רכיבה על "פארש"; בעיית הילוכים?

vacum

New member
רכיבה על "פארש"; בעיית הילוכים?

שלום אנשים יקרים וחולי רכיבה,
יש לי אופני orbea onix, שעברו איתי איזה כמה אלפי קילומטר, והם בנות 10 כמעט.
אופניים מעולות ששירתו אותי נאמנה, ובעזרת האל והכביש, ישרתו עוד רבות.

לאחרונה אני נתקל בבעיה ברכיבה שהגלגל שלי לא "קולט" את ההילוכים. בדרך כלל זה במהירויות גבוהות ומה שקורה זה שאני מפדל על "פארש", כאילו השרשרת נפלה, אבל למעשה היא עודנה בגג"ש.

מה הבעיה ואיך אפשר לפתור את העניין?
אני מצליח לחזור לרכב רק כשהמהירות ממש נמוכה ואחרי שאני מנסה להעביר להילוך שיקלוט את השרשרת.
אבל כמובן שזה לא אפשרי לרכב ככה.

אשמח לעזרה

quant1

New member
שרשרת \ קסטה שחוקה?

מה מצב השרשרת שלך? האם היא שחוקה וצריך להחליף אותה?
דרך אחת לבדוק את מצב שחיקת השרשרת היא למדוד במדויק את אורך השרשרת, כשהיא מתוחה כמובן, לאורך 10 חוליות. אם אורך של 10 חוליות הוא גדול מ 25.5ס"מ, אז צריך להחליף את השרשרת.
אם אורך של 10 חוליות הוא גדול מ 25.7 ס"מ, אז לא רק שהשרשרת שחוקה, אלא שגם הקסטה שחוקה עד כדי כך שאתה חייב להחליף אותה.

קסטה = גג"ש שמורכבים על ציר הגלגל האחורי

vacum

New member
ביאור הבעיה

העניין הוא לא בשרשרת, אלא בקסטה.
כלומר, השרשרת בסדר גמור והמתח שלה אחלה, הבעיה היא לדעתי בקסטה שלא מחוברת\בלאי בחיבור לגלגל. כלומר, שהיא נעה על "פארש" גם כשאני מפדל.
כאילו יש איזו בעיה של חיבור בין הקסטה לגלגל.

זכיר

New member
יש מצב

אם השרשרת יושבת היטב על הקסטה ועל הפלטה, ואתה מסובב את הפדלים, והכוח לא עובר לגלגל, אז יתכן שה freehub שחוק ובמקום להעביר את הכוח לגלגל, הוא מסתובב על ריק.
&nbsp
אם תפרק את הקסטה, תוכל לראות שהבליטות שאמורות ליצר התאמה בין הקסטה ל freehub אכולות. ככה תאשש את האבחנה. אבל אם הבעיה היא בשגמים הקפיציים שקצת קשה לראות אותם בלי "פירוק שלישוני" של ה freehub, לא תזהה את הבעיה במבט.
&nbsp
במקרה של בליטות אכולות, הפתרון הזול הוא להחליף freehub. במקרה של שגמים קפיציים שצריכים נקיון וסיכה, הפתרון הזול הוא פירוק שלישוני, נקיון וסיכה.הפתרון היקר בכל מקרה הוא להחליף גלגל. אולי אחרי 10 שנים הגיע זמנו?

vacum

New member
הבינותי

ובכן, תודה רבה על התשובה והנבירה.
בהחלט עכשיו אתה מעמיד אותי בדילמה מוסרית לא פשוטה -
לקנות גלגלים חדשים או שמא לשדרג את עצמי באופני כביש חדשות.
אחרי 10 שנים אפשר לרעות בשדות זרים, הלא כן?

נטע88

New member
החישוב הנכון הוא-

סרגל של 12.5 אינץ(30 ס"מ) ממרכז חוליה ועד מרכז חוליה. יש לי סרגל כזה והוא משמש אותי כבר שנים בדיקנות.

נטע88

New member
אין צורך לספור חוליות, אלא מדידה שמתחילה במרכז חוליה עד

שפוגשת את החוליה הבאה.

למעלה