מה הנוהל כשרכב נכנס בי מאחור בעוצמה?

MAPPAL

New member
מה הנוהל כשרכב נכנס בי מאחור בעוצמה?

שלום לכולם. אשמח לקבל הנחיות ומידע מבעלי-הניסיון (לא בהכרח שלהם ח"ו) - בשבת שעברה רכבתי לבדי בכביש 4,ובהגיעי לצומת בית-ליד, מצפון לדרום, ביקשתי באיטיות ובצורה מושכלת להשתלב מהשול הימני לנתיב הימני ביותר הממשיך דרומה. המתנתי כמובן, שהרמזור יהיה אדום, וידאתי שהכל פנוי, אותתתי בשמאלי, ואו-אז כשהשלמתי את המעבר, בהדרגה, פגע בי רכב בעוצמה רבה ועפתי 4 מטר בסלטה על האספלט כשאני על גבי. הנהגת יצאה, והחלה (אתם קוראים היטב) לצעוק עליי שאקום כבר, ולמרבה המזל שוטרים שהיו ברכב משטרתי בצומת נזעקו והגנו עליי, הזמינו אמבולנס ופוניתי למאיר. כנראה שבר באגן וכוויות דרגה 2 בירך. מישהו מהחברים יודע מה הנוהל המיוחד כאן, תלונה כבר הגשתי במשטרה - גם מבחינת שיפוי לגוף, ולאופניים, לחליפת הרכיבה (שלמעשה הגנה עליי בגופה..) ולאביזרים- כולל הפולאר- שניזוקו בסכום משמעותי - במשטרה לא מסרו לי את פרטיה עדיין. תודה.

ItsikH

Member
אמנם מעורר צורך עז לרמוס את הנהגת הזו אבל
עוכר דין שזה תחום התמחותו.

MAPPAL

New member
אבל יש תמיד תיקון-לעולם!

שלום רב,

הגעתי אליכם ביום חמישי האחרון (24/5/18) עם אופני-הכביש שלי, לאחר תאונה לא פשוטה שאירעה לי לפני כ-10 ימים.

נהגת נכנסה בי בעוצמה מאחור, כשרכבתי לפי כל כללי-הזהירות במהלך רכיבת-השבת בכביש 4, לפני צומת באור באדום.
עפתי קדימה 6 מ' על הכביש ונחבטתי לאחר סלטה על האספלט – באגן, ובראשי שהוטח אל הכביש(חבשתי קסדה כמובן).
לאחר הפגיעה יצאה הנהגת נעמדה מולי והחלה לצעוק עליי בגסות שאקום מיד. לא יכולתי לזוז, ושוטרים שנזעקו הגנו עליי.
פוניתי באמבולנס למיון, צילומים רבים, ולבסוף -שבר באגן וכוויות דרגה 2 בירך שהחמירו והזדהמו.

אחר כל הדברים האלה הגעתי אליכם, כדי לברר האם ניתן להחיות את הפולאר שרכשתי אצלכם-"מהדורת טור-דה-פראנס".

אין מילים לתאר את היחס האנושי, החם, העוטף והאמפתי לו זכיתי- מאולה האנושית והמקסימה, ומארתור הטוב והמקצוען.
לאחר חוויה כה מזעזעת וברוטאלית בכבישי ארצנו מול נהגת אלימה ואכזרית (כך!), הגיע התיקון, ברמה האנושית הבסיסית והתיקון (תרתי-משמע) היה בדיוק אצלכם – כאשר אולה וארתור הצליחו להשיב בהתנהגותם המופלאה את האמון באדם.
בעקבות פנייתה האישית של אולה, העניק לי מנהל-השירות את החלק היקר בתצוגת-השעון שנותץ בתאונה – ללא כל עלות.

אני סבור ומאמין, שאנשים טובים – לא מוצאים רק ב"אמצע הדרך".
נוכחתי לדעת וחשתי, שהם נמצאים - אצלכם באגנטק, רמת-החייל.

בתודה רבה ובהערכה,
ומעומק-הלב! (אשר ימשיך להיות מנוטר ע"י הפולאר..)

urias1

New member
קודם כל בריאות

מנסיון כואב
חובה
א - לקחת את כל פרטי הרכב והנהגת הפוגעת
ב - לצלם כמה שיותר את הפגיעות בך ובאופניים
ג- לקבל את כל המסמכים הרפאויים מה ב"ח
ד - לגשת למשטרה ולהגיש תלונה

אני התקשרתי גם לעורך דין שתבע בשמי את חברת הביטוח של הפוגע
על פגיעות הגוף
על פגיעות הרכוש צריך להשיג קבלות קניה וגם לתבוע

בהצלחה

nachshon4

New member
מנסיון כואב 2

נזקי גוף - זו תביעה של ביטוח החובה. יש משרדי עו"ד דין שמתמחים בכך, פנה לאחד מהם. אם אתה צריך מישהו ספיציפי אני יכול לתת לך (אל תצפה ליותר מדי). אסוף את כל התיעוד הרפואי בהקשר.
בעניין הנזקים לאופניים, ציוד ביגוד - אני תבעתי את הביטוח המקיף של הנהג שפגע בי. עשיתי את זה בעזרת סוכן הביטוח שלי, שבהתחלה היה ספקן לגבי התוצאות, כי זה היה תהליך שהוא לא עשה מעולם לפני כן, לא סטנדרטי. בסופו של דבר קיבלתי שיפוי ראוי ביותר.

MAPPAL

New member
תודה רבה למשיבים!

קראתי בעיון את התשובות המפורטות, ותודה רבה לשיתוף מנסיונכם (לכולנו הבנתי כואב,בעיקר בשל הקטיעה האגרסיבית של רכיבות-הבדד!) ולא פחות על האמפתיה.

natyh

New member
מה שעולה מהסיפור

ולדעתי לא ידוע או שוכחים ,הוא כי הנהג הישראלי עם ההגעה התקרבות לרמזור אדום מוריד עיניים מהכביש,ומתחיל להתעסק בפלאפון .
לך כבר לא יעזור אך אני בפניות שמאלה תמיד הלכתי ימינה ועברתי דרך מעבר חציה .
במכר שעמד ברמזור אדום פגעה מאחור משאית וכבר יותר משנתיים שעוד לא התאושש מזה.
הסיבה הנהג שוחח בפלאפון .
ההמלצה שלי לפני שמתקרבים לצומת לזכור כי בצמתים הסכנה עולה ולחפש תמיד קשר עיין עם הנהגים מאחור או ללכת למעבר החציה.
החלמה מהירה .

MAPPAL

New member
ותודה לך על התמיכה והתובנות

אין ספק, שהדברים שציינת - בעיתוי הנוכחי, כשהאירוע ותוצאותיו החמורות עדיין כואבים בעיקר פיסית, לרבות הכויות דרגה 2, יש בהם כדי להקל ולעודד.
ובעיקר מעודדים אותי לערוך חשבון-נפש כהצעתך. אף אני סבור, שהנהגת הפוגעת אך ביקשה ליצור עמי קשר-עין ישיר, ולכן היא יצאה מרכבה ובעודי מוטל על הכביש ללא תנועה, החלה לצעוק עליי, שאקום כבר. לא מן הנמנע, שכוונתה הייתה פשוט שאגש למעבר-החצייה להולכי-הרגל המצוי בצומת, ואשתמש בו בתבונה, כמצופה מכל רוכב-כביש מנוסה הגומא על אופניו מאות ק"מ ברכיבה זורמת (בעת הפגיעה האגרסיבית הורה הפולאר: 170 ק"מ, שנגמאו באותה רכיבת-שבת) - רק בכבישים מותרים לרכיבה ומשולטים בהתאם. יחד עם זאת, אקח את המלצתך לתשומת-לבי (לבי, הנו בין האברים הבודדים, שלא ספגו מכה ישירה ממכונית שועטת, שנכנסה לצומת ללא האטה/בלימה), ואנסה ליישמה להבא גם בנהיגת רכבי: בהגיעי לצומת, אנסה ככל שיתיר לי כוחי, לצאת מהרכב ולעבור בדחיפה קלה במעבר-חצייה; מודע להרגלי הנהג הישראלי, הקשוב והזמין דווקא להולכי-הרגל והמחפשם (בסיבוב?!).

natyh

New member
המטרה לא לפגוע בך.

איתך הסליחה אם נעלבת.
המטרה להתריע כנגד ההפקרות השולטת בכבישים.
דוקא אתה לאחר שנפגעת אמור להבין כי ההנחה כי הנהגים בארץ שמים לב לנעשה סביבם באזורים בהם הם אמורים להאיט , כפי שהיו אמורים לעשות אינה נכונה.
אפשר להראות עוד חמישה שישה מקרים לפחות בהם רוכבי אופניים קיפחו את חייהם באזורים עירוניים כאלו שבהם נהגים היו אמורים לשים יותר לב לכביש ובפועל קרה ההיפך.

elkanakohn

New member
קודם כל בריאות

(כל הנאמר למטה- מנסיוני העגום ומפגשי הלא נעימים עם כבישים ומכוניות)
אחרי הבריאות- עדויות.
אני מניח שמכיוון שהיו שוטרים והזמינו אמבולנס, זה נרשם כקריאה של תאונת דרכים עם נפגעים, ולכן היה אמור להגיע בוחן תנועה לאתר התאונה. תנסה לבדוק במשטרה. הוא אמור לרכז את כל התיק, כולל פרטי הנהגת.
ככל הנראה יהיה לה משפט (כנראה בעודה שנה- שנה וחצי) ואתה תוזמן להעיד. גם בוחן התנועה אמור לגבות ממך עדות.
דבר חשוב, תנסה להשיג מהתיק המשטרתי (או למצוא בעצמך) עדים אחרים שהיו בשטח או אם יש מצלמות אבטחה שמכסות את האזור. אלו עדויות חשובות שיסיעו לך בתביעה.
&nbsp
חשוב להגיע מוקדם ככל האפשר לעדים ולקבל מהם תיעוד מוקלט או כתוב. לצרוך העניין, בבית המשפט אפשר יהיה להציג להם את העדות שלהם ולשאול אותם "האם זה נכון" ואז לא מסתבכים עם בעיות זכרון. ככל הנראה, מכיוון שמדובר על משפט תעבורה פשוט יחסית לא ישקיעו בו יותר מדי והתובע ינסה להגיע עם העו"ד על הודאה ועונש מוסכם לפני פתיחת המשפט כדי לחסוך לכולם זמן. לך זה יכול לעזור מאוד כי זה נותן לך מנוף חזק על חברת הביטוח. כמו ההבדל בין דין פלילי לתביעה אזרחית.
&nbsp
חברת הביטוח של הנהגת תנסה לגלגל עליך את האחריות ככל שיתאפשר לה- "אשם תורם" של ההתנהגות שלך לגרימת התאונה- ולכן ככל שיהיו לך יותר הוכחות ועדויות כך חברת הביטוח תנסה פחות להתעסק ותנסה להגיע לפשרה.
&nbsp

אילון22

New member
מאחל לך בריאות שלמה. אבל חשוב להסיק מסקנות...

MAAPAL הפצעים עדיין כואבים, אבל העיקר שאתה איתנו!.
בכל זאת כמה תובנות:
1. זו תאונת דרכים שלכאורה על הנהגת הפוגעת מוטלת כל האשמה. תוציא ממנה את המיץ ותדאג שפסק הדין ייתפרסם בציבור.
2. כביש 4 היה ועדיין הינו כביש מסוכן לרכיבה. הכביש הזה ידע תאונות אופניים מהקשות ביותר.
3. התנהגות בצומת- אני נעמד לפני הרכב הראשון ברמזור, מביט לנהג בלבן בעיניים ומנפנף ביד בצורה ידידותית ("אנא, תן לי לצאת ראשון"). עם היציאה שובר מייד ימינה לשול!
4. ניראות, ניראות, ניראות!!! ווסט צהוב, נצנץ אחורי חזק גם ביום (ממליץ מאד על Moon-Nebula).

למעלה