רכיבה במשולש בשבת

חוריפיש

New member
רכיבה במשולש בשבת

אני רוכב מתחיל (אופני הייבריד אם זה משנה) ולמעט רכיבות בערים, פארק הירקון והמושבים צפונית לרעננה לא ממש יצאתי לרכיבת כביש אמיתית.

אני רוצה בשבת הקרובה לצאת לרכיבה (לבד) במשולש. האם המשולש הוא עדיין מקום מומלץ לרכיבה למתחילים? הבנתי ששיפצו את מקטע כביש 3, האם הוא הפך לכביש בעייתי לרכיבה? היכן ניתן לחנות? אני מתכוון להתחיל לרכב בערך ב-7 בבוקר ולעשות סיבוב אחד בתור התחלה, עם כיוון השעון.
אני מניח שעם העליות שם אוכל להסתדר, האם יש שם ירידות תלולות, מפותלות או ארוכות?

אודה על כל תשובה\טיפ.

tulkin

New member
ברוך הבא!

גם אני רוכב עם הייבריד.... כבר מאות קילומטרים. וגם אני התחלתי במשולש (עם אופני הרים מגושמות, אי שם לפני שנתיים וחצי). אז אפשר, רצוי, מותר ומומלץ. מדובר בסה"כ במסלול די מישורי עם קצת גבעות מתגלגלות, וכיוון השעון לדעתי מעט יותר קשה מהכיוון ההפוך.
היתרון בכיוון השעון הוא שאפשר לרכב בכביש הישן שמחבר בין נחשון לבקוע, וכך לחסוך מעט רכיבה על כביש 3 הפחות נעים.
חניה יש בצומת נחשון, לטרון ובתחנת הדלק בפתחיה. אפשר גם בתחנת הדלק בטל שחר 2קמ דרומית לצומת נחשון. סה"כ 30 ק"מ נחמדים מאד וטובים להתחלה.
&nbsp
רכיבה נעימה ובטוחה.
&nbsp

חוריפיש

New member
תודה!

האמת היא שמדגדג לי לעבור לאופני כביש, אבל להייבריד יש כמה יתרונות שאני לא יכול לוותר עליהם (היתרון הבסיסי ביותר: הייבריד כבר יש לי).
הסיבה שבחרתי עם כיוון השעון היא כדי לצמצם עצירות בפניות.
בכל מקרה, תודה. האם אפשר לפנות אליך בפרטי עם שאלות נוספות?

tulkin

New member
3 פניות על 30 ק"מ...

לא הייתי מתייחס לזה כשיקול בשום צורה שהיא. וצריך לזכור שבכל מקרה יש לך לפחות פניה אחת שמאלה גם בכיוון השעון. לא הכל ימינה.
&nbsp
בכל מקרה, הכי חשוב זה לרכב. עם הזמן תחליט איזה אופניים תרצה. גם אני אעבור לכביש בחודשים הקרובים ככל הנראה.
&nbsp
ולא שאני מומחה גדול ברכיבת אופניים (יש כאן בפורום מומחים גדולים בהרבה בכל אספקט של הרכיבה - אולי חוץ מאספקט של רכיבה עם ציוד לא מתאים ובלי אימון מתאים, שבזה אני מומחה) - אבל אתה מוזמן לשאול שאלות בכללי או בפרטי.

חוריפיש

New member
זה כדי לאזן רכיבות של 30 עצירות ב-3 קילומטר

באופן עקרוני אתה צודק, 3 פניות זה זניח, אבל כיוון שאין הבדל משמעותי (כנראה) בין שני הכיוונים הייתי צריך לבחור.
המטרה של הרכיבה הזאת היא בין השאר לבחון את עצמי ברכיבה רצופה ללא עצירות (בכל הרכיבות שלי עד כה היו רמזורים מה שקוטע את רצף הרכיבה). אם יהיה לי זמן אז אעשה שני סיבובים, מה שיתן לי מדד לא רע.
בכל מקרה, אני שולח שאלות בפרטי.

תודה.

Dov_s

New member
אתה יכול לרכב במשולש את כל 30 הק"מ ללא עצירות

מחנים את האוטו ביד רמבם או בית חשמונאי, עושים חימום עד נשר, מסתובבים ורוכבים 424, ימינה לשלוש (ללא עצירה) ימינה ל-44 (שוב ללא עצירה) וכך מקבלי 30 ק"מ ללא עצירה נג"ש מושלם.

ItsikH

Member
הפניות ימינה בטוחות יותר. ירידה יש רק אחת קטנה
מכפר בן נון לעמק איילון - ענין של מה בכך. וכפי שנאמר כאן כבר, בכביש 3 הראשי יותר יש לך כחלופה את כביש השירות בין נחשון לבקוע.

חוריפיש

New member
ומה לגבי יום שישי?

תודה לכולם על העזרה.

האם אפשר לרכב שם גם ביום שישי בשעות הבוקר (החל מ-9)? האם התנועה ערה? משאיות?

למעלה