איזו כרית לחולה סיעודי?

DOMINION84

New member
איזו כרית לחולה סיעודי?

היי.. אבא שלי סיעודי ונמצא במיטה כמעט 24 שע' ביום במיטתו (המותאמת) יש כרית שתהיה לו בריאה מהכרית הסטנדרטית? אני מאמין שיש כרית לאנשים במצבו, רק לא מכיר את התחום. יש לציין שהוא חולה פרקינסון (מצב מתקדם ביותר) אז הוא רועד במקביל (לא יותר מידי חזק, אבל הוא במצב שמגביל אותו למיטה) אז איזו כרית תתאים לחולה במצבו? מקווה שזה הפורום הנכון לשאול.. כי שערתי שזה בטח כרית אורטופדית, אז אורטופד בטח ידע להכווין אותי יותר תודה מיכאל

זכיר

New member
פנו למכון הפיזיותרפיה של קופת החולים שלכם

הם ישלחו אליכם פיזיותרפיסט שיבדוק ויעריך את הצורך שלכם בציוד עזר (למשל מזרון למניעת פצעי לחץ) וידריך אתכם לגבי תנוחות ושינויים בתנוחות. בהתאם למצבו. אין כרית אורטופדית בעולם הרפואה. יש כריות דקות ויש כריות עבות. יש כריות אלסטיות יותר ויש כריות פלסטיות יותר. יש כריות מחומרים "נושמים" או מחומרים "אטומים". יש כריות בעלות צורה השונה מצורה נפוצה של כרית. להתאמת כריות יש להתייעץ עם הפיזיותרפיסט. אין פתרון "one size".

כרית

לאנשיםכריתת אנשים הרתוקים למיטה, מומלץ מזרון עם פחות שטח פנים למגע , למשל מזרון הנקרא מזרון ביצים, דמוי תבנית ביצים ושניתן להשיגו ביד שרה . מעבר לכך כרית אורטופדית היא מושג מסחרי, ולכן אנשים מסתדרים מצוין גם כרית ב50 שח מהסופרמרקט ולאו דווקא עם כרית יקרה המכילה כוסמת. מקווה שעזרתי

למעלה