים וכתוצאה ממה זה...?הכאב הוא כמו כאב של אפסצט בתוך הרגל.

tzahi123456789

New member
המשך

כמו כן האורתופד שלי רוצה לנתח אותי ואני מאוד חושש מכך האם ניתוח כדאי במצב כזה.?

זכיר

New member
"מצב כזה"

המצב לא ברור כלל מהתיאור שלך והסיכוי להגיע להבנת המצב ללא בדיקה הוא נמוך.

כל שאפשר להציע לך מרחוק, לבקש הסבר מהאורטופד (שהידע שלו אודותך, הודות להיכרות עימך, הוא מן הסתם עשרות מונים טוב יותר מהידע שלי לגביך) לגבי סיכוי ההצלחה של הניתוח ולגבי הגדרת "הצלחה" של ניתוח.

אם ברצונך לקבל חוות דעת נוספת, אני ממליץ לקבל אותה לא דרך האינטרנט. המצב שלך לא נפוץ ולכן סביר שתשובות נפוצות לא יתאימו לך.

בהצלחה

physirun

New member
תודה על התגובה

"בדרך כלל" זה גם עצה טובה.
אם הכאב הוא של 4 חודשים, והדלקת חריפה וכוללת נפיחות אדמומיות וכד'- אני לא רואה בעיה לטפל בה באמצעות קרח חבישה והרמה של הגפה (שים לב שלא הזכרתי מנוחה, בכוונה). ייתכן גם שהבעיה קיימת זמן מה והדלקת בשלב התחלתי.
אין ספק שזהו לא טיפול בגורם, אלא טיפול בסימפטום. חשוב להיבדק ע"י פיזיו'.

זכיר

New member
אבל אתה לא יודע אם זו דלקת

קיומה של דלקת לא נקבע על ידי פציינט. ו RICE מקובל כטיפול לפציעה בשלב החריף ולא כטיפול בדלקת.

למעלה