על איזה תיק אוכף אתם ממליצים?

quant1

New member
על איזה תיק אוכף אתם ממליצים?

אני מתכוון לקנות תיק אוכף עבור רכיבות ארוכות (150-250ק"מ)

איזה תיק לקנות? אילו תכונות של התיק חשוב לבדוק לפני שבוחרים תיק?

tkatzir

New member
הכי קטן שיכיל את מה שאתה חושב שתצטרך

הכלל הראשון לגבי תיקים (לא רק באופניים) הוא:
לא משנה מה גודל התיק, הוא תמיד יהיה מלא בדברים ש"ממש חייבים."
&nbsp
טל.

ItsikH

Member
לא תיק רצועות ולא תיק רך
תיק עם גוף מחוזק, מוקשח, וחיבור מחוזק היטב לאוכף. יש תיקים נגד גשם זה בונוס נחמד. לגבי הגודל - הכי טוב לקבוע מראש מה ייכנס לתיק, את זה להביא איתך לחנות ולבדוק ממש שהכל נכנס בדיוק ולא נשאר מקום מיותר.

זכיר

New member
מה ההבדל לדעתך בין תיק אוכף ל 50 קילומטר לעומת 250 קילומטר?

כי למשל אני לא רואה הבדל. ואם אתה רואה הבדל אז אולי זה יקל על הגדרת המפרט.
&nbsp
אל תסתפק בתיק סיני לא ממותג כי הם לא מחזיקים. גם לדעתי חיבור רצועות נשחק ונהרס מהר מדי. לא נתקלתי בבעיה בשימוש בתיקים לא קשיחים. ולטעמי תיק גדול מדי עדיף על תיק קטן מדי. כמובן תלוי במה אתה חושב שצריך להיות בתיק.

זכיר

New member
אגב

אני משתמש ב AERO WEDGE PACK של topeak כבר 3 שנים והרבה אלפים של קילומטרים ללא כל בעיה. אני משתמש בגדול יותר (1.5-2 ליטר) והוא מחזיק לא מעט משקל (צמיג, פנימיות, כליםׂׂׂ) בהצלחה. הוא מחובר למסילות האוכף עם קונץ כזה של topeak שדורש כמה סנטימטרים פנויים בחלק האחורי של המסילות. כלומר אם האוכף שלך יושב ממש קדימה על מוט האוכף, אז לא תוכל לחבר את הקונץ הזה.

quant1

New member
רכיבה ארוכה=יותר ציוד ואוכל

אני לא אשתמש בתיק אוכף ברכיבות קצרות מ 150 ק"מ, כי אני לא צריך. המשאבה מותקנת אצלי על השלדה, וכל שאר מה שאני לוקח ברכיבות של עד בערך 140-150ק"מ, כולל כל האוכל, נכנס יפה לכיסים של החולצה.

ברכיבות ארוכות יותר, אני אעשה מה שיעצו לי איציק שיש לו הרבה ניסיון, וטל שהוא מבחינתי גורו של רכיבות ארוכות
. אני קודם אחליט בדיוק איזה ציוד אני רוצה לקחת, ולפי זה אבחר תיק.

ItsikH

Member
TOPEAK מצוין ושווה את המחיר. הקשיחות אכן לא קריטית אבל
תיקים רכים נוטים להתבלות ולהקרע עם הזמן, בעיקר באזור החיבור למסילות האוכף, חיזוק באזור הזה של החיבור הוא די והותר.
לי כרגע יש תיק אוכף של ג'יאנט, מוקשח, עמיד לגשם, מרוצה - אולי טיפונת קטן מדי, אבל החלופה שהוצעה לי היתה גדולה מדי.

זכיר

New member
אוכל עדיף לסחוב בתיק על הצינור העליון, או בתיק כידון. נגיש.

Steven Gerrard8

New member
למה אתה צריך תיק ?

מה לא נכנס לך בכיסים ?
משקל מיותר ולא אסטטי ..
מכניס בכיסים - משאבה ,פנימית + כפות + סנדביץ + בר +ג'ל + שקית מגבונים וכסף קטנה+אופציה לשים מעיל רוח /שרוולים שהורדתי וכו .
לא צריך תיק .
ואני מדבר למען הסר ספק גם על רכיבות ארוכות של מעל 120 קמ וגם רכיבות ארוכות בחול .
סתם חומר למחשבה .אם אתה רוכב מתחיל אני מכיר את החשש וחוסר הביטחון של מה יקרה אם ....

למעלה