לכל רוכבי הכביש שאכפת להם !

אילון22

New member
לכל רוכבי הכביש שאכפת להם !

לכל הרוכבים
לאחרונה נוסף שמה של טלי פינק ז"ל - טריאתלטית ואשה מדהימה- לרשימה של רוכבים צעירים שנדרסו על הכבישים בישראל [URL]http://bit.ly/1UbPCOf[/URL]
את הקטל הזה צריך להפסיק!!!
עמותת "ישראל בשביל אופניים" ומשפחת שניאור חשין יצאו בקמפיין "שים לב לרוכב" המופיע כבר כשנה בפייסבוק.
אני פונה אל כל אחד מכם לעזור לנו לארגן את כנס "רוכבים בטוח 2" - סיעור מוחות שידחוף את הקמפיין הזה קדימה ויתווה את הדרך שלנו לעתיד.
כל מי שמעונין להשתתף בכנס או לתרום מהידע והנסיון שלו בנושא בטיחות רכיבת הכביש מוזמן לכתוב לי [email protected]
בברכה,
דר' אבנר רשף

ariasdo

New member
גם חבר פורום נדרס קשה - כדי ליצור מודעות הדרך היחידה ...

שניראת לי כדי ליצור השפעה להגיע לפריים טיים בערוצים שיש להם רייטינג .

לשדר תשדירי שרות והסברה ספציפים לרוכבי אופנים / ולנהגים לגבי כללי התנהגות ,נראות ,והתחשבות בכביש .
לשדר בפריים טיים בתדרות עולה הרבה כסף - לזה צריך תורמים .

יש אלפי רוכבים אבל אין להם כוח לעשות כלום .
בארץ רק מי שמאורגן יכול להשפיע ע"י יצירת כוח אחרת לא סופרים אותו .

בהזדמנות זו אם משהוא יודע על מצבו של - nachshon4
שנפצע קשה לפני כ 3 שבועות ליד גבעת עדה .

אריה סדובניק

nachshon4

New member
הגעתי הביתה אחרי כמעט 3 שבועות

בבית חולים.
בית זה בית, אבל עד שאחזור למצב סביר יש עוד כנראה הרבה זמן.
בנתיים מתאזר בסבלנות, פיזיותרפיה ולצערי הרבה משככי כאבים.

NirBu

New member
מתים בשוליים

שלום לדר' רשף ולקוראים,
ישנה מסורת בעולם להנציח ארוע דריסה של רוכב אופניים על ידי גלעד מאופניים לבנים. אפשר למצוא דוגמאות רבות ברשת ל Ghost Bike.
גם לזכרה של טלי פינק כבר קיים גלעד שכזה בכביש 40 בדיוק במקום התאונה.
לדעתי, אם בכבישי הארץ יצוצו להם גלעדים דומים, גם לזכרם של קורבנות העבר, תגבר המודעות לרוכבים בשוליים וייתכן שיווצר שיח ציבורי בעיניין.
רכבו בזהירות !
ניר בויום
אח של טלי פינק

אילון22

New member
מתוך 160 כניסות לפוסט אפילו אחד לא פנה אלי עדיין !

כמו שנאמר: פורום פקה-פקה
בזה אנחנו חזקים

נטע88

New member
הפורום הזה מזמן איבד את ערכו...

מספר המשתתפים בפורום הולך ויורד והוא ברובו למקצוענים בלבד.
אני הרבה שנים קורא (כותב מעט.) את הפורום ושמתי לב שהחובבים המתמידים ברכיבה ממעטים בכתיבה ומספרם הולך ויורד!!!
לגבי הבטיחות בכביש יש צורך בקשרים בתקשורת, היה פעם יב"ע בהארץ ומסיבה לא ידועה לי הוא כבר לא שם...
פעם דני רופ היה מביא תחזית מז"א לרוכבים לפני שבת וגם זה נעלם!
רק מודעות תקשורתית רחבה לרוכבי האופניים תביא קצת ישועה לרוכבים.
גם רוכבים ידועים ובעלי קשרים כמו יוסי מלמן ,חנוך מרמרי ושאול אריאלי לא תורמים את חלקם בתקשורת למען רוכבי האופניים.

ובכלל,יש לטפל בתרבות הנהיגה של הנהגים הישראלים כי זה מוקד הבעיה.
מס' תאונות הדרכים עולה כל הזמן גם בלי קשר לאופניים!
רק שר התחבורה מתגאה בתשתיות שניבנות רובן בטיפשות רבה (בעיקר, שדבר ראשון בכל סלילה חדשה חוסמים את השוליים במחסומי בטון!!!)שגם מסכנת את הנהגים והרוכבים במיוחד!!!
בתקווה לעתיד טוב יותר...

natyh

New member
מהרגע שהבנתי כי למרבית רוכבי הכביש אין שום ענין בבטיחות

עשיתי חשבון פשוט תועלתני קר , והפסקתי לרכב .
מצבי כרגע טוב יותר ממצבם של אותם אלו שכבר לא כאן היום .
גם להם ענין הבטיחות לא בער יותר מדי כי אחרת היו קמים ועושים מעשה .
היום כבר הם לא יכולים לעשות , אז ממי שעדין רוכב אני לא מצפה לדבר.
את החשבון שלי עשיתי ועברתי לתחביב אחר מסוכן פחות .
אלו החיים מצער מקומם עצוב .
אבל למי שלא איכפת מעצמו שלא יצפה שמישהו יקום ויעשה משהו עבורו ....
אני גם כמעט לא כותב בפורום הזה יותר ....

tzvikas

New member
לא הגזמת קצת?

בחרת לאפסן את אופני הכביש - סבבה לך
תחביב מסוכן? מי שרוכב כביש לא אכפת לו מעצמו?
אתה קורה מה שכתבת לפני שאתה לוחץ על "שלח"?

אילון22

New member
ספירה חוזרת: 2 התנדבו לפעולה מתוך 220 כניסות (0.9% צדיקים!)

אשמח לכל מתנדב נוסף למאבק על מקומנו על הכבישים - השתתפות בכנס, עצה, רעיון, תמיכה כספית, תמיכה מורלית
למעבירים את כתובות המייל שלהם יישלחו הזמנות לכנס "רוכבים בטוח 2"
דר' אבנר רשף
[email protected]" rel="nofollow" target="_blank">http://[email protected]

zeero

New member
תומך ומבקש להוסיף

גם יוזמה קודמת בפורום זה מלפני שנתיים שלוש ובאותו עניין, לא הביאה לצערי לתוצאות מעשיות. למרות זאת צודק איילון 22, אסור להרפות מהנושא. לדעתי, במקום לנסות ולקבוע כללים לאחרים כדאי שנתרכז תחילה בעצמנו, נקבע כללים מחייבים לנראות ולבטיחות הרכיבה, לאחר שניישם, נוכל אולי לדרוש גם מאחרים. אני מציע להעביר לכאן את הדיון מאולם כנסים אליו יגיעו לכל היותר 10-15 משתתפים, כך אולי נוכל לגרור לדיון ואל הפורום חלק מאותם אלפי רוכבי הכביש הנצפים בדרכים בסופי שבוע וממעטים להשתתף כאן, אולי בגלל חוסר עניין בתחרויות מקצועיות בעולם. (לאיילון 22, בכל מקרה מעמיד עצמי לרשותך - [email protected]

ספורט בסיכון גבוה

הן בשל היעדר הפרדה מתאימה בין הרוכבים לרכבים והן בשל חוסר תרבות נהיגה שהיא חלק מהיעדר תרבות(דרך ארץ) בכלל במדינה. אבל בענפי ספורט רבים אחרים ישנם סיכונים בריאותיים לא קטנים ואם נוותר על מקומנו כאן הספורט במדינה יהפוך לנחלתם הבלעדית והאלימה של חובבי הכדורגל בסגנון "לה פמיליה". צריך פעולה משולבת של כללים מנחים לבטיחות שלנו וגם הסברה לסביבה. כללים בסיסיים של הצמדות ככל האפשר לשול הכביש, המנעות ככל שניתן לרכב בכבישים מאוד צרים ועמוסים ובולטות. בשל הרצון להגביר את הבטיחות אני אישית עכשיו בימי השבוע משתדל להתאמן לפנות בוקר באזורים שקטים. תודה לאבנר על היוזמה.

זה לא הגיוני לרכב במקביל לגושי מתכת במהירות 100קמש+

אני יכול להבין את הרצון, אבל לא מבין למה מתפלאים שרוכבי כביש נהרגים על הכביש

אני פרשתי מרכיבת כביש לאחר 2 תאונות/מפגשים עם מכוניות

ומצאתי את הפתרון המושלם, רכיבת על אופני גראבל, אפשר לרכב איתם על אספלט וגם בשטח, אפשר לעשות איתם רכיבות נפח וקצרות ... הם נוחים פי כמה וכמה מאופני כביש, הם בטוחים ומאפשרים מגוון תמרונים שאופני כביש אינן מאפשרים
אז נכון הם לא מהירים ומאיצים כמו אופני כביש וגם כבדים מאופני כביש, אבל היתרונות גוברים בשורה התחתונה

מקווה שעוד הרבה רוכבי כביש יקבלו שכל, יפסיקו להתאבד על הכביש ויעברו לאופני סייקלו/גראבל

למעלה