סקר כבישי והתאמתם לרכיבה

אילון22

New member
סקר כבישי והתאמתם לרכיבה

מצורפת טבלה שהועברה לנתיבי ישראל
אשמח לשמוע השגות/הערות/הצעות/תוספות
כאן בפורום או למייל האישי [email protected]

זכיר

New member
כביש 25

צומת גילת - באר שבע, רוב הדרך שול רחב אבל,
ביום שישי האחרון, מלא חצץ לכל אורכו ולכל רוחבו, גבולי מבחינת התאמה לרכיבה עם אופני כביש.
&nbsp
תודה על המאמץ

ecoride1

New member
כביש 70 יגור-סומך

בגלל העבודות לחיבור לכביש 6\ הכביש מסוכן ביותר לרכיבה. בחלק לא מבוטל אין שוליים כלל ועומס כלי הרכב גבוה מאוד ברוב שעות היום.

nachshon4

New member
כביש 4

לדעתי לא נכון להסתכל על הקטע מרעננה לצומת פרדיס כיחידה אחת. לא מכיר קטעים אחרים, אבל אני רוכב הרבה פעמים בקטע שמבנימינה לפארדיס. לדעתי לא דומה באופיו לקטעים אחרים בכביש 4.
הערות לגבי הקטע:
השול רכב מספיק.
תחושת בטחון טובה.
בכמה קטעים יש חריצים עמוקים בשול, שאם מישהו לא ישים לב הגלגל שלו יכנס ויתפס בהם.
הרבה פעמים הקטע מלוכך מאד בעיקר באבנים קטנות (טרקטורים), מדי פעם רגבי אדמה, שברי זכוכית, חתיכות עץ, או סתם שאריות שאנשים זורקים לצידי כבישים. במצב אידאלי פעם בשבועיים צריך לעבור שם מטאטא כדי שיהיה מצוין לרכיבה.

יש קטע נוסף על כביש 4 משום מה אינו ברשימה - מפרדיס לחיפה. הקטע הזה מאופין כמו הקטע לעיל, בד"כ כלל קצת יותר 'נקי' אם אפשר לקרוא לזה כך. גם שם - מטאטא פעם בשבועיים/חודש.

אילון22

New member
אתה מוזמן להוסיף את המידע הזה לטבלה ולשלוח לי. לגבי ניקיון

צריך להודיע ל כוכבית 2120 או לפנות ישירות למנהל מרחב צפון
מיכאל רסקין
[email protected]

ItsikH

Member
מפוריידיס עד בית אורן
כביש 4 סביר לחלוטין, שול נוח אם כי רוחבו ומצבו לא אחיד, תנועה דלילה ואיטית בד'כ, וגם אחרי בית אורן עד טירת כרמל, קטע סואן יותר אך עדיין לא כשאר כביש 4

lasik

New member
בכביש קולה עד מחסום בית אריה סכנת אופנועים

יעקב 471

New member
סכנת נפשות אמיתית

כביש 4 לכיוון דרום קצת לפני הכניסה לבני ציון , נראה לי בערך ב -ק"מ 133 .
על השוליים יש ערימת אספלט (חצץ שחור דק ) בגובה כזה שאם אתה נכנס לתוכו האופניים מחליקים ללא יכולת שליטה . עברתי שם היום אחה"צ ונמרחתי על השול לכיוון התנועה עם הראש על הכביש ממש , כנראה שמישהו שם למעלה החליט שיש לי עוד קצת זמן . נגמר עם שריטות וחבלות , אבל זה בקטנה .
תיזהרו חברים , זו עלולה להיות מלכודת מוות
.

אילון22

New member
כביש 4 באזור הזה- שומר נפשו יירחק

לא מומלץ לרכיבה עד שלא יבצעו שם פס הרעדה ויתקנו את השוליים

יעקב 471

New member
לא נתקלתי בפסי הרעדה בכלל בכביש 4.

לפחות באותם חלקים של הכביש שאני רוכב בו.
בנוסף, לא רואה שום תועלת בפסי הרעדה ואני רואה מכוניות ומשאיות שנוסעות על הפסים , נראה שזה לא מפריע להם במיוחד.

ItsikH

Member
יש בין פוריידיס לחדרה
או לפחות היו.
יש להם גם ערך התרעתי, הרעש בזמן הסטיה מתריע לרוכב

יעקב 471

New member
ראיתי על כביש 2 דרום בקטע שאחרי ווינגייט

יש שם מסלול שמיועד לאוטובוסים ופסי ההרעדה שמפרידים בין נתיבי התחבורה הציבורית לבין השאר , שם הם בנויים בצורה שונה ולפעמים כשאני רוכב שם בשבת ממש שומעים כשרכב עולה על פסי ההרעדה האלו , הם בנויים נהדר , בצורה שונה מהשאר שבנויים בשוליים , הרבה יותר אפקטיבים ואותם שומעים טוב , גם הנהגים נמנעים מהם. פסי ההרעדה הרגילים לא מזיזים במיוחד לנהגי רכב פרטי ומשאיות לא מרגישות אותם

אילון22

New member
פס הרעדה מקורצף בתקן חדש- בכביש 38 המחודש

את התמונות הללו העברנו לנתיבי ישראל
אנו דורשים מנת"י חריצה על הקוו הצהוב או לידו- בכבישים מרובי תנועה
כביש 2 וכביש 4 מסוכנים לרכיבה במרבית הקטעים

למעלה