דלקת וכאבים חזקים מאוד בירך

דלקת וכאבים חזקים מאוד בירך

אני רוכב אופנייים מזה 12 שנים לפני כחודש וחצי החלו כאבים בירך ימין לא בזמן רכיבה , חשבתי כי מדובר בשריר טפוס והמשכתי לרכב שבוע אח"כ הלכתי למעסה כדי לשפר את הכאב (חשבתי שתפוס) משלא הצלחתי לפטור ת'כאב הלכתי לאורטופד ששלך אותי לאולטרסאונד שם מצאו נוזל שמחשיד על דלקת הרופא נתן לי כדורי ארקוקסיה 120 מ"ג לשבוע ביקש ממני לנוח 3 שבועות והכאב יחלוף את הכדורים סיימתי לפני שבועיים והכאב התעצם. כיומים אחר כך הכאב בעיקר כשאני יושב וקם (כאב נורא חזק) הלחתי לאורטופד נוסף שאמר לי שוב לנוח ורשם לי ארקוקסיה 90 מ"ג ל 20 ימים התחלתי לפני יומים ואלגוליזין לכאב 1 למה זה כ"כ כואב? 2 כמה זמן לוקח להרפא מזה ואם אפשר לחזור לפעילות מלא אח"כ? 3 האם זריקה של סטרואידים יכולה לעזור מה היא עושה בדיוק? 4 האם אפשר לעזור לטיפול התרופתי באמצאים נוספים ( תזונה,משחות,קומפרסים,חבישה ) 5 האם כדאי להפגש אם אורטופד מומחה או מומחה לכאב?

כאבים בירך

שלום, חודש וחצי טיפול אמור היה לתת שיפור בכאבים. לא אוכל לייעץ לך שכן לא בדקתי אותך. עצתי לך היא לפנות שוב לבדיקת אורטופד, ישנם כיוונים נוספים שניתן לבדוק אך יש קודם כל לגבש הנחת עבודה וזאת דורשת בדיקה ובדיקות עזר. בברכה,

ננו9

New member
איפה כואב בירך ידידי? זה מפרק גדול

המושג "ירך" הוא כל כך גדול וכולל עשרות שרירים שחוצים ומפעילים אותו, יש גם הרבה רצועות באיזור ובכלל תן קצת פירוט כדי שכולנו נלמד. יש פציעה שמאופיינת בדלקת בחלק החיצוני של "הירך" וכאב בחלק הפנימי והעליון יצביע על פציעה שונה לגמרי... מכאן גם צריכה להגיע דרך ההתיחסות לפציעה, לאופן הטיפול בה, מה ניתן לבצע כעת מבחינה גופנית, ו... ו... וואו, יש המון דברים. בו נפריד את הדברים לשניים: איך מטפלים בדלקת עכשיו ונפטרים מהכאב, ואיך אתה חוזר לרכיבה בהמשך. הכדורים שקיבלת עכשיו יש בהם רק להעביר את תסמיני הדלקת. נקודה. הכדורים אמורים ל"העלים" את החום, את הכאב, את ההגבלה בתנועה, את הרגישות למגע, ואת התיסכול. אבל התרופות לא ירפאו את הליקוי שבגללו הדלקת התחילה בכל מקרה. אותו הדבר לגבי זריקות קורטוזין (סטרואיד חזק ביותר), קומפרסים ומשחות. כל המודולציות האלו מעבירות את תופעות הדלקת בלבד. הן לא ימנעו את חזרת התופעות והדלקת ברגע שתחזור לרכב. גם אתה וגם אני יודעים שלרדת מהאופניים לתמ-יד זה לא הגיוני, נכון?! אז צריך למצוא עבורך את הדרך שבה תחלים כמה שיותר מהר, תתחזק ותחזק את כל מה שמשרת אותך ברכיבה, ועל הדרך תבחן גם הרגלי תזונה ביחס לעצימות הפעילות הגופנית שלך ונפח הרכיבה השבועי. במידה ויש עבורך אבחנה מדוייקת ולא רק כללית ב"ירך", האורטופד יוכל להמליץ לך איך להמשיך. הטיפול הקלאסי (או שמרני) כולל פיזיותרפיה (שמגיעה לך חינם ע"ח הקופה) כדי לחזק ולהגמיש את הרקמות שנפגעו במהלך הפציעה (אם זה כתוצאה מאימון-יתר, חוסר איזון שרירי או כל פתולוגיה אחרת), הידרותרפיה, אולי קצת עבודה במכון כושר, ספינינג בעצמיות נמוכה לפני חזרה לכשירות ועוד.... הערה אולי קטנונית אבל אפשר ללמוד ממנה הרבה: יש מצב מסויים שהעיסוי רק הרע עם הפציעה וגירה את התהליך הדלקתי. זוהי רק השערה לשם הדיון ולא קביעה (פוליטיקלי קורקט) אתה מבין, דלקת היא הדרך הטבעית של הגוף לרפא את עצמו. הכאב שאתה חש בכל תנועה נובע כתוצאה מהצטברות נוזלים מקומית אשר לוחצת על קצות העצבים - מה שהמוח מתרגם ככאב. הנוזלים זה בעיקר דם וחומרי פסולת כתוצאה ממלאכת ה"שיפוצים" שנערכת ברקמות שלך בעוד אנו מדברים. כדי לעודד את קצב הבנייה אך להמעיט בתופעות הלוואי כמו חום ונפיחות, אנו רוצים למזער את זרימת הנזולים לאיזור. גם פחות "צפוף" שם, יש זרימה טובה יותר וניקוז יעיל, ומלכאת הבנייה מואצת. גם אתה לו היית קבלן לא היית רוצה בלגן באתר הבנייה שלך... לדוגמא, בטח שמעת בעבר שאומרים "נפוח לך או כואב לך - שים קרח". וזה די נכון. כדי למזער את הנפיחות משתמשים בקרח שהוא, כידוע די קר, ולכן במגע - גם לא ישיר - עם שטח הפנים של העור, האפקט מצר את כלי הדם ובכך מפחית את נפח זרימתו. עיסוי, לעומת זאת, מחמם אחו-שילינג את כלי הדם ומרחיב אותם..יותר נוזלים זורמים לאתר, יותר נפח, יותר לחץ יותר כאב והרבה פחות החלמה.. קחצר, מדובר על פציעה בת 6 שבועות. זמן נצח כשמדובר ברוכב אופניים צירפתי תמונה - תן נ.צ למקור הפציעה וגם היכן הכי כואב צא לדרך ויפה שעה אחת קודם תרגיש טוב, חנן

מיקום מדוייק יותר

חנן תודה אני משתדל לפרט יותר התחלתי לסבול מהכאבים כשבועים לפני שראיתי אורטופד עד שהגעתי לאורטופד עברתי כ 3 פעמים עיסוי. ע"פ מה שהסברת לי כנראה שזה החמיר את הדלקת בבדיקת האולטרסאונד שביצעתי בתאריך 9.8.07 נמצא: ציטוט שריר המסטרינג הדגמה תקינה ללא קרע או קולקציה נוזלית גיד ההמסטרינג הדגמה תקינה,מעל הודגם פס נוזל קרוב לוודאי תהליך דלקתי. חשוב לציין כי תוצאות הבדיקה הגיעו רק שבוע אחרי בגלל שלא היה רופא לפענך את הבדיקה שביצעה טכנאית ולא רופא (מכון מור אשדוד) לאורטופד הגעתי שוב אחרי שבוע בגלל היעילות ולחץ התורים של קופת החולים לכן כשראה אותי אורטופד ורשם לי ארקוקסיה ל 7 ימים והמליץ לי לנוח היה רק שבוע לאחר הבדיקה שציינתי מסת הכאבים החזקים החלה כאשר סיימתי את כדורי הארקוקסיה (120 מ"ג ל 7 ימים) שרשם לי האורטופד שלמזלי הרע יצא לחופשה עד לתאריך 19.9.07 לכן לחצתי לראות אורטפד נוסף . האורטופד הנוסף שלח אותי לצילום עגן שיצא כמובן תקין רשם שאני בטיפול אצל אוטופד אחר בשל כאבים בירך ומסרתי לידו את בדיקת תוצאות האולטראסאונד שעברתי ממצאיו: רגישות באספקט אחורי בירך ימין על פני hamstring בדיקה us סימני טנדיניטיס hamstring תוצאות הדמייה במפ. tenonitis אפיון hamstring lt הפנייה לרנטגן אגן ופרקי יריכים/ פרק הי לסיכום : טיפול ב nsaids משככי כאבים במידת הצורך ארקוקסיה 90 מ"ג 20 טבליות אלגוליזן ואקמול והמלצה לראות שוב אורטופד בעוד כ 3 שבועות אז מה חנן מדבריך אני מבין שהגוף מטפל בזה כמו שהוא אמור לטפל בזה ובקצב הנכון אני רק צריך להמתין לסוף התהליך יכול להיות שזה נגרם כתוצאה מחימום לא נכון לפני הפעילות ? אם תוך 3 שבועות נוספים של מנוחה הכאב חולף איך לחזור לפעילות ? אני רוכב בעיקר בשטח טיפול פיזוטרפי אכן ניתן חינם מקופות החולים אבל מברור טלפוני התור הכי קרוב הוא באוקטובר. האם יש אלטרנתיבה אחרת חנן שוב תודה נתת לי המון אופטימיות

ננו9

New member
אז למה לא אמרת שזה בירך האחורית??

אני לתומי חשבתי שמדובר על הירך בחלקה הקדמי, אבל אבחנת האולטראסאונד בדקה את ההמסטרינג. במחינתך אין זה משנה איפה הפציעה - הטיפול הוא אותו טיפול. האבחנה אומרת שיש לך תוןפעה דלקתית באחד מהגידים של קבוצת השרירים (3 במספר) הקרויה המסטרינג. יותר תוכל לקרוא כאן עצתי לך בינתיים היא דווקא כן לתרגל את הרגל אבל בצורה מאוד בסיסית שכוללת כפיפה ופשיטה לאחור, להניע לכל הכיוונים והטווחים שיש לך בהם תנועה. הייתי נותן לך רעיונות לתרגילים אבל זה כמו ללמד שחייה בהתכתבות
אי אפשר להסביר איך לבצע תרגיל בצורה נכונה דרך האינטרנט. בכל מקרה תהיה רגוע ותן לגוף לטפל בעצמו. אחרי פעילות או אם כואב שים קרח למשך 10 דקות על המקום. פיזיותרפיה באוקטובר זה כבר משהו. אלטרנטיבות לא חסר אך הן יותר יקרות - מה לעשות, ככה זה בעולם הקפיטלסטי הקר והמנוכר
חחח. יהיה בסדר - תהיה רגוע אבל תתחיל לתרגל כבר מעכשיו. תרגיש טוב חנן

חנן תודה רבה

אני עדיין סובל מכאבים אך הם פחתו בעוצמתם. אני מבין שהשיפור ייעשה עם חלוף הכאב דרך פיזיוטרפיה. התורים בקופת חולים ארוכים אך יתכן שאשקול אפשרות פרטית דרך ביטוחים רפואיים. תודה על כל האינפורמציה שמסרת לי שהייתה הרבה יותר מפורטת ממה שמסרו לי הרופאים.

למעלה