מכניקה עדינה

odedbc

New member
מכניקה עדינה

בזמן הדיווש, המצב האידיאלי הוא שהברך עולה ויורדת בקו ישר, כמו בבוכנה שעולה ויורדת. הדיווש יעיל יותר, היות וכל הכוח המופעל ע״י שרירי הרגל, מועבר ויורד לדוושה עם הפסדים מינימליים בדרך.
במידה והברך סוטה ויורדת באלכסון, יש הפסד כוח ניכר ויעילות הדיווש יורדת. לא אסון גדול.
אלא שהכוח שניגרע במהלך הדרך למטה, פועל על השרירים, הגידים והסחוסים של הברך עצמה, וגורם לחיכוך. זה פגם פונקציונלי, ובאופן תיאורטי, לאורך זמן, זה יגרום לפציעה.
רצוי לברר ממה זה נובע ובמידת האפשר לתקן הליקוי.
לעתים קרובות רואים אצל רוכבים, גם חובבים וגם מיקצוענים, את הברך סוטה החוצה בזמן שהברך עולה למעלה.
במקרים אלו, יש (אולי) פגם אסטתי בלבד. היות והברך העולה נמצאת במצב ״מנוחה״ ולא מופעל עליה כוח, הסיכוי לפגיעה לאורך זמן, קטן.

asherme

New member
ברך פנימה

פעם בשנה, באמצע יולי, עם תחילת ה- TDF ופגישתי הקבועה מבעד למסך עם כריס פרום - אני שואל את עצמי מהיכן הגיע המנהג לדווש כאשר הברך נוטה בקיצוניות פנימה (לכיוון השלדה). הרי הוא רוכב עם ברכיים במנח טבעי מעל הפדל ובעליות אף "מגזים" ומוציא את הברך החוצה...
אני נותן לברך שלי להחליט איך נוח לה ולא מכריח אותה לעבוד תחת עומסים במנח מעוות, מוזר ואלכסוני.

urias1

New member
פרום ועוד כמה

אם תצפו ברוכבים מקצועיים תראו שכולם מטים את הברכיים פנימה.
וזה גם מה שאני למדתי מ גדולים וחכמים ממני .
ושוב כמו תמיד עצות באיטרנט צריך לדעת ממי לקבל.

שתהיה שנה טובה ובטוחה בכבישים (ולא רק)

נטע88

New member
תלמדו מאורי...

הברכיים פנימה! זהו כלל מס' 1!
כלל מס' 2-לא לנעול ברכיים (זוית של בערך 120מע'.) בזמן דיווש.
זאת למען אפקטביות הרכיבה ובעיקר- שמירה על בריאות הברכיים!!!
שנה טובה
רכיבות בטוחות ובריאות

rubber duck

New member
בסדנא שעברתי תחת שרביטו של נמרוד דובינסקי

הודגש מאד הנושא של ברך פנימה
ממש צמודה לצינור השילדה העליון

אחרי אימון וחיזוק טכניקה זו
מתקבלות תוצאות נהדרות

מעלה קשור לתמצית הסדנא שעברתי
מקווה שנמרוד יעבביר עוד סדנאות שכאלו

שרון

זכיר

New member
המלצה חכמה

אני חושב שרשמת בכנות את מה שמומחי תנועה מנסים להגיד. בסופו של דבר הביצוע הנדרש הוא סיבו מהיר וחזק של הפדלים. הדרך לביצוע נגזרת מסך היכולות הפיזיות והתפיסתיות של הרוכב.
&nbsp
רוכבים עם יכולות שונות יבחרו בדרכים שונות כדי לבצע את אותו הדבר. הדרך שבוחר כל אחד מתאימה ומותאמת ליכולות שלו. לנסות לאכוף ביצוע אחיד על כולם יכול להוביל לנסיון לפעול מעבר לחלק מהיכולות וגם לנסיון לפעול ללא ניצול מיטבי של יכולות אחרות.

למעלה