בורסיטיס בירך

בורסיטיס בירך

אני סובלת מכאבים בירך שמאל כבר שבע שנים. הכאבים מגיעים בהתקפים שאורכים בזמן האחרון כשבוע (בעבר ארכו מספר שעות...). בזמן התקף מעבר משכיבה לישיבה יכול לארוך כרבע שעה. כמו כן אני לא מסוגלת ללכת בכלל ונאלצת להאחז בקירות במקרה הטוב... עשיתי בדיקות רבות לאורך השנים וכולן יצאו תקינות (רנטגן גב, MRI גב, אולטראסאונד ירך, EMG, דופלר רגליים, CT גב, אולטראסאונד וגינלי, FMF - נמצאה מוטציה אחת בלבד). כמו כן הייתי אצל עשרות רופאים בתחומי מומחיות שונים (אורטופדים, נוירולוגים, ראמטולוגים, גנטיקה) שלא מצאו מה יש לי. לאחרונה שני רופאים אורטופדים איבחנו לי בורסיטיס בירך כאשר אחד מהם שלח אותי לפיזיוטרפיה והשני המליץ על זריקה. היום הלכתי לפיזיוטרפיה בפעם הראשונה, הפיזיוטרפיסט עיסה לי את הרגל והיו לי כאבים מאוד חזקים. כמו כן, טופלתי באולטראסאונד מקומי ונעשתה לי חבישה שאמורה להוריד את הלחץ מהמקום. האם יש עדיפות לפיזיוטרפיה על פני הזריקה?

עדיפות

שלום רב, הטיפול בבורסיטיס של הירך- trochanteric bursitis יכול להיות אכן באמצעות פיזיותרפיה, זריקות סטרואידים ולעתים אפילו רק בניתוח, טיפול ניתוחי הוא רק לאחר שכל הדרכים האחרות נכשלו, ההתאמה של הטיפול היא בהתאם לחומרה, הזרקת סטרואידים אכן היא טיפול טוב לבורסיטיס אך עדיין מדובר בסטרואידים ולכן אם מומלץ לנסות את הטיפול בפיזיותרפיה ואם לא תורגש הטבה אז לעבור לשלב הבא שהוא הזרקה. בברכה

תודה על התשובה!

אני חייבת לציין שהעיסוי בפיזיוטרפיה מאוד מאוד הכאיב לי (לפיזיוטרפיסט כבר לא היה נעים ממני...) וכמה שעות לאחר מכן החלו לי כאבים ברגל. היום, יום אחרי הפיזיוטרפיה, אני צולעת (כמו בתחילת התקף, אח"כ זה יותר גרוע). 1. האם זו תגובה נורמלית לפיזיוטרפיה? 2. האם האבחון של בורסיטיס של הירך נראה לך נכון? תודה!

המשך

שוב שלום, לעתים רבות אין הטבה מיידית לאחר פיזיותרפיה- זהו ריפוי מתמשך, לגבי האבחון, לצערי איני יכול לבצע אבחנה ללא בדיקה ודימויים. בברכה

למעלה