עמילות מכס

bikenfun

New member
עמילות מכס

מחפש מישהו שעבר את תהליך שיחרור כסדת אופניים מהמכס. מסתבר שישנו תהליך חדש שדורש אישור מכון התקנים אך רק לאחר ביצוע תהליך השיחרור ע"י עמיל מכס. האם מישהו כבר התנסה בעניין? מכירים עמיל מכס שעוסק בכך? תודה. רוני 052-8839389

quant1

New member
חדש ממתי,עפ"י איזה חוק? רק לפני חודש הגיעה אלי קסדה בלי בעיה

הזמנתי מחו"ל קסדת אופניים חדשה לפני חודש, והיא הגיעה בדואר ללא שום עיכוב.
אני לא מומחה ולא מבין בחוקים בנושא. לפני שקניתי עשיתי חיפוש קטן של מידע באינטרנט, וממה שהבנתי מהמידע שמצאתי, עפ"י צו יבוא חופשי, תשע"ד - 2014, קסדות אופניים ביבוא אישי פטורות מצורך באישור מכון התקנים. כלומר, לא היה צריך לעכב את הקסדה שלך במכס.

אני מצרף 2 תמונות מתוך דיון שנערך ב 2015 באתר גרופי בנושא.

bikenfun

New member
זה לא מעודכן ...

מאז היו כנראה כמה שינויים ולפני מספר חודשים יצאה לה התקנה המצורפת ... גם אני יבאתי כסדות ותמיד הגיעו לי ללא בעיות. מלפני מספר חודשים הכל השתנה. ראה הקובץ המצורף

nachshon4

New member
איזה מין דבר מטורף ואבסורדי

נניח שיש תקן לגריל גז שאני מביא מחו"ל. יש בזה הגיון, זה משהו שאם משתמשים בו והוא לא בטיחותי - זה מסוכן.
אבל קסדה, גם אם אין לה תקן, הרי עצם חבישתה אינו מסוכן, אלא רכיבת האופניים כשהיא על ראשך. אבל הרי רוב האנשים שאני רואה רוכבים בלי קסדה בכלל, ועל זה אף אחד לא מעניש ולא מנסה לאכוף את החוק.
לדעתי זו עוד מסחטת כסף ותו לו. אני מניח שתשלם על זה שמכון התקנים יאשר לך את הקסדה.

quant1

New member
זו בעיה כי כמות הדגמים שנמכרים בארץ הוא קטן

רציתי לקנות קסדה בארץ. היה חשוב לי למדוד לפני שאני קונה, ואם אני נכנס לחנות ושואל שאלות ומודד ומוצא שם דגם שמתאים לי, אז זה הוגן גם לקנות מהחנות הזו.

אלא שלא מצאתי בתל אביב קסדה בדיוק כמו שרציתי, ומחוץ לישראל יש מגוון עצום של קסדות שלא מיובאות לארץ.

nachshon4

New member
זו לא הבעיה

הבעיה היא שמישהו מנסה לעשות עליך כסף.
ממש אכפת למדינה איזה קסדה תחבוש, ושהיא תהיה בטוחה...

למעלה