עוד בעניין חשיבות הקסדה

nachshon4

New member
עוד בעניין חשיבות הקסדה

זו הקסדה שלי לאחר הפגישה עם הרכב הדורס.
חשבתי לעצמי איך הייתה נראית הגולגולת שלי אם לא הייתי חובש קסדה.

(אני שומר אותה איתי ברכב ומציג אותה לפעמים לרוכבים שאני רואה בדרך בלי קסדה)

יעקב 471

New member
אוף זה פיצלוח רציני

הרבה רוכבים לא מבינים את החשיבות של האביזר הזה ומתחילים כל מיני ויכוחים סמנטיים בנושא .
גם אני עברתי משהו דומה לפני שנים , הקסדה הצילה לי את הראש (לא שיש שם בפנים משהו להציל , קצת קש מכסימום
)
האם אתה כבר רוכב שוב ? ומה עם הקטע של החשש לרכוב בכביש .

tkatzir

New member
אני ממליץ לך להחליף את הקסדה, גם אם לא חלפו 5 שנים מהקניה

גם לי יש קסדה במצב דומה. עדיין שומר אותה, אבל לא מציג לראווה.
חוץ מקסדה, הייתי מוסיף שגם כפפות הן אביזר בטיחות חשוב.
&nbsp
בתקווה שנראה אותך שוב על האופניים בקרוב!
&nbsp
טל.

ItsikH

Member
שוב סיפורי "הקסדה הצילה את חיי"? גם לי יש. ויש לי גם אחרים
דווקא בעוצמת מכה כזו, אין לך דרך להעריך מה תרומת הקסדה לתוצאת התאונה. הנחת הלינאריות לא מבוססת - ההנחה שהמיגון שהקסדה מספקת נמצא ביחס לינארי [הפוך] לעוצמת המכה - בשעה שאין לך כל דרך להעריך את המיגון שהיא מספקת מעבר לתקן שנקבע - ולמען הסר ספק, מכה שגורמת לתוצאה כזו היא הרבה מעבר לתקן הזה.
אין צורך במקרה פרטי על מנת להצדיק שימוש באביזר בטיחות חיוני - בהפוכה, גם אם נמצא מקרה בו הקסדה לא הצילה חיים בתאונה שגרתית [לא חסרות דוגמאות של תאונה עצמית קטלנית, במהירות לא אסטרונומית, ולמרות הקסדה], לא יהיה בכך דבר בכדי להפחית מחשיבותה. אנחנו יודעים מספיק על מנת להכיר בתפקודה - אבל גם במגבלותיה, ואין סיבה לאדם שחובש אותה להאמין שהוא מוגן מעבר למינימום הכרחי.

nachshon4

New member
כן, שוב, איציק

אני שוב לא לגמרי מבין את הנקודה שלך.
במספר המקרים שבהם ראשי נחבט במשטח קשה תוך כדי רכיבה, הייתי תמיד עם קסדה ולא נגרם לראש נזק.
יכול להיות שיש מקרים בהם לא חובשים קסדה ולא נגרם נזק.
יכול להיות שיש מקרים בהם חובשים קסדה ונגרם נזק.
אני משאיר לצופים לדמיין לבד מה מכה בעצמה שגורמת כזה נזק לקסדה, הייתה עושה ישירות לגולגולת (זאת בלי שהצופים יודעים מה עצמת המכה שהגוף שלי ספג. את זה אני יודע, וכנראה אסבול מזה עוד זמן רב).

אני רואה אנשים וילדים רוכבים בלי קסדה ומראה להם את הקסדה הזו, עם קצת הפעלת דמיון ובשתי מילים מציע להם לחבוש מהיום קסדה. אחד מכל 5 שאני פוגש יתחיל לחבוש קסדה בגללי, אני חושב שאני עושה משהו טוב ולא משהו רע.

ItsikH

Member
ד"א גם את הקסדה שלי אני שומר, אין עליה סריטה אפילו, אבל לראש
נגרם נזק כבד.

למעלה