בחירת אופניים חדשים - בקשה לעזרה

דמיטרי

New member
בחירת אופניים חדשים - בקשה לעזרה

שלום רוכבים יקרים!

עד כה רכבתי רק בשטח, אבל החלטתי להתנסות גם ברכיבת כביש במסגרת ארוע ה-GFNY, אליו נרשמתי. התקציב שלי מוגבל, ובכלל אינני בטוח שארצה להמשיך מעבר לארוע זה, בשלב זה. בחנות הציעו לי אופני יד שנייה שלקחתי להתנסות, ונהנתי מאוד לרכב עליהם, אז כנראה שיש התאמה הן במידה והן בצורת הרכיבה. השאלה היא האם כדאי לי לקחת אותם (או שאולי עדיף בשלב זה פשוט לשכור אופניים לחודשיים שלקראת הארוע - האם קיימת אופצייה כזאת?)

האופניים הם Giant TCR Advanced T-Mobile )לפחות נראה לי שזה ה-Advanced לפי הצבעים), עם קראנק 105, בלמים וקסטה Dura Ace, גלגלי Shimano R500 (שזה לא הסטנדרט בדגם הזה אם הבנתי נכון) וצמיגים אחד של מישלין והשני Schwalbe Marathon. עמוד הכיסא הוא של קנונדייל והכיסא עצמו - Botrager Inform. פדלים פשוטים שכנראה שמו בחנות, ויהיה צורך להחליפם. השלדה נראית שלמה חוץ מקצת למינציה באיזור הציר המרכזי.

האם כדאי בכלל להסתכל בכיוון של האופניים האלה, ואם כן, מהו מחיר הוגן עבורם? תודה מראש על כל תגובה או עצה!

ItsikH

Member
לשכור לתקופה כזו לא מעשי. לשאלותייך קשה
לתת מענה, אבל שיקול מכריע מבחינתי הוא יחסי ההעברה - מידות הקראנק והקסטה, בכ'א הן מס' הגלגל'שים והן מידותיהם

דמיטרי

New member
לפחות לפי המידע שמצאתי באינטרנט,

מדובר בקסטה של 12-25, וצ'יינסט 53/39. אם זה אכן המצב, האם שווה להשקיע בקסטה של 11-32? אם אני מבין נכון, זה עלול להיות כרוך בהחלפת הדריילר ואולי גם שרשרת. ואם כבר, אולי גם להשקיע ב-50/34?

ItsikH

Member
53x39 / 11x25 big no no
זו קונפיגורציה מומלצת אם אתה מתחרה בעלית ומעלה. הקונפיגורציה המועדפת עליי היא
50x34 / 11x28
טווח יחסים רחב ונוח

דמיטרי

New member
תודה רבה איציק,

אם כך, האם ישנם אופניים חדשים ברמת כניסה פחות או יותר שכבר באים עם יחסי העברה שעליהם אתה ממליץ? אם כן, אולי ההפרש במחירים בין קנייה של חדשים וקנייה ושדרוג של יד שנייה הוא לא כזה גדול בפי שחשבתי...

ItsikH

Member
אמת. אלו ניתוחים כואבים, בשעה שבזוג חדש
זה כבר די סטנדרטי. את האופניים שלי קניתי חדשים ב4000 שקל לפני פחות משנתיים עם הקונפיגורציה הזו

דמיטרי

New member
אחרי בדיקה מעמיקה,

מדובר ב-50/34 מקדימה ו-12-27 מאחורה, אז כנראה שיחסי ההעברה הם סבירים אחרי הכל. נכון?

ומה בעניין הבלמים? כאן זה בלמי V פשוטים, ונראה שעכשיו מקובל יותר לשים בלמי דיסק גם על אופני כביש. האם זה נכון, והאם כדאי להתייחס לזה?

ItsikH

Member
לא יודע לענות על זה
לדיסק יש גם חסרונות. יחס העברה מספק בהחלט

אילון22

New member
תקרא את הסיפור על הדייג ודג הזהב...

ביקשת אופניים בסיסיות והגעת לבלמי דיסק?
תכין בוחטה קטנה (15-20K) ותקנה אופניים מעודכנות לימינו אלה (דורה-אייס, שלדת קרבון, קסטה 11-32). אם ישאר לך עודף תוסיף בלמי דיסק...

דמיטרי

New member
בינתיים נשארתי עם השוקת השבורה

המוכר ביקש יותר ממה שהייתי מוכן להוציא, אז אמשיך לחפש הזדמנויות אחרות. הבנתי לגבי הבלמים: נראה שבשונה מעולם אופניי השטח, ברכיבת כביש הם עוד לא הפכו לסטנדרט.

אילון22

New member
תתפשר. מה שבאמת חשוב ברכיבה זה הרגליים, לא מה שבינהן

ItsikH

Member
אין סיבה
להוציא יותר מ5k כהתחלה, והדגש הוא על יחסי העברה והתאמה, שני מדדים שלא קשורים למחיר האופניים

למעלה