כאבי ברכיים לאחר ריצה ארוכה

yakirLLC

New member
כאבי ברכיים לאחר ריצה ארוכה

שלום, אני בחור בן 22 ששוקל 75 ק״ג והגובה 176 ס״מ. אתמול עשיתי ריצה ארוכה (שעה ועשר דקות) בקצב קל על משטח ריצפה וקצת אדמה. אני רץ עם נעלי ספורט שהן בסדר, לא מקצועיות אבל גם לא גרועות. כמה שעות לאחר הריצה התחלתי להרגיש כאבים בברכיים, כמו שעצם אחת של הברך לוחצת על העצם השנייה של הברך. את הכאבים אני מרגיש במיוחד כשאני יורד במדרגות וגם קצת כשאני עולה במדרגות. אני רץ מדי פעם ריצות של בין 20 ל-30 דקות. ריצה ארוכה כמו אתמול לא עשיתי כבר מעל שנתיים. רציתי לדעת אם חלילה פגעתי בעצמי או שזה משהו זמני שיעבור ביום יומיים הבאים. תודה רבה. נ.ב: מצטער אם ההודעה שלי מופיעה כמה פעמים, פשוט אני לא מצליח לראות את ההודעה שלי בפורום...

physirun

New member
שלום יקיר

כדי לקבל תמונה רחבה אני צריך לשאול מס' שאלות. 1. כיצד התחיל הכאב? האם במהלך הריצה או אחריה? בבת אחת או בהדרגה?האם היה לך כאב דומה בעבר? 2. מהו המיקום המדויק של הכאב? מעל הפיקה\מתחת\באמצע? בצד החיצוני של הברך\ הפנימי? 3. כמה זמן עבר מאז תחילת הכאב? האם הוא מחמיר או משתפר עם הזמן? 4. כמה פעמים אתה רץ בשבוע? מתי התחלת לרוץ? האם אתה מבצע פעילות גופנית נוספת? זהו לבינתיים, אני מציע שלא תילחץ כי (כמעט) לכל דבר יש פיתרון. בינתיים לנוח מריצות ומפעילות מאומצת. ניר.

למעלה