התאמת קסטה לגלגל לטריינר

• פותח הנושא izb
  • פורסם בתאריך

izb

New member
התאמת קסטה לגלגל לטריינר

שאלה: אפשר להשתמש בקסטה 9 הילוכים על גלגל לטריינר אם באופניים שלי מערכת 10 הילוכים של שימאנו 105? אני כן מעביר הילוכים מדי פעם על הטריינר... תודה

natyh

New member
יש לשימנו תאימות

ברוחבי קסיטות. ופסיעת מעבירים בין מספר דרגות של קסיטות , צריך פשוט לבדוק באתר שימנו .
בדקתי תאימות כזו לגבי אופני הרים יש תאימות
בין 8 9 10 בדאור איקס טי לא בדקתי לגבי כביש
אך בזמנו כאשר רכשתי מאלון בסינגל טרק בבית אורן בחיפה את הדה רוסא והתקשתי בטיפוס אלון
החליף לי לקסיטת הרים בשל התאימות ,עובד יופי עד היום ,ולכן אני מעריך כי כן קיימת תאימות כזו
ב 105 , לי בדה רוסא מורכבת מערכת 105 .
מאד פשוט להרכיב ולבדוק מעריך שיהיה בסדר
אם לא מקסימום רוכשים קסטת סאן רייס סינית
אפשר לרכוש גם קסיטת הרים למיטב ידיעתי שווה בדיקה עם מכונאי של 10 הילוכים ולהרכיב.
אך מעריך שאין בכך צורך.

quant1

New member
ואז באיזו שרשרת הוא צריך להשתמש? לא הייתי מסתכן

קסטה של 9 הילוכים ושרשרת של 10?
שרשרת של 9 וקראנק של 10? אפשר לגרום לזה לעבוד, אבל אני לא הייתי מסתכן בשחיקה של מהירה של חלקים. עדיף לו לדעתי לארגן לעצמו גלגל עם קסטה של 10 הילוכים וזהו.

natyh

New member
נכון

לדעתי שרשרת 10 בכל מקרה ,אך ללא ספק עם מחירי הקסיטות היום מסין , חבל על המאמץ בכלל
הפיתרון הנכון הוא רכישת קסיטת 10 .
אך ברמת השאלה התיאורטית האם קיימת אפשרות
התשובה למיטב הבנתי כן .
כדאי ...?
על כך לא נשאלנו ...אני אגב מתכנן לבנות על אופני הרים מערכת 24 הילוכים גלגל חשמלי עם מערכת 27 , וכאן כבר קריעת ים סוף על השינוי הקטן הזה החלפת מעבירים שיפטרים כבלים הרכבה...
ואל תשאל...
בינתיים תיכנון קיים הביצוע כנראה ישאר במגרה ...
זול ויעיל יותר לבנות אופני הרים 22 הילוכים 2 כפול 11 עם מנוע ציר מרכזי,מהתחלה .
אך גם בתהליך היחסית פשוט הזה אפשר להתברבר יופי ...
כמובן שאפשר לקנות הכל מהמוכן אך מה עם הכיף
ללמוד את התהליך מהיסודות...?

natyh

New member
אגב בדקתי אך שכחתי להוסיף ..

רוב הקראנקים תואמים 8 9 10 , כמובן שצריך לבדוק
את ה 105 ספציפית , יש כאן מחקר קטן שצריך לבצע...

natyh

New member
אגב איש יקר ,כתוספת מבורכת לפורום

אולי תוכל להשכיל אותנו בשימוש בידע במזג האויר
שלך ולתאר לנו את המצב מערכות מזג האויר אתמול בזמן המירוץ בוולטה סן חואן בקטע נגד השעון באולום .קישור למירוץ פרופילים מסלולים וכולי
הנה
https://www.vueltaasanjuan.org/recorrido-2020

quant1

New member
לא מכיר את האזור, אבל כנראה חזית קרה פעילה, זה קורה שם בקיץ

אני לא מכיר את מזג האוויר של האזור הזה, אבל בעקרון יש שם אקלים סובטרופי וסאן חואן נמצאת עמוק בתוך היבשה, מה שאומר שרוב הזמן בקיץ הם סובלים מאוויר מתמוכך, וחם ויבש.
מעל האוקינוסים יש בקיץ לחץ גבוה, בגלל הסירקולציה (תא הדלי), אבל כשיש חדירה מדרום של לחץ נמוך ברום אל תוך היבשה, אז יכולה להווצר שם אי יציבות, שהיא כנראה יכולה להיות חריפה במיוחד לאורך המדרונות של הרי האנדים, וזה גם כנראה מה שקרה בסאן חואן.
חזית קרה, גרדיאנט לחצים גדול, ואי יציבות גדולה שיכולה להביא איתה רוחות ומשבי רוח חזקים לזמן קצר, ואם יש מספיק לחות באוויר אז גם ברקים וגשם.
בתמונות אתה יכול לראות את הלחץ הנמוך ואת הקור שחדר מדרום מערב והגיע עד לאנדים.

natyh

New member
מעולה תודה עכשיו.הכל ברור.

אי אפשר לדרוש ממארגני סן חואן שיהיו טובים יותר מהג'ירו ...
באותו עניין יום אחרי הג'ירו במצפה רמון ממש מול מעלה עצמאות ליד מלון בראשית ,תפס אותי יופי של גשם ,שיטפון...זה לא היה למרות שרשות שמורות הטבע הזדרזו לסגור את כל הגנים הלאומיים ...
בלילה לפני באכסנית נוער מצפה שני אמריקאים
חובבי רדיו שתיכננו לטפס שאלו מה צפוי...
די חששו כנראה ,בצדק .
בדקתי ראיתי שיהיה רטוב אך שיטפון לא יגיע.
אכן מאד דומה לנגב שלנו אך מעט יותר לח .
וכמו בנגב לפעמים גם שם יש שטפונות ושלג .
תודה רבה בטוח כשיתחמם תרתי משמע גם כאן
וגם במירוצים נוכל להיעזר בך לניתוח הצפי במירוצים
רציניים קצת יותר כמובן החל מוולטה קטלוניה ואילך.

quant1

New member
לכל אזור יש את המז"א יחודי שלו, בגלל צורת היבשה והטופוגרפיה

אצלנו בקיץ יש אקלים סובטרופי יבש, בגלל רמת טיבט ומסת היבשה הגדולה של מערב אסיה וצפון אפריקה אנחנו נמצאים תחת הרמה הסובטרופית ולכן יבש בנגב בקיץ.

בסאן חואן הקיץ (עכשיו) היא העונה הגשומה, לא יורד שם הרבה גשם, אבל כשהוא מגיע, זה נפוץ שהוא מגיע עם ברקים רעמים וזיקוקים - פרט לטופוגרפיה הלא רגילה ולסינופטיקה, יש גם את קרינת השמש החזקה בקיץ שתורמת ליצירת זרמי אוויר אנכיים חזקים.

natyh

New member
תודה

אעבור על מזג האויר שם ,לאחרונה עברתי שם
במרץ 94 למיטב זכרוני היה אז מאד יבש .

למעלה