כניסה לתחום וחיפוש אופניים ושותפים

LLora

New member
כניסה לתחום וחיפוש אופניים ושותפים

שלום,
שמי דיאנה, בת 38 מכרמיאל. מחפשת אופני כביש לתרומה או במחיר סמלי (במידה 48-52) ושותפים לרכיבות מתחילים באזור כרמיאל.

עד לא מזמן הייתי בטטה הפטורה מפעילות גופנית עקב מצב בריאותי. לפני כמה שנים אזרתי אומץ והתחלתי לרקוד ולעשות הליכות בעיר. לא היה קל, בגלל בעיות שיווי משקל וכו'. בשלב מסויים הרגשתי צורך להחליף את ההליכה לאופניים
ולהתגבר על המגבלה הבריאותית. קניתי אופני הרים פשוטים ובנוסף לעיר התחלתי גם לרכב בשטח קל. מהר מאוד גיליתי שנתקעתי ברמה נמוכה ולא משתפרת. לכן עזבתי את הרעיון לרכב בקבוצה והמשכתי לבד בקצב שלי. היו הפסקות ופציעות, אבל בסה"כ אני רוכבת.
החלטתי שאני חייבת לנסות את תחום הכביש, בעיקר בגלל שדי פחדתי מהכבישים והמהירות ונפצעתי דווקה בשביל סלול ולא בשטח. בנוסף ב-2012 נרשמתי לסובב כנרת ונפצעתי לילה לפני. 4 שנים עברו ואני רוצה להגיע לאירוע הזה, ולא עם אופני שטח אלא עם אופניים יותר קלים ומהירים כדי להיות בטוחה שאסיים את המסלול המלא.
אז אשמח לעידוד, לטיפים, לעזרה במציאת אופניים מתאימים ולשותף/ה לרכיבות ממש קלות באזור שלי.

LLora

New member
תודה.

לחלקן אני כבר רשומה, שלחתי בקשות גם לאחרות, חוץ מסינגלספיד.

nachshon4

New member
הביטי

אופני כביש הוא ספורט מסוכן, וביתר שאת במדינת ישראל. ההבדל בין השטח לכביש הוא שבשטח אולי תיפלי יותר, אבל בכביש 1. הסכנה היא סכנת מוות (מנסיון) 2. הבטיחות שלך לא תלויה רק בך (מנסיון).
לא הייתי קונה אופני כביש רק כדי לעשות סובב כינרת. מי שיכול לעשות את זה עם אופני כביש, יכול גם עם אופני שטח. זה אולי פחות כיף אבל אפשרי בהחלט.
קני לך אופני כביש אם את באמת רוצה להיכנס לתחום הזה ברצינות, אחרי ששקלת היטב את הסכנה הכרוכה בכך.

LLora

New member
אני לא קונה אופניים. בטח לא לסובב כנרת.

אני רוצה לנסות ולראות אם אני יכולה בכלל ואם אני אתמיד, ואז להתחיל לחפש אופניים. אם זה יקרה עד 5.11 - נחמד, אם לא, אני אסע עם אופני השטח שלי או אבקש ממישהו להשאלה.

ItsikH

Member
לצערי האופניים שיש לי לתרום [מעלות לידך] מידה 54
וזה גדול מדי, וגדול מדי - לא מתאים נקודה.
טיפים - חפשי גלגלים עם שפיצים סטנדרטיים, ורצוי [לא חובה] 32 לגלגל. החלק הרגיש בהתאמה הוא הסטם - את האוכף קל לכוון כמובן.
וההמלצה הכי חמה - רן אופן מעלות, מנסיון רב שנים - יופי של שרות מקצועי ואמין.

LLora

New member
אופניים חדשים מהחנות כנראה לא על הפרק בגלל המצב הכלכלי.

אני בינתיים מדפדפת בלוחות יד שניה כדי להכיר את השוק. אבל אולי בשביל לנסות גם 54 זה טוב?

ItsikH

Member
קשה לי לומר באופן חד משמעי, אני עצמי רוכב עכשיו על 51
ורכבתי שנים על ה-54, המידות של השלדה עצמה פחות משנות, מה שחשוב הוא גובה האוכף מהפדלים ומרחק הכידון מהאוכף - אם השלדה במידה שניתן להתאים את שני אלו למידות שלך, זה פתיר, אחרת - לא.

LLora

New member
כמה סנטימטרים תמיד אפשר לכוון.

ואם זה ממש לא מתאים אז מרגישים מהרכיבה הראשונה. אשמח בכל זאת לנסות את ה-54, ומבטיחה להחזיר אם אמצא משהו יותר קטן

quant1

New member
ניסית להחליף צמיגים?

צמיגים לרכיבת כביש מהירה (דקים יותר וחלקים ומדגם מתאים) יהפכו את האופניים שלך למהירות יותר.
התחלת כבר להתאמן לסובב כנרת? כי אם עוד לא התחלת להתאמן ואת לא בכושר, אז חודש אחד של אימונים זה לא מספיק, את עלולה להפצע. צריך להתחיל להתאמן כמה חודשים לפני.

LLora

New member
ומה? להחליף כל פעם בין צמיגי שטח (טיובלס) לכביש?

למעלה